Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik nem engedik, h...

Anyukák, akik nem engedik, h a gyermekük tv-t nézzen, akkor mit csinál egész nap, ha kistesó sincs?

Figyelt kérdés
Persze, nem azt mondom, h egész nap a tv előtt üljön, de mikor szürke, esős napok vannak, mikor ki se mehet a kicsi, akkor mivel foglalja le magát a kicsi? Mert azért gondolom az anyuka nem ül reggeltől estig és játszik vele, hisz van házimunka is és egyéb teendő. Véleményeket, tapasztalatokat várok.
2014. febr. 26. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Besegít a főzésben, pl füszerez vagy kavarja a segítségemmel, segít MOSNI, KEZEMBE ADJA A RUHÁT, EGYÜTT KISZEDJÜK A MOSÓGÉPBŐL, gyurmázás, rajzolás, séta, biciklizés, virággyüjtés.
2014. febr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van kistesó, de ha nem lenne, a nagylányom akkor is elszerepjátékozna egész nap. Előveszi a legót, épít belőle várat/csónakot/házat elővesz legóembert/pónilovat/Barbie-t, és órákon át elvan vele. A kicsi is simán eljátszik egyedül, amíg a nagyobb óvodában van. Nálunk este van bekapcsolva a tévé kb. egy órára, ezt szokták meg, nem is kérik napközben, nem is igényelnék.
2014. febr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően óvodában van, ha meg otthon, akkor játszik természetesen. Rajzol, vagdos, színez, gyurmázik, fest, gipszkiöntős formákat fest ki, matricázik, táncol, bunkizik, épít, szerepjátékot játszik az állataival, "olvas", sőt időnként rejvényt fejt a Fülesből vagy Dörmögőből :)

Vagy velem főz, felmos, tereget.

Vagy házimunka közben remekül lehet pl bar-kochbázni, azt imádja, ezerszer egymás után, a végtelenségig.

Egyébként én nem tiltom a tévézést, csak nem is vetem fel mint elfoglaltságot, ő meg szereti a csündet vagy a zenét szívesebben csinál szinte bármi mást mint hogy tévézzen. Szokott azért tévézni de keveset és ritkán.

2014. febr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem is be segít mindenben, mosogatás, terigetés, porszívózás, állatok meg etetése. El játszik egyedül is, de igényli, h a tv be legyen kapcsolva, ritkán nézi, inkább hallgatja. Gyerek dalokat, mondókákat. De hát azért nem minden nap mosok, meg porszívózok, szóval sok szabad ideje van, így nem tudom elképzelni, h egész nap ki kapcsolva legyen. :(
2014. febr. 26. 15:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a zaj hiányzik neki, tegyél be CD-t, hallgassatok rádiót. Az enyémek is imádják a zenét (még a komolyzenét is), szoktak is bált rendezni, berakok egy CD-t, ők meg táncolnak.
2014. febr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
lányom 2 éves lesz, nem jár oviba, tv be van kapcsolva neki, néha nézi amikor olyan mese van amit szeret, van hogy csak lát benne egy macit és akkor elkezdi előszedni az összes mackóját, de egyébként ő is sokat segít, kíváncsiskodik, mikor mit csinálok,inkább velem szeret lenni,aminek örülök :))
2014. febr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A 2 éves lányomnak ilyenkor akadálypályákat építek a házban, egész nagyokat székekből, dobozokból, párnákból, ilyenek. Ezzel nagyon sokáig elvagyunk, az építéssel, a játékkal és utána a pakolással is. Nagyon jó móka :) Persze ez abszolut közös program, ilyenkor egy percre sem hagyom egyedül. A házimunkát pedig utána együtt megcsináljuk. Vettem neki morzsaseprűt meg lapátot, azzal segít.
2014. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem 4 évesen került a fiam oviba. Segített mosni, teregetni, porszívózni, port törölni, de alapvetően játszottunk. Olvastunk, kirakóztunk, játszott már szerepjátékokat, épített, néha lefoglalta magát, de inkább nem. Meg mi mászkáltunk sokat, jól felöltözött vízhatlanba, aztán séta. Csak szakadó esőben nem, mert különben nem fáradt el. Cd-t szoktunk hallgatni meg a picurrádiót a neten. Tv-t esetleg ebéd előtt bekapcsoltam pár percre, de inkább csak este. Nem létszükség szerintem.
2014. febr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!