Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsiben délutáni alváskor...

Bölcsiben délutáni alváskor sírva kel, lehet a sok inger miatt?

Figyelt kérdés
28hónapos a kislányom,már pár napja folyamatosan szól a dadája,hogy sírva kel 1óra alvás után,de,szemei csukva és vissza alszik. Itthon is van,hogy előfordul,de, ugyan így vissza alszik. Már annyira kellemetlen,hogy mindig mondja és,hogy felkelti a többieket,pedig én vagyok vele itthon,apukája külföldön,ha itthon van nincs veszekedés,nem kiabálok,nyugodt,szeretetteljes környezetben él.. Tanácstalan vagyok már,hogy mitől lehet ez. Fogat nem látok,hogy jönne neki. Sok inger érheti ott? 3hete jár oda!
2014. márc. 4. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés neki az 1 óra alvás és álmos még..az én fiam is sírt ha idő előtt fel lett keltve.
2014. márc. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
lehet rosszat almodik. Fel kell dolgoznia, hogy nelkuled van, idegen helyen alszik, es lehet ez alvas kozben jon ki rajta. Az en lanyom is ennyi idos, es mostanaban kezd ejjel sirva kelni, kiabalja ami eppen bantja, megha nem is aznap tortent. Pl. tegnap azt kiabalta ne vedd el, az az en labdam. Ez ket hete volt a babaklubban, most almodott rola. Sokat nem tudsz ellene tenni, remelhetoleg majd atmegy rajta.
2014. márc. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van egy olyan idegrendszeri alvászavar, amit pavor nocturnus-nak hívnak. Kicsiknél nagyon gyakori, ilyenkor a gyerek a mély alvás fázisából hirtelen megébred. Szemei csukva (de lehet nyitva is), kiabál, sír, zavart, akár csapkod, rugdos is, majd ha visszazökkent, újra alszik tovább. Ébredés után semmire sem emlékszik. Nagy különbség, hogy ez nem rossz álom miatt van, mert teljesen más alvásfázisban történik az ébredés.

El fogja nőni, nem lelki okai vannak, mint a lidérces álomnak. Nem a ti hibátok, a gondozónő nézzen utána a jelenségnek.

2014. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :-)
2014. márc. 5. 18:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is csinálta, de elnőtte. Hát elég rémisztő volt. Semmi köze a bölcsihez, mert az enyém nem járt és mégis majdnem mindig sírva kelt du. és reggel is.

Valószínű fölkelti a többi gyereket is.

2014. márc. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!