Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Miért nem viszitek...

Anyukák! Miért nem viszitek ki a gyerekeiteket játszótérre?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek, bár a környékünkön ilyen nincs. Mikor terhes voltam, alig vártam, h kijárhassunk játszótérre jó időben, anyukákkal ismerkedni stb. Előző faluban azt hittem, h azért nem járnak az anyukák játszótérre, mert kicsi falu volt és összesen 2 játszótér volt. Tőlünk biciklivel 20 percre volt a legközelebbi, de én majdnem minden délután ki vittem. Próbálkoztam délelőtt is ebéd előtt hátha! De nem... Októberben költöztünk egy faluval odébb, itt sokkal több játszótér van, alap 3 ovi is, itt is próbálkoztam sok játszótérrel, különböző időpontokkal, de itt sincs semmi! Hihetetlen! A kétdésem nagyon egyszerű, miért?!

2014. márc. 8. 12:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi nagyvárosban lakunk. És ma is mentünk volna hintázni. Azt hittem felrobbanok mert kis suttyó cigány kölkökkel volt tele. Cigarettáztak is ráadásul. Most költözhettek a környékre. Már senki nem jár oda ,pedig régen dugig bolt ki gyerekekkel. Ez a kérdés kapóra jött, olyan mérges voltam ezért ma.
2014. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Mi délelőtt, délután is kint vagyunk, és egy szuper kis csapat jött össze. Ha esik mindig valakinél összegyűlünk bandázni. Sajnálom, hogy nektek nem jött össze, de azért még ne add fel! :)
2014. márc. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Falu 1 játszótérrel, ahova nem járunk, szinte sosincs senki.

Ennek több oka is van.

Általában tele van 14-16 évesekkel, akik ott isznak, cigiznek, vandálkodnak (a fa vonatot már el is vitték, mert teljesen széttörték), ugrálnak (pl. a mászókáról a homokozóba). Többször lett már nekik szólva, de hasztalan (az önkormányzat mellett van a játszótér, a rendőrség kb. 2 percre, nem érdekel senkit, hogy a kicsik nem tudják használni a játszóteret, "Sajnáljuk, nem tudunk mit tenni, nem állhatunk ott egész nap!".)


Ebből kifolyólag itt már majdnem mindenkinek van saját "játszótere" (hinta, homokozó, csúszda, trambulin).


Az oviban van mindenféle játék, minden nap kint vannak, dolgozó szülőknek nincs mindig ideje a gyerekét még ovi után játszótérre vinni, mikor alig várja, hogy hazaérjen, álljon neki főzni, mosni, pakolni...

2014. márc. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Mi nagy városban lakunk, itt nyilván sok a másféle opció az ismerkedésre, tökéletesen megértem, ha kisebb de itt a játszóterek is tele vannak. Én pontosan az ilyen beszélgetésekre nem vágyom (bocsi, nehogy magadra vedd...), engem nem nagyon érdekelnek az ilyen játszótéri barátkozások. Sok babás ismerősünk van, velük télen játszóházba megyünk, vagy nyáron-ősszel-tavasszal egy nagy parkba, ahol rengeteget tudnak futkározni, motorozni, hintázni a srácok-lányok, van lufi, póni, stb. Nekünk ez megfelel, én pont azért nem szeretem az egyéb, kisebb játszótereket, mert ott mindenki beszélgetni akar fűvel-fával. A társasházunk kertjében van játszótér, ide szoktunk lejönni, de többnyire valamilyen programot csinálunk - barátokkal-barátnőkkel, szabadtéren, családdal. Én egyébként éppenhogy óriási zsúfoltságot látok nemcsak a játszótéren, de egy cövekre felhúzozz hinta körül is. Próbálj esetleg szervezni baba-mama klubot! Plakátold ki a védőnőnél, és gyűljetek össze valakinél babástól. Velük aztán szerveződhetnek a játszótéri bandázások, ha van erre igénye másnak is. :)
2014. márc. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Én csak akkor szeretek játszóterezni, ha nincs ott más, csak mi. Nem szeretek más anyukákkal ismerkedni. És azt sem szeretem, hogy ha nem jutunk fel pl a hintára, mert mindig foglalt.
2014. márc. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

6 éve járok játszótérre, azért nem szeretem. Amikor még csak 3-4 éve jártam és nem kétfelé szaladtam, addig én is állandóan ott lógtam, szerettem. Mostanra már egyszerűen elegem van belőle.

Most már kétfelé kell figyelni, mindkettő máshova akar menni, mást akar csinálni és igen, unom már 6 éve.

Annyi anyukával megismerkedtem már, gyerekekkel dolgozom, úgy, hogy anyukájuk is ott van, mást se csinálok egész nap, mint anyukákkal beszélgetek. Szeretem a munkám, de szabadidőmben már nem szeretem ezt csinálni.


Gyerekek sem igénylik annyira, mióta közösségbe járnak, szerencsére nem csak ovik kertjében vannak, hanem rendszeresen elsétálnak a környező játszókra. Nagymamáknák is sokat vannak a kertben és ők is viszik az ottani játszótérre. Ezen kívül már nem csüngenek annyira a játszókon, de ez érthető.


Munka után fáradtan 5 és 6 között tudnánk eljutni játszóra, jó időben gyakran bemegyünk, de a korábban leírtak miatt ez nem mindennapos.


Egy gyerekkel lennék gyesen én is mennék naponta 2x2 órát, ahogy azt tettem is anno.

2014. márc. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Igaz en kulfoldon, de ugyanazt tapasztalom h uresek a jatszoterek. Igaz kulfvarosban lakom, kerteshazas ovezetben itt a legtobb csaladnak 'sajat jatszotere' van a kertben. de megsem ugyanaz. Nekunk is van nagy kertunk, de elmegyek lanykammal biciklivel a jatszoterre. Legtobbszor mi vagyunk egyedul. Mar sokoszor annyira megszokta h cask ove a jatszoter, ha netan olyan helyre megyuk ahol sok gyerek van, nem akar bemenni. En is szerettem volna ismerkedni mas anyukakkal de mara mar feladtam, az itteni kultura nem olyan.
2014. márc. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Hűha, nagyon sok hozzászólása érkezett. Köszönöm mindenkinek, mindet el olvastam és persze meg értek mindenkit, 2 gyerek, meló, koszos játszók stb. Nálunk tiszták a játszóterek, ezért se értem, h miért nem jönnek ki az anyukák. Pedig egy pár év alatt sok fiatal anyuka lett, akiknek csak 1 gyerekük van. Sajnos nekem nincs arra lehetőségem, h baba klubot nyissak. Lehet pont ezért olyan tiszták a játszóterek, mert senki nem jár ki? :D De viszont ez a kiplakátolás nem is rossz ötlet, max. úgy csinálnám, h játszótéri klub, h a gyermekeink is megismerjék egymást, akinek tetszik az ötlet az x napon jelenjen meg az x játszótéren stb. stb. stb. Hátha bevállik. :)
2014. márc. 8. 19:59
 19/28 anonim ***** válasza:

Megint 2-es vagyok. :)

Fura dolog ez, és nem vitatéma. Valaki szereti, valaki nem.

Egy biztos. Én nagyon társasági ember vagyok és ha a "saját" megszokott játszónkra megyünk, ahol sok az ismerős, kedves anyuka, ott olyan jó egy kis társasági életet élni.

Sok anyuka besavanyodik, unja a mindennapokat, arról panaszkodik, hogy a gyereke egész nap rajta lóg, mégsem tesz semmit.

Én azért is tartom jónak, hogy ilyen sokat vagyok kint Vele, mert Ő is ismerkedik, látja milyen más gyerek, konfrontálódik akár, megtanulja milyen egyfajta közösségben lenni, én beszélgetek, tapasztalatokat, ötleteket cserélek, felszabadulok, és sztorizgatunk. Kimondottan hasznos mindenkinek!! :)

Persze ismétlem, első sorban a lányom miatt vagyunk ott és Vele foglalkozom sokat, de azt is fontosnak tartom, h feltalálja magát és egyedül is tudjon játszani! :)


Egyébként amikor egész nyáron a telkünkön voltunk, volt ott homokozó, csúszda, medence, játékok, labdák, stb és mégis felderítettünk a környéken 2 játszóteret is. Ugyan senki nem volt ott, a lányom mégis imádta és naponta mentünk ki!

Teljesen más milliő és hangulat. Nem tudom miért, mi nem tudunk a fenekünkön ülni és kell a pörgés, babás barátnőzés, közösség, beszélgetés, játszózás, parkban séták és jó, hogy rengeteg embert ismerünk.

Ti merre laktok amúgy és mennyi idős a kisfiad?

A lányom májusban lesz kettő. :)

2014. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Kisvárosban lakunk, 3-4 játszótér van, ebből mi kettőre járunk, a harmadikra néha. Van egy nagyobb lányom, amikor megyünk érte a suliba, akkor szoktunk játszóterezni, általában akkor alig vannak, mert a kisebbeknek már ebéd és alvásidő. A gyerek szereti, szóval szoktunk menni.

Talán sok háznál van a kertben játszó, nem tudom, nálatok mi van.

2014. márc. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!