Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Miért nem viszitek...

Anyukák! Miért nem viszitek ki a gyerekeiteket játszótérre?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek, bár a környékünkön ilyen nincs. Mikor terhes voltam, alig vártam, h kijárhassunk játszótérre jó időben, anyukákkal ismerkedni stb. Előző faluban azt hittem, h azért nem járnak az anyukák játszótérre, mert kicsi falu volt és összesen 2 játszótér volt. Tőlünk biciklivel 20 percre volt a legközelebbi, de én majdnem minden délután ki vittem. Próbálkoztam délelőtt is ebéd előtt hátha! De nem... Októberben költöztünk egy faluval odébb, itt sokkal több játszótér van, alap 3 ovi is, itt is próbálkoztam sok játszótérrel, különböző időpontokkal, de itt sincs semmi! Hihetetlen! A kétdésem nagyon egyszerű, miért?!

2014. márc. 8. 12:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Eddig főként hintázni vittem őket. Megyeszékhelyen lakunk, központban, de sajnos egyik se túl jó játszótér. Várom, hogy még jobb idő legyen, hogy hookozhassanak is. 2 19 hósom van, múltkor majd szívromahot kptam, mikor mászntak fel a 2 méteres csúszdára, azon kívül, hintán, homokozón kívül más nincs is.
2014. márc. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Mi budapestiek vagyunk, külkerület. Van 2 tök jó játszótér a közelben, unios, tiszta, elkerített, mindkettő egy park közepén... Elég sokan kijárnak, pedig rengeteg családnak van mini játszótere a kertben, ahogy nekünk is, de a játszótér más.


Nekem nem az a problémám, hogy nem járnak ki, hanem, hogy nagyon zárkózottak, de ez nem csak az anyukákra vonatkozik, magára a társadalomra, szerintem.


Nem vagyok nyomulós, ne úgy képzeljétek el és a lányom sem az, másfél éves és szeret barátkozni.


Múltkor egy kislány homokvárat épített, mi kicsit messzebb tőle hintáztunk. Tehát nem az arcában. :) Lányom kérdezgette, mit csinál, mi az stb. A kislány már nagyon unta és elkezdett hisztizni. Mit mondott az anyukája? Ne foglalkozz vele, menj arrébb, ott senki sem zavar.


Meg elhúzzák a gyereket, mikor arra megyünk, senki nem akar kellemetlenséget. Kicsit sem akar kapcsolatba kerülni, pedig a gyerekek is igénylik a társaságot. Persze van aki nem, elhiszem, de mikor 2 gyermek jól eljátszik egymás mellett, vagy érdeklődik a másik után, miért húzza el az anyja.


Vagy csúszdázunk és halottam, hogy mondja az anyuka: nem, nem Laura, inkább hintázzunk, majd ha üres lesz a csúszda, jövünk. Miért? Nem fér el a két gyerek? Egymás után nem lehet csúszni? Nem értem én ezt.


Kutyával, ha megyek sétálni, akkor is ez van, 2 kutya érdeklődik egymás után, játszanának, van egy park ahol lehet is, de nem engedik. Nem értem ezt sem.


Szóval én szeretek járni, kb. heti 5ször megyünk, és nem mindig ez van amit írtam, de nagyon sokszor.

Nem magánéleti dolgokról kell beszélgetni, de hogy alapvetően ennyire zárkózottak sokan, az nekem fura.

2014. márc. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
A mellettünk lakók sem viszik ki a kisgyereküket a levegőre mozogni, szegény kissrác egész nap bezárva van a lakásban és sokszor éjfélkor is még hangosan szaladgál, ami nagyon zavaró tud lenni, mert áthallatszik a dübörgés. Nem értem az ilyen embereket...
2014. márc. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Az én fiam lassan 2 és fél éves lesz. Pest megyében élünk, egy kis faluban, vagyis nem olyan kicsi :) nekem pont jó.

Én is szeretnék így beszélgetni más anyukákkal, ahogy írtátok, h tapasztalatokat cserélni, sztorizgatni a gyerekekről. Az én fiam is csinál annyi bolondságot, jó lenne valakivel ezeket így megdumálni. Persze itt van nővérem, meg anyukámék. De az más. Nővéremmel egész nap dumcsizunk a neten, de neki kötött melója van gép előtt. Van egy barátnőm, ő egy faluval odébb lakik, imádom őt. Holnap megy kórházban, császármetszésre, én leszek a keresztanya, várom nagyon :) Majd, ha már nagyobb lesz akkor elhozom őt is és akkor együtt ki viszem a fiúkat (elméletileg keresztfiam lesz, de ez majd holnap kiderül). De az sem heti alkalommal lesz, hisz más községben lakunk :(

2014. márc. 9. 19:26
 25/28 anonim ***** válasza:
Mi nem faluban lakunk.Ki szoktuk vinni fiunkat a játszótérre kb 10 hónaposan hintázott először,de ha kimegyünk vagy a párommal megyünk vagy barátnőimmel,esetleg védőnőnél,bölcsiben,oviban stb megismerkedett számomra ismerős anyukával.Illetve ha ketten megyünk én nem beszélgetek,bőven van köztünk korkülönbség és nem szeretem a játszótérre járó pletykáló anyukák társaságát azért megyünk,hogy fiam játsszon.
2014. márc. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Mi nagyon szívesen megyünk játszózni a kisfiammal, de sajnos a közelben lévő játszón olyan anyuka klikk gyűlt össze, akik kiútállnak mindenkit aki oda megy rajtuk kívül, így a távolabbi játszó marad, nem nagyon szeretnek velem beszélgetni az anyukák, de legalább nem undokok, és ha köszönök akkor visszaköszönnek. A gyerekeket viszont engedik egymás mellett-együtt játszani ami nagyon jó, kell a gyerek társaság.
2014. jún. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
hát erről én is tudnék mesélni:-) én pl az utálok kategória vagyok. több okból is. de a legfőbb a többi szülő és a neveletlen gyerekek. mi családi házas részen lakunk de minden nap mentünk sétálni bicajozni stb és megálltunk a játszótéren. több anyuka mindig csapatban beszélget és gyerek bárhol lehet, ettől én megőrülök...nem tudom hogy írjam le hogy nem az jöjjön le hogy burokban nevelem, de nem azért megyek játszótérre hogy pletykáljak és végre nem a gyerekkel kell foglalkozni mert beszélgetni lehet másokkal a gyerek meg úgyis játszik...én a gyerekkel játszom, nem jópofizom nem beszélgetek, hanem játszom a gyerekkel. mert neki azok a játékok újak. stb. volt hogy egy lakótelepi anyuka kioktatott két mp beszélgetés után hogy milyen rosszul teszem hogy nem hozom minden nap mert így a gyerek nem lesz szocializálva...hát majdnem dobtam egy hátast...másik játszin egy pörgős játékra várt a lányom egy fiú volt rajta anyja pörgette, szépen odaállítottam a lányom hogy várja ki míg a srác leszáll, hát az anyja 10percig semmit nem szólt, majd a gyerek megállt gondoltam na végre, mondta most apa pörgesse, erre nem azt mondta az anya hogy jó megkerssük apát aki a másik gyerekkel vhol a park másik felében, hanem elkezdte hívni ordítani apának a gyerek kapaszkodott a játékba de fel sem merült benne hogy addig átadja. én meg a szegény jól nevelt udvarias kislányom szemében láttam hogy nem érti. apa megérkezett, ismét pörög a gyerek.. majd egy idő után mikor már a lányom még mindig a játék mellett várva a homokba kezdett rajzolgatni unalmában mondtam gyere menjünk mert a fiú nem száll le..erre apa még pörgette meg sem akarta hallani...majd nagykegyesen újabb 35 fordulat után szólt hogy gyere HÁTHA! más is fel akar rá szállni... hát anyád... és ez csak kettő ami most így hirtelen...én megoldottam úgy hogy építettünk egy játszótornyot jönnek a barátok és így mi döntjük el mit mikor hol kivel a többi proli meg élvezze a játszóteret. bocsi akinek nem inge...
2014. jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de azért...

Mi vidéki viszonylag nagyobb városban lakunk ahol rengeteg játszótér van. Bevallom hogy én nem vagyok túl szociális típus, nem szivesen beszélgetek random idegenekkel, valahogy nem érzem ennek szükségét, ennek ellenére napi többször viszem a gyereket, eleinte senkivel nem beszéltem, aztán lett pár ember aki nemtudom...kiharcolta magának :D és jóban lettünk, de alapból nem barátkozok, azért vagyok ott hogy a gyerekkel játsszak, és ténylegesen vele, és nem mellette töltöm az időt. VISZONT nincs bajom azokkal, akik elszigetelve érzik magukat, és beszélgetni, társaságért járnak játszótérre, csak nekem ne kelljen muszájból beszélgetni. Azzal már van bajom amikor anyuka nem figyel oda, és mondjuk számtalanszor volt olyan hogy a gyerek a másik hajába dobja a homokot, meghúzza a másik haját, és anyuka mintha észre se venné. Az ilyet nem bírom, ráadásul ha már hinta van, ami ugye mindenhol van, akkor veszélyes is a játszótér, mert mögé szaladhat a gyerek, miközben valamelyik másik hintázik, így egyáltalán nem értem, hogy engedik meg azt maguknak, hogy odafigyelés nélkül beszélgetnek egymással.

Mi imádunk játszóra járni...engem soha nem vitt anyukám, és igen, baromira hiányzott, mindig mikor ki szerettem volna menni hogy VELE időt töltsek el a lakáson kívül, rám szólt hogy fejezzem be, és viselkedjek normálisan. Ez se normális...kimarad a gyerek sokmindenből, akárki akármit mond.

2014. nov. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!