Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvónénit tényleg nem lehet...

Az óvónénit tényleg nem lehet felhívni a szülőknek, csak a vezető óvónőt?

Figyelt kérdés
Ha egy szülő szeretne kérdezni valamit a gyerekével kapcsolatosan, vagy valamiért beszélni szeretne telefonon az óvónővel, akkor tényleg csak a vezető óvónőt lehet felhívni? A gyerek saját ovinénijét meg nem?

2014. márc. 10. 15:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ovija válogatja.

Nálunk a szülőin elmondták az óvónénik mobilszámát, és Facebook-on is szoktunk érintkezni.

Nyilván nem zaklatjuk őket éjjel-nappal, csak ha szükséges.

2014. márc. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 lcs ***** válasza:
100%
nálunk is mindkét óvónő megadta a számát, mindig őket hívjuk, ha van valami, még sose beszéltem a vezetővel :)
2014. márc. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nàlunk is megadták a szàmukat. Mondjuk hosszasan beszélni fogadóórán lehet velük, nem telefonon, de ha hirtelen van valami, lehet hívni őket. Vezetővel még sose beszéltem.
2014. márc. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Megértem ha nem lehet. Nekik a gyerekekre kell vigyázniuk, nem telefonálgatni. Ha valamit akar a szülő, akkor beszélje meg vele amikor a gyerekért megy, vagy üzenje meg, vagy kérjen fogadóórát.

Sógornőm tanítónő, őt állandóan hívogatják a szülők, van aki még este is felhívja és képes fél órákat elcseverészni a problémáiról, míg ő éppen a vacsorát csinálja a családnak. Nagyon nem szereti, mert egy két mondat vagy kérdés még elmegy, de vannak olyan anyukák, akikből dől a szó, akkor próbálja megbeszélni a gyerek nevelését, persze nem ezzel kezdi de ez lesz belőle.

Szóval ezért nem jó, mert a 2 perces beszélgetésből végül fél óra lesz, és akkor nem tud a gyerekekre figyelni.

2014. márc. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert adott egy ovis gyerek akinek a szülei válófélben vannak, és ez a gyerek minden második pénteken (amikor láthatásra kellene mennie) megbetegszik. Javasoltam, hogy hívják fel megkérdezni a gyerek óvónőjét, hogy jár-e a kicsi oviba, vagy tényleg beteg, de azt a választ kaptam, hogy nem lehet az óvónőt felhívni, csak a vezető óvónőt, de az meg ingerült ha telefonálgatnak a szülők. Szóval nem arról van szó, hogy unalomból este félórákra feltartani az óvónénit, csak annyit, hogy x gyerek ment-e oviba, vagy beteg? De ezek szerint ebben az oviban nem lehet kérdezni.
2014. márc. 10. 16:57
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
A személyiségi jogokhoz tartozik, hogy az óvónőnek tilos válaszolni a kérdésre. Hátha gyermekrabló kérdezi. Nem tudom, hány fős a csoport, de ha egy nyavalyás telefonáló eltereli az óvónő figyelmét, kész a baj.
2014. márc. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nálunk az ovit lehet hívni, az óvónénik nem adják ki a számukat, csak 1-2. De nem kötelező.Az ovit ha felhívja, ott telefonhoz kérheti az óvónénit és el van intézve a dolog.
2014. márc. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy a gyerek jár oviba, még simàn lebetegedhet péntek délutànra. Mi 2 hónapja jàtszuk azt, hogy valamelyik gyerek péntek estére belàzasodik.

Apuka meg látogassa meg a beteg gyereket, ha kétségei vannak, ne hátulról ármànykodjatok.

2014. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem mondhatják meg, hogy adott gyerek ott van-e az óvodában, vagy nincs!!
2014. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én nem értem, mi közöd ahhoz, hogy más gyerek beteg, vagy miért nem megy óvodába, ahhoz meg pláne, hogy a szülei válnak vagy nem???
2014. márc. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!