Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvónénit tényleg nem lehet...

Az óvónénit tényleg nem lehet felhívni a szülőknek, csak a vezető óvónőt?

Figyelt kérdés
Ha egy szülő szeretne kérdezni valamit a gyerekével kapcsolatosan, vagy valamiért beszélni szeretne telefonon az óvónővel, akkor tényleg csak a vezető óvónőt lehet felhívni? A gyerek saját ovinénijét meg nem?

2014. márc. 10. 15:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen dolgokról nem beszélhetnek telefonon.
2014. márc. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem hívnám fel az óvó nénit, egyrészt mert nem tudom a telefonszámát, másrészt mert nem "céges" a telefonja, vezetékesen meg azért nem, mert neki az oviban a gyerekekkel kell lennie, nem a telefonnál. A vezető óvónő viszont csak látásból ismeri a gyerekeket. Így ha valamit kérdezni akarok, megkérdezem személyesen, vagy ha hosszabb mondókám van, kérek időpontot (ilyen is volt már).
2014. márc. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

A kötekedő válaszadónak:

Az a közöm hozzá, hogy a testvérem gyereke. Nem anyánál van hanem apánál a gyerek. (nem véglegesen, hanem húzódik a bíróságon a per). Azért nem kérdezi meg személyesen mert 300 km-re van apa a gyerekkel. Nem két hónapja lesz minden láthatási hétvégén beteg a gyerek, hanem másfél éve. Azért nem látogatja meg anya a gyereket amikor ,,beteg" mert mivel a bíró nem írta bele a végzésbe, hogy ilyen esetben látogatható, így az apa nem engedi be az anyát. És mivel azt sem vette bele a végzésbe a bíró, hogy pótolni kell a kimaradt láthatást, ezt sem engedi az apa. És igen, volt olyan, hogy anya bepipult és leutazott a gyereket megnézni, rendőrökkel együtt, és természetesen semmi baja nem volt. ( el is hozta). Apa gyereket telefonhoz nem engedi, sőt ő sem hajlandó felvenni, sem emilekre válaszolni. Maradt az óvónő, akitől anya szeretné megkérdezni, hogy a gyerek jár e az óvodába, hogy tudja, tényleg beteg-e. Ez mind nem tartozott rád, kötekedő válaszadó, úgyhogy legközelebb ha a kérdésre nem bírsz válaszolni akkor maradj csendben. És mielőtt tovább kötekednél, nem azért van apánál mert anya alkalmatlan lenne. A másik ovis gyerek anyánál van. Így döntött a bíróság, ideiglenesen, amíg nem lesz meg a végső ítélet. Immár másfél éve. Ez alatt az idő alatt anya nem tudot ttalálkozni a gyerekkel, mert az minden kéthetente pénteken lebetegszik. Te mint anyuka, nyugodtan ülnél a fenekeden igaz? És nem szeretnél legalább az óvónőtől megtudni egy-két szót, hogy mi van a gyerekeddel, igaz?

2014. márc. 11. 11:34
 14/18 anonim ***** válasza:
Az anya és az óvónő nem is ismerik egymást? Mert ha ismerik, akkor fel tudja őt hívni az anya. Ha nem, akkor én mondjuk, ha óvónő lennék, egyrészt nem adnék ki adatot, mert mi a garancia rá, hogy nem egy rossz szándékú vadidegen van a vonal másik végén, másrészt meg nem akarnék a családi hajtépés részesévé válni.
2014. márc. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%
Pedig nem tartozik rád. Nem a szülője vagy a gyereknek! Mindegy hogy nagynéni vagy, akkor sem.
2014. márc. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%
Kár leszavazni! Nekem van igazam, ha mégis felvilágosítást adna az óvónő megütheti a bokáját! Hangsúlyozom még egyszer "csak" egy nagynéni vagy! Még a nagyszülőt sem világosíthatják fel. Bár akár le is pontozhattok még jobban, attól még igazam van. Ha a szülő bemegy személyesen, akkor felvilágosítják, de ha telefonon érdeklődik, akkor nem.
2014. márc. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Főleg azt nem értem, miért is hívná az anuka a óvónőt, hiszen ha ez másfél éve így megy, akkor nyilvánvaló, hogy nem vagy nem minden alkalommal pont akkor volt beteg a gyerek. Ehhez az óvónő megerősítése lenne szükséges?
2014. márc. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
74%

Óvónéni vagyok. Nem adtam ki a számom, csak páran megtudták, fogalmam sincs honnan. Csörgött a telefonom vasárnap reggel, hogy beteg a gyerek (vasárnap otthon én se tudok az információval mit kezdeni - hétfőn is délutános voltam, szóval az oviba a hír délben jutott be, ha betelefonál oda a szülő, akkor pedig már reggel.)

Másik: szombaton délben (épp nyelvvizsgáztam, és ezt a szülők tudták), azzal hívott egy anyuka, hogy mit gondolok, milyen jelmez kellene a gyerekének...

A visszaélések miatt igenis nem adom ki a saját mobiltelefonom számát, óvodaidőben elérhető vagyok a vezetékesen. (Nekem ez a munkahelyem, mikor vége, akkor nekem is van családom, nem csak az ovisok - és szüleik alkotják az életemet. Igen, nagyon szeretem őket, de, amit bizonyos szülők csinálnak, az már-már a zaklatást is kimeríti).


A kérdező speciális esetében én nem adnék ki információt. Ez olyan téma pont, amit fogadóórán kell megbeszélni. (Bírósági határozat nélkül mindkét szülő láthatja a gyermeket - külön élők esetén is) Az anyuka menjen be, és érdeklődjön. Telefonon csak akkor adnék tájékoztatást még az anyának is, ha ismerem már annyira, hogy a hangja alapján 100%-ra be tudjam azonosítani, hogy tényleg vele beszélek.

2017. jan. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!