Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves kisfiam nem eszik...

2.5 éves kisfiam nem eszik húst. Adjak neki valamilyen étrendkiegészítőt vagy vajon elég a tej és joghurt amit eszik?

Figyelt kérdés
Egyedül a darált pulykát eszi meg,tésztán paradicsomszósszal vagy fasírtnak megcsinálva. De abból sem sokat. Néha virsli vagy szalámi,max heti egyszer. Tojás sem :( Max egy szelet bundáskenyér. Viszont nagyon szereti a gyümis joghurtot,műzlit tejjel vagy kakaót. Sajtot heti 1-2 szer. Mit adhatnék neki hús helyett? Vagy kell egyáltalán ezen aggódnom?
2014. márc. 10. 23:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Húst elrejtve, 2.5 évesnél simán megoldható.
2014. márc. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nála ez nem jön be :) Ha nagyon apróra szedem szét a husit akkor is képes kiválogatni vagy egyszerűen nem eszi meg ami a tányéron van :(
2014. márc. 10. 23:53
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Hát ez így nagyon nem jó. Nagy szüksége van a húsra a tejben és a joghurtban közel nincs elég mennyiésű és megfelelő minőségű fehérje. Mit eszik ha nem eszik húst?
2014. márc. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam sem eszi a húst, max sonkát szendvicsbe, vagy kolbászt magában, de azt nagyon ritkán. Viszont a halat szereti, azt heti többször is csinálok neki, így én nem aggódom. Ti próbáltátok már?

Ő is szereti a joghurtokat és nagy sajt-matyi. :) Minden nap eszik sajtot és tojást is heti 1x.

2014. márc. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem baj, ha lepontoznak, de rengeteg vegetáriánus gyerek van, szüleik blogokat írnak, hogy mit esznek, angolul még több, orvosok, védőnők Mo-n nem fogadják el és erőltetik a húst, de nem kell.

Adjál neki sok zöldséget, gyümölcsöt, változatosan, babfélét, lencsét, sárgaborsót, csicseriborsót, ezek lisztjével sűrítsd amit lehet, fasírtba is teheted, hetente 3-4 szer, sok olajos magot, amit szeret, dió, mák, kókusz, tökmag, naoraforgó, szezám, egészséges gabonából kását, hajdina, köles, amaránt. Kerüld a mű húsfélét, párizsit, májast ilyesmit.

Van sok egészséges vegán baba is, aki csak növényi ételt eszik, de ha a tied eszik tejterméket, akkor még jobb.

Vasat is kap eleget, azon se aggódj.

2014. márc. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Volt fonokom fia is ilyen volt. Bar o nem csak hogy nem ette meg ha megette akkor kihanyta. Semmilyen szervi okot vagy betegseget nem talaltak ami ezt magyarazna..ok rengeteg halat meg tengergyumolcseit adtak neki. 10 eves volt a kisfiu mikor utoljara lattam de egesz addig teljesen normalisan fejlodott es beteg sem volt soha..csak kotelezo vizsgalatok alkalmaval jart orvosnal..

akkor en is megdobbentem de ilyen is van. Sok hal,tenger gyumolcsei es tejtermek!!

2014. márc. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lányom is nagyon kevés húst eszik. Úgy tudom, magvak (pl. mogyoró) és a rozs tartalmaznak a húshoz hasonló vitaminokat és nyomelemeket. Meg persze a tejtermék.
2014. márc. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A húst én néha gyümölcsturmixba, zöldségpürékbe, krémlevesbe raktam - a mi turmixunk totál ledarálja, teljesen észrevehetetlen.
2014. márc. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sajnos halat is csak ritkán eszi meg,akkor is csak a tonhal a tésztán.

Hogy mit eszik? Gyümiket imádja,zöldségből ha krémlevest csinálok,azt megeszi,meg néha paradicsom. Tészta minden mennyiségben :) Kenyérfélék. Lencse,sárgaborsó,csicseriborsó,de ezek is csak levesnek megcsinálva.

Azt még nem próbáltam hogy leturmixolok egy kis husit és azt belekeverem valamelyik krémlevesbe,de kipróbálom. Köszi az ötletet.

Amúgy teljesen jól fejlődik,súlya megfelelő,ritkán beteg.

2014. márc. 11. 10:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én 2,5 éves kislányom is nagyon kevés húst eszik meg. Halrudacskát, rántott csirkemellet apró kockára vágva, és mostanában meglepett, mert a levesben főtt csirkefarhátról követelte a húst, na de hát az milyen kevés... Virslit is keveset, sonkát egyáltalán nem. A sajtot sem szereti. Tojást sem, csak a köménymagos tojáslevesben. Kakaót és joghurtot viszont rendszeresen. Én már nem stresszelek emiatt, mindig változik, remélhetőleg ez is fog.
2014. márc. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!