Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák akik babáznak, vagy...

Anyukák akik babáznak, vagy kisgyerekkel vannak otthon, hogyan telik a minden napotok? Nem unjátok ezt a monoton körforgást?

Figyelt kérdés
Én eddig dolgoztam, elég jó munkám volt, jól is kerestem és szerettem is csinálni nagyon. Utáltam világ életemben a 4 fal között bent lenni, a legutóbbi munkám is olyan volt hogy jönni-menni kellett. Ami a legfontosabb, hogy anyagilag sem voltam rászorulva senkire, ha valamit meg akartam venni nem kellett pénzt vagy engedélyt kérnem simán megvettem. Most viszont megváltozott minden. Nekem sajnos a vállalkozásomat vissza kellett adjam és kisbabát várok. Hirtelen egyik napról a másik napra beszorultam a 4 fal közé. A napom abból áll, hogy reggel felkelek, elviszem párom kislányát az óvodába. Aztán hazamegyek agyalok azon, hogy mi legyen a kaja. Bevásárolok, megfőzök, takarítok és kb ennyi érdemleges dolgot csinálok. Ez mind kb. 2-3 óra alatt megvan. Délután 4 körül megyek újra az óvodába és ennyi. Hazajön párom kajálunk, fürdés, alvás. Dög unalom, ha néha dokihoz kell menjek már felüdülés. Hiányzik a mozgalmas kis életem, az első 1-2 hét jól esett hogy nem kell semmit csinálnom, de már 1 hónapja ez megy. Próbálok valami mellékállást nézni, de nem kellek így terhesen sehova. Van ha nagyon unatkozok eljövök anyumhoz, de ebből meg nem akarok rendszert csinálni, mert félek az lesz a vége hogy hazaköltözök. Itt kertes ház van, ki lehet menni a kertbe, csinálni ezt-azt otthon a 49 nm-en meg semmit se. Anyagilag is zavar, hogy párom dolgozik nekem meg kéregetnem kell tőle a pénzt ha valamit venni akarok. Olyan megalázónak éreztem múlt hónapban is mikor már nem volt nadrágom (sajnos feljött jópár kiló) és már nem fértem bele a gatyámba, hogy ugyan vegyen már nekem egy nadrágot...nagyon rossz :( Ti ezt hogyan oldjátok meg, mivel töltitek a napjaitokat?
2014. márc. 14. 09:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

szerintem neked más bajod van nem a monoton mindennapok és az ovibajárás.

gondolkodj el, és kérd ki szakember segítségét, mert hamarosan meg fog születni a kicsit és ezzel a hozzáállással meg fogod minden körülötted élő ember életét keseríteni.

egyébként megsúgom: egy alvó újszülöttben akár egész nap is lehet gyönyörködni...

2014. márc. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
28%

Ha még ilyen korai a terhességed, hogy maguktól nem vették észre, akkor nem kellett volna elmondani :)

Egyébként szerintem is valami más bajod lehet, felnőtt ember feltalálja magát, főleg így, hogy nem az van, hogy már 4 éve otthon vagy és beleuntál. Talán a kapcsolatod nem az igazi. Mert fura, hogy azt írtad, hogy milyen kellemetlen, hogy pénzt kellett kérned egy nadrágra. Ha annyira jól kerestél és nincs belőle már semmi, akkor gondolom, azt együtt költöttétek el, tehát akkor te is "költöttél" a férjedre. Vagy az a baj, hogy veletek él a lánya?

2014. márc. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
remélem, hogy ez is kamu kérdés, mert ha nem, akkor előre sajnálom szegény születendő kicsit...
2014. márc. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs sok félretett pénzem, mert amit kerestem mind a lakásba toltam bele ahová átköltöztünk. (örököltem egy lakást, viszont 40 éve nem nyúltak hozzá és mindent ki kellett cserélni, felújítani stb). Ami pedig megmaradt pénzem az le van kötve és ahhoz nem is szeretnék hozzányúlni csak azért hogy ilyen mindennapos dolgokra elmenjen. 4 éve ismerem páromat, azóta folyamatosan dolgoztam ami azt jelentette, hogy reggel 7-kor elmentem otthonról és 6 körül végeztem. Amikor nem laktunk együtt vagy ő jött át vagy én mentem. A kislány akkor még párommal és a nagyszüleivel élt. Általában párom apukája vitte oviba, vagy páromnak sokszor nem volt sajnos munkája és akkor ő vitte, néha én ha épp nem ért rá egyikőjük sem. Most fél éve élünk együtt, míg dolgoztam felváltva vittük, mentünk érte attól függött milyen volt párom beosztása, nem is volt ezzel gond, mert mellette melóztam hazafelé beugrottam érte, este öszedobtunk valami kaját. vagy ha párom délutános volt akkor délelőtt megfőzött, szóval összedolgoztunk és jól ment minden. Nekem most ezzel van bajom, hogy itthon vagyok tök egyedül és így kevesebb kedvem van bármihez is, mint amikor csomó dolgom volt. Tök unalom a napom. Van hogy elmegyek régi munkahelyemre, találkozok barátnőkkel stb...de ez ugye nem mindennapos.
2014. márc. 14. 10:12
 15/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress valami 4 órás munkát.Nekem annyival volt másabb,hogy főiskolára jártam, a csajokkal eljárkáltam majd 180km-ert utaztam haza a védőnőmhöz,orvosomhoz,mellette dolgoztam egy kicsit besegítettem apukám cégénél,emellett a terhesség elején rengeteget aludtam,feltaláltam magam pedig hidd el utálok otthon ülni,teljesen kikészülök tőle.Aztán a fiammal miután az első 3 hónap borzalmai kezdtek halványodni a szülés utáni depresszióm és elmúlóban volt egyre jobb lett,mentünk erre-arra majd folytattam a sulit egyéni tanrenddel,sőt elkezdtem újra dolgozni a gépen napi 1-2 órát.Majd 1,5 éves volt a fiam mikor bölcsibe ment én gyakorlatra majd dolgozni,nagyon jó érzés volt kiszabadulni otthonról pedig a közel 1,5 év alatt is igyekeztem lefoglalni magam és sokat eljárni babával,persze egyedül is ,meg a párommal is.Fiam imádta a bölcsit első perctől ma sem tennék másképp bőven elég volt 1,5 év otthon ülés.
2014. márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
este 6-kor mentél érte az oviba?
2014. márc. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj de nem értelek. Unatkozol de főzni se akarsz már pedig avval is megy az idő.... Terhes vagy még nem kell bent lenned a lakásban. Elmész sétálni nézelődni stb. Találd már fel magad! Mi lesz ha meglesz a pici ilyen hozzáállással? Eleinte 0-24 fent leszel és gomdozod.akkor mi lesz? Megunod őt is vagy mi?
2014. márc. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én sem értelek...

Részemről imádom, hogy ennyi szabadidőm van, amit arra fordítok, amire csak akarok. Pedig két gyerkőcöm van, egy három éves és egy hét hetes baba.

Táppénzen voltam szinte végig a nagyobbik fiammal is, rengeteget olvastam (könyvtár, le lehet tölteni e-book-ot, antikvárium, olcsó könyvesek, vatera), lassan nincs hely a könyveimnek. Letöltöttem azokat a sorozatokat, amiket nagyon szerettem, de a munka miatt mindig kimaradt pár rész. Belekezdhetsz valami hobbiba is, ha jó a kézügyességed.

Itt a szép tavasz, sétálj, nézegess kirakatokat, menj múzeumba, kiállításra, vágj bele olyan dolgokba, amit mindig is akartál, de a munka mellett nem volt rá időd. Ez lehet varrás, festés, új receptek kipróbálása, sütés, gondolkodj a karácsonyi ajándékokon (hidd el, baba mellett nem kívánod majd a decemberi tolongást).

Nem írtad, hogy hány hetes terhes vagy, de tervezheted a babarészleget, mit akarsz venni neki, olvashatsz könyveket a babavárásról stb.

Találd fel magad!

2014. márc. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem muszáj mindig ilyennek lennie. Néha-néha elmehetnétek moziba kettesben de akár hármasban , barátnőket áthívni vagy elmenni boltokba kicsit nézelődni sétálni a friss levegőn stb. Nem hiszem ,hogy mindennap kell takarítani.
2014. márc. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
ez az ebéd rendelés nem hülyeség! én is ezt teszem, és jut idöm több mindenre! néha jo kicsit kimozdulni, mert amugy én is "meghülyülnék"
2014. márc. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!