Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy ilyen 2éves kisgyerekről...

Egy ilyen 2éves kisgyerekről mit gondoltok?

Figyelt kérdés

-megállás nélkül nappal-éjszaka cumizik

-pár szót mond:köszi,nem,anya(csak síráskor használja)

-bilizés még szóba sem került

-cumisüvegből issza még az esti kakaóját(napközbe pohárból iszik)

-éjszaka többször sírva ébred,(csak kakaó ivásra alszik vissza,de van hogy sátálni is kell vele,hogy visszaaludjon!)


2009. dec. 15. 14:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nyugi!!! Teljesen ép és normális a fiad! Legalább is fejlődés szempontjából, és szerintem. Nekem is most lesz a fiam két éves, és ha teheti az ujja a szájában van. (mindegy hogy cumi vagy ujj a lényeg ugyan az) Megnyugtatásra, vagy unalom űzésre használja, valahol ad nekik egy biztonságot. Próbáld többet lekötni és elvenni a figyelmét a cumiról. Ha vele foglalkozol(cumi nélkül)észre se fogja venni, hogy nincs a szájában, és a beszédet is többet fogja gyakorolni.Nekem ez bevált. Egyébként tényleg a fiúk később érnek meg a beszédre és a bilire, de teljesen egyéni dolog. Ne izgulj míg nincs három éves. Addig meg bármelyik pillanatban elkezdhet beszélni, és akkor mást sem fogsz mondani, bárcsak egy pillanatra maradna csöndben. A bilizést nem szabad erőltetni(most a hidegben meg jobb is hanyagolni a felfázás sokkal könnyebb) mert megdacolja magát a gyerek és pont az ellenkezője fog történni. Éjszakai cumisüvegről az egyik barátnőm jut eszembe, akinek 4 éves volt a lánya és még mindig az esti tejet cumisüvegből itta. Hát nekik akkor vitte el a Télapó az üveget, kicsit megviselte, de már érett volt agyilag és megértette, hogy csak a fogai mennek tönkre és a nagyok már nem isznak cumisüvegből. Az éjszakai sírás oka több minden is lehet. A nappali dolgokat éli meg újra, vagy esetleg jön még foga és az kínozza. De lehet az egyedüllét miatti félelem is. Nekem van egy 4 éve fiam is akihez a mai napig fel kell kelnem éjszaka, mert a napközbeni eseményeket újra éli, esetleg egy-egy mesét él újra. Sok dolgot élnek meg napközben, és ez nekik sok inger. Nehezebben dolgozzák fel mint a felnőttek. Légy türelmes, és ha van lehetőséged amikor alszik te is pihenj. Sok kicsi sokra megy! Kitartást és sok sikert. Ja, és nem utolsó sorban soha nem hasonlíts össze a te gyereked másik gyerekkel. Lehet hogy a te gyereked még most nem beszél, de lehet előbb fog írni, olvasni, mint aki most beszél. Meg lehet hogy a te gyereked téged sokkal jobban szeret, mint az a másik gyerek.....

Szeresd azért aki, és ami......

2009. dec. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen átlagos.. a nagyzolóknak ne higyj el mindent.:-) Vannak oylan emberek akik hogyha a gyerekükről beszélnek el kell osztani 3-mal a mondandójukat..:)Nincs semmi gond szeirntem az esti cumisüvgegel,a cumival.. a bilizéssel főleg nem,az még nagyon ráér..
2009. dec. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia a lanyom is 2 eves, nalunk ez a helyzet:

- masfel eves koraban vettuk el a cumijat, levagtunk egy kis darabot a tetejebol koromolloval, hogy ne tudja szivni.. maga dobta ki a szemetbe, es 3 nap alatt el is feledkezett rola. PEdig elotte neki is allandoan a szajaban logott.

- mi 2 nyelven beszelunk hozza itthon (en magyarul, a ferjem finnul) es akcentus nelkul kb 60-60 szot mond mindket nyelven. Rohamosan fejlodni fog a dolog amint leszokik a cumirol.. teny, a fiuk kesobb kezdenek el beszelni.

- bilizes nalunk is macera, kaki meg egyszer se sikerult.. ebredes utani es furdes elotti pisi rendszeres. Fiuknak ez is nehezebb.

- onnantol kezdve, hogy poharbol folyamatosan ivott (masfel evesen kb) nem adtam neki cumisuveget.

- a lanyom is ebred, bemegyek vagy en vagy a ferjem, betakarjuk, iszik egy kis vizet, megsimizem a hatat, es a legtobbszor visszaalszik :)


Kitartas!! De a cumit sztem tenyleg ne hagyd neki!

2009. dec. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szió,az enyém állandóan beszél,mindent mond,csak az a baj,hogy a felét sem értem.Szóval,lehet,hogy a környező Anyukák is csak túloznak amikor a gereküket fényezik.

Cumisüvegből issza a kakaót,mert nem szeretném,ha beöntené az ágyba.Minden éjjel sírdogál egy kicsit,gondolom mókából.

Cumi nincs,szobatiszta.

2009. dec. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia.Az én kisfiam 20-hónapos és majdnem ugyanaz mint a tied.Cumisüvegből iszik még sőt....fognom kell az üveget mert nem hajlandó megfogni.Ez az utcán nagyon égő már nekem,hogy ekkora gyerek /mindenki 3-éves körül saccolja meg/ és cumisüvegből meg még fogom is....Pohárból is néha elfogad valamit,de ez a ritka.Az enyém már beszél,mond mindent régóta,kifejezi magát szól ha kell valami.

A bilizés nálunk se megy,tudja és mondja is hogy oda kell pisilni,kakilni de ráülni nem hajlandó.Az evéssel is így vagyunk én adom a szájába mert rossz evő,ha nem tenném nem enne semmit.Ja és van még a cumizás,sehova nem megyünk legalább 2cumi nélkül.Éjszaka nem sír hála istennek fel,de ő is fel kell hajnalonta mindig inni.Na szóval nem tudom mikor fog egy kicsit önállósodni?! De az vigasztal,hogy ebben a dologban nem vagyok egyedül!Már bocs!:)

2009. dec. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szia,az en kisfiam most volt 3 eves es detto mint a tied,ugyhogy nyugi:)))) 2 es fel evesen egyik naprol a masikra rault a bilire amit egesz addig kalapkent hasznalt:)) csak bohockodott vele,azota meg csak balesetunk sem volt,igaz hogy biztonsagbol meg ejjelre sokaig adtam a pelust miutan elaludt de szepen,szarazan ebredt reggel is...az ejszakai felsirasok viszont meg a mai napig elofordulnak....viszont beszelni meg most sem akar:)) par szot mond csak -az is a letfenttartassal fugg ossze:)))hamm,tea,kaki:))))es meg sem vagyok ideges,egeszseges es fejlett kisember csak szerintem nincs mondanivaloja mivel igy is megertjuk hogy mit akar hat nem is nagyon erolteti magat:)))) majd oviban elkezdi ha meg akarja ertetni magat a tobbi gyerekkel:))
2009. dec. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!