Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az a mondat mit jelent, hogy...

Az a mondat mit jelent, hogy ebben az országban sokan ÁFÁ-ból élnek? Meg az hogy "számlázás" negatív értelemben?

Figyelt kérdés
fiktív cégek ilyenek, valaki elmagyarázná ezek mit jelentenek
2013. nov. 3. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha egy cég nevére kiállítanak egy számlát egy számára teljesített szolgáltatás vagy leszállított termékről, akkor az a cég a számla áfa tartalmát visszakapja (levonódik az áfa fizetési kötelezettségéből, amit a saját maga által kiállított számlák után fizetnie kéne).

Nagyon sok cég ezzel ügyeskedik, hogy mindenhonnan számlákat szereznek, olyan tranzakciókról is, ami már nem teljesen legális. Ennek a legdurvább esete, ha nem is létezik a kiállító cég, a számla teljesen fiktív. Vagy a rajta szereplő szolgáltatás nem is történt meg. Vagy megtörtént, de az nem igazán értelmezhető a számlabefogadó cégnek nyújtott valós szolgáltatásnak. Pl. amikor valaki a magán-házát felújítja, vagy vesz egy plazma tvt stb. és arról szóló számlát a virágboltjára írja.

Ha az áfa fizetési kötelezettsége az adott cégnek negatív, azaz olyan sok számlát szerez, (és ő pedig keveset bocsát ki), akkor az is előfordulhat, hogy az adóhatóság fizet a cégnek. De ilyenkor fokozottan ellenőrzik őket, mert ilyenkor merül fel az áfa csalás esete.

2013. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja.


Annyi, hogy a NAV senkinek nem ad vissza pénzt anélkül, hogy ne vonulna ki minimum 30 könyvvizsgáló és ne szednék még a pénztárgépet is csavarjaira.

2013. nov. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dolgoztam benzinkúton, ott a következőképpen működött a dolog:


Vezető pozícióban levő emberke/cégtulajok/politikusok/polgármesterek (heti 2-3-or) jöttek felvásárolni a 10 000Ft feletti tankolások számláit, erre kézzel írt áfás számlát csatolt a kolléga (én ilyen sohasem csináltam, a kolléga nevét nem tudom, így feljelenteni sem tudtam, pedig állampolgári kötelességemnek éreztem).


Egy ilyen számláért 10e-ként 500Ft dukált, tehát már érted miért éri meg eladni a számlát. Térjünk át arra miért érdemes megvenni. Tehát kerül 10e esetén 500Ft-ba, ezt a 10e-et a cég/hivatal megtéríti a számlavevőnek, így nyer az üzleten 9 500Ft-ot.

Ha mindezt cégtulajként tenné 500Ft-ért visszaigényelhetné a 10e áfáját + költségként leírhatja a számla összegét, tehát mentesül az adózás alól. Durván 5000-et keres így ezen az 500Ft befektetésen.



Nagyba végezve a dolgot az összes közbeszerzés túlszámlázássál jár, ezt a csalást az áfa fizetéssel teszik legálissá, ez viszont már nem a kisemberek játéka ide a politikai háttér/ismeretség a belépő!

Egy konkrét pl. napelemes rendszert telepítenek egy börtönre, a rendszer ára az aktuális piaci ár 15-szörösére rúg. Megfizetik az áfa+adók jelentős részét (legalábbis azon részt, amit nem tudnak leszámlázni kamu dolgokra), mindenki tudja hogy nem kóser a rendszer, megtérülési idő 150-170 év, élettartam 25 év!

A közvélemény, újságok, politika hatalmas eredményként értékeli! Hiába a hatalom a nokiás dobozok felé húz...


A kutas példán a kisember is keres = bűncselekmény!

A napelem esetén a hazaárulók nyernek = ez viszont csak politika, tehát legális!

2013. nov. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!