Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek az a nagyobb...

Szerintetek az a nagyobb önzőség részemről, ha itthon tartom, vagy ha bölcsibe viszem? Neki mi lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom, nagyon kis szociális, úgy érzem néha, hogy nem elég neki a társaságom. Imádok vele játszani, de néha ok nélkül hisztizik. Ha társaságban vagyunk, soha nem csinál ilyet, lefoglalja magát a többi gyerkőccel. Én ugyanakkor félek, hogy ha bölcsibe viszem, lemaradok egy csomó fontos dologról vele kapcsolatban, amiket eddig is mind csodaként éltem meg. (Bölcsinek csak magánbölcsi jöhet szóba, mert nemsokára érkezik a kistesó.)

A másik félelmem, hogy ha elviszem bölcsibe, nem fogja úgy érezni hogy a kistesó miatt "küldtem el" otthonról?

Ti mit tennétek?/Tettek hasonló helyzetben?

Köszönöm, ha végigolvastátok és válaszoltok :)


2014. márc. 27. 16:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Miért is vagyok lepontozva? Már megint erre járt néhány elborult agyú anyuka? Most mi rosszat írtam de komolyan nem értem..
2014. márc. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
46%

Ez mindig gyerek függő! Bizony van olyan 2-3 éves, aki nagyon szociábilis és nagyon jól érzi magát a kortársak között. A bölcsiben rengeteg mindent tanul, már az utánzással is, megtanul alkalmazkodni, önálló lesz.

Ha a lányod szívesen megy, akkor miért ne? Csak előnye származik belőle, mert rengeteg más inger is éri, mint otthon. Ez egy idióta magyar dolog, hogy az a jó anya, aki 3 éves koráig otthon tartja a gyereket. Nyugati országokban sokkal hamarabb visszamennek a nők dolgozni, én mondjuk azzal sem értek egyet, de a 2év szerintem lehet választóvonal.

Nem is kell minden nap vinni, akár lehet heti 3 napot mondjuk. Kistesó születése előtt célszerű viszont beszoktatni, így ő is jobban fogja viselni.

2014. márc. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Igen itt nyugati orszagba 1 eves korban adhatod be a gyereket, fizethetsz 300 eurot erte, es keress emellett olyan munkat ami jol fizet es osszeegyeztetheto a bolcsivel. Aztan ha 2 hetente beteg maradj otthon vele. Egyik munkaltato sem nezi jo szemmel. Ez az en velemenyem csak.
2014. márc. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ez más kérdés, a kérdező nem erre volt kíváncsi, hiába pontozol le:)
2014. márc. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egyébként a megrögzött ösanyáktól kérnék csak egyetlen olyan kutatási eredményt, ami arról szól, hogy a bölcsőde, ha a feltételek és a gondozók jók, ártalmas lenne a kisdedre bármilyen szempontból:)

Amiről én tudok kutatásról, az arról szólt, hogy ez a veszély az 1 év alatti csecsemőknél lehet valós heti több mint 20 órás anyától való szeparáció során(Jay Beelsky 1986, 1990), 1 év után, jó körülmények között semmilyen kárt nem okoz a gyereknek.

Ha gyenge a gondozási munka, akkor okoz kárt, ha az otthoni körülmények is rosszak (közönyös anya, rossz anyagi helyzet stb)

2014. márc. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!