Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6,5 éves kislány "zaklatja" a...

6,5 éves kislány "zaklatja" a 4,5 éves fiamat?

Figyelt kérdés

Egy nagyon közeli családbarát 6,5 éves kislányát 1-2 hónapja a férjem rajtakapta ahogy a 4,5 éves kisfiamat csókolgatja a száján. A kislányt pszichológus is kezelte más problémával, a természete nem a legjobb. Ma az apuka átjött a két lányával hozzánk vendégségbe. Egy pár óra után a kisebbik lánya aki 6,5 éves az én fiammal játszott (amúgy szeretnek együtt játszani) és eltűntek a gyerekszobában. Kis idő után utánukmentem, benyiottam és láttam, ahogy a kisfiam a nadrágját húzza fel ijedtében. Én finoman, kedvesen odahívtam a fiam és megkérdeztem tőle mi történt? "csókolóztunk". -És más is történt? kérdeztem? - Nem. -válaszolta. stb.. stb..Arra hogy történt-e más is, határozottan mondta, hogy nem.


Úgy gondolom, hogy a fiam még nem érett sem pszichésen sem fizikálisan ahhoz, hogy szexuálisan "zaklassa" egy két évvel idősebb lány. És ezt határozottan elmondtam az apukának is. Az előző esetnél is kértük a férjemmel, hogy beszéljen a gyerekével.. Most is. De én most már enyhén emelt hangon. A fiam amúgy egy lelkis, szófogadó, aranyos kisfiú. Soha senkivel nem fordult ez még elő. Úgy értem más kislánnyal. Ebből arra következtetek, hogy ennek a lánynak a szokása ez.


Mit gondoltok? Ez normális vagy nem? Mert szerintem nem.


2014. márc. 29. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész rosszul hangzik, de nem akkora tragédia, mint amilyen rosszul hangzik. Szerintem ne hagyjátok külön játszani őket, ha már arról nem akarnak leszokni, hogy vendégségbe jöjjenek. Játszanak ott, ahol ti is vagytok.
2014. márc. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kérte a kislány, hogy mutassa meg neki a fiad, hogy mije van. Mondjuk ez oviban gyakori tárgya a kíváncsiságnak. Nem tudom segít-e, de a majdnem 5 éves unokatesója is csókolgatja az alig 1 éves múlt fiamat! Rámenős csajok. :)
2014. márc. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ha jól tudom,van kiskorban is szexuális érdeklődés.de azért még ugye nincsenek mély érzéseik,csak kezdenek felfedezni valamit a testükön.de ez majd elmúlik.olvass utána,mi a teendő.amúgy a kislány nem hiszem,h zaklatja,ez inkább kettejük "titka" lehet.VAlószínű nem ugrik rá minden kisfiúra :)
2014. márc. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehet hogy normális, de máshogy közelít egy 4,5 éves fiú, mint egy 6,5 éves kislány. A fiamnak ezt még túl korai pszichésen megélni. Az oviban egy tündér kislánynak tetszik a kisfiam. Egy-két alkalommal láttam már, hogy megfogták egymás kezét. ennyi. Ez a norma nem? Aztán majd haladunk…. A kislány szüleinek tudnia kéne elmagyarázni, hogy vele egykorúakkal próbálkozzon. Van egy idősebb kisfiú is a közvetlen környezetében, azzal nem próbálja felfedezni az emberi testet.


Úgy gondolom, mivel a fiúk később is érnek, hogy ez még korai. Nem vagyunk prűdek, a fiam nagyon sokszor látott már engem is meztelenül. Tudja hogy mi a különbség a nemek között.


Lehet hogy az is közrejátszik hogy nem annyira kedvelem a kislányt. (nem egy bájos, aranyos kedves gyerek)

2014. márc. 29. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Én amikor ennyi idös voltam, a szomszéd fiúval csináltam hasonlókat. Mondjuk ö egy évvel idösebb nálam. Sokszor játszottunk "orvososat" és titokba elvonultunk és egymás micsodáját nèztük, tapogattuk. Aztán olyat is játszottunk, hogy házasok vagyunk. Visszatekintve elég gáz, de nem csináltunk soha semmi rosszat, csak kicsik voltunk és kíváncsiak. Ez volt a mi titkunk éveken át, aztán kinöttük. Soha senki mással nem csináltam ilyet.

Szerintem nem kell neked sem ebböl nagy ügyet csinálnod, majd abbahagyják..

16/L

2014. márc. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehet normális, de nem hagynám őket kettesben, és részletesen beszélgetnék erről a fiammal. Az ilyen "rajtakapások" után szégyent érezhet, és ezt próbálnám oldani az őszinte beszélgetéssel. Nyilván csinálnak ilyesmit az oviban, de ez szerintem nagy korkülönbség az amúgy is érettebb kislány javára.
2014. márc. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!