Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehetne szófogadásra...

Hogyan lehetne szófogadásra bírni a kislányt?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek van egy 6-7 éves húga. A probléma vele az, hogy valamit kérünk tőle, ő nem teszi meg, gyakran "csicskáztat" minket, követelőzik. Nem mellesleg, ha pedig 5-ödjére szólunk rá és felemeljük egy kicsit a hangunkat, vagy megkérjük, hogy menjen ki mert tanulunk és nem teszi meg, erre mi kitoloncoljuk, akkor állandóan sírva fakad. Bőg minden - hát hogy is mondjam - szaron, amikor meg lett szépen kérve, sokadjára... Egyszerűen nem fogad szót, nem lehet semmire sem kérni.

Gyakran van, hogy a szüleivel is ezt csinálja, és a szülei arra fogják, hogy most nő fel, ne piszkáljuk, meg "érzékeny kislány".

Szóval mi nem üthetünk a seggére, hogy nyugodjon el, nem állíthatjuk sarokba, ha pedig sírva fakad, mert már kicsit megemeltük a hangunkat, mert megkérjük valamire, akkor meg mi vagyunk a hibásak a szülei szerint, hogy megsiratjuk a kislányt.

A helyzet az, hogy a kislány ha itthon van nagyon max TV-zik vagy az udvaron egyedül játszik de inkább bicajozik ott, a legtöbb esetbe minket piszkál.


Mit lehet ezzel az esettel kezdeni? Hogy lehet szófogadásra bírni, kevesebb sírást hallani felőle, kevesebb sértődést és kevesebb piszkálást kicsikarni belőle.


Még annyi a végére, hogyha én elkezdek vele játszani, mert ugye egy kislánynak ez kell, akkor nem tudja abbahagyni és folyton rajtam lohol addig, amíg valaki rá nem üvölt.


A szülei meg nem nagyon engedik a házba izgő-mozgósat játszani, mert ő szerintük elkezd köhögni, hányni fog stb... Szal ha játszok vele repülőset, akkor megkérnek, hogy hagyjam abba, aztán meg rajtam ugrál a kislány, hogy még.


Előre köszi a válaszokat! Kicsit kivagyunk már a bnőmmel a kislány kezelhetetlensége miatt...



2014. márc. 23. 19:25
 1/5 anonim válasza:
35%
Majd a szülei megnevelik, nem a te dolgod. Ha nagyon zavar tanuljatok nálad, ha megoldható.
2014. márc. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ők nem fogják megnevelni, mert már egy éve itt alszok rendszeresen, és soha nem tesznek semmit. A bnőm elmondása szerint eddig is így volt, szal rájuk várni nem szabad, hogy majd ők... Legyen bármi, ha valami tőlük függ, tesznek rá...


Tanulás nem gond, mer kizárjuk, de a nap más idejében, pedig folyton rajtunk lóg, szófogadatlan stb., máskor is, ezt akarjuk megszüntetni.

2014. márc. 23. 19:47
 3/5 anonim válasza:
59%
Erre nem tudok mit mondani, tessék elviselni, nem egyedi eset!
2014. márc. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
egy kérdésem lenne. miért te akarod megnevelni a bnőd tesóját? még ha a tiéd lenne, na de így, hogy konkrétan semmi közötök egymáshoz!!!!
2014. márc. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A bnőm, a tesója egyaránt kivan a kislánytól, úgy ahogy én is. A fent leírtam, hogy a szülei szarnak rá. Hogy miért? mert mindegyik 12 órázik és mindössze 2-3 órát látják a kislányt. Nem teljesen én akarom megnevelni. Közünk egymáshoz mindössze annyi, hogy már nap mint nap itt alszok, át vagyok jelentkezve hozzájuk és iskola után egyből ide jövök. S mivel nekem és a bnőmnek kell foglalkoznunk a hercegnővel, ezért kénytelenek vagyunk mi kezdeni valamit a szófogadatlanságával, neveletlenségével.


De a kérdés nem az volt, hogy én neveljem vagy más... Ilyenkor elgondolkodik az ember, hogy adjon e mínuszt...

2014. márc. 29. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!