Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másoknál is van ilyen "nagyszü...

Másoknál is van ilyen "nagyszülő" probléma?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 éves. Igazából sosem szeretett apósoméknál lenni, már kicsinek sem. Azóta odáig fajult a dolog, ha át is ment hozzájuk, max. 30 perc és hozták vissza, mert nem akart maradni. Mostanában meg át sem megy, még ha mi is megyünk, velünk sem hajlandó bemenni, mert nagyon fél a kutyáktól. Van 2 bolond kutya is, állandóan ugatnak, veszekednek egymással. Még én is tartok tőlük. Ha szóba kerül a dolog, mi vagyunk a hibásak, meg anyukámék, mert el van "kényeztetve" a gyerek. Na meg, na a gyerek mondja már meg, hogy át akar-e menni a nagyszülőhöz vagy nem. Na de most, vigyem be erőszakkal a gyereket hozzájuk, azt nem teszem meg. Ha át is mentünk régebben, egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor kapott a kis gyerek valami kis nasit. 5 év alatt 10x ha voltak nálunk (20km van köztünk), autójuk is van. Anyumék teljesen másképp viselkednek, mint egy igazi nagyszülő. Ha mi nem megyünk hétvégén, ők jönnek, mindég van valami kis nasika vagy meglepi a gyerkőcnek. Férjemet nagyon bántja, és bosszantja, hogy ilyen az apukája, de el kell fogadnunk. Csak ne mi lennénk a hibásak, ők persze hibátlanok, és mindet jól csinálnak az unokával.
2014. ápr. 6. 14:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Most is kint van a kisfiunk anyuméknál péntek óta. Ma hozzák haza. Szóltunk apósomnak, hogy kint van, átmehetnek érte ha gondolják. (egy faluban laknak anyumékkal). Tehát nincs tiltva a gyerek a mamáéktól. De nem mentek át érte.
2014. ápr. 6. 14:18
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük, szerintem ez nem is kérdés. Örülj, hogy nem mennek hozzátok, nektek sem kötelező. Mondjon, amit akar. Két megbízhatatlan kutya mellé, akitől ráadásul meg fél is a gyerek nem vinném. Pont. Ha nem tetszik, akkor nem tetszik. Vagy elfogadják a helyzetet vagy nem, de változtatni nem tud rajta.
2014. ápr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

addj batkekszet a kutyáknak

a gyereket meg fizesd le

2014. ápr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező és te hányszor vittél nasit az anyósnak 5 év alatt?
2014. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ilyenektől kivagyok. Ahelyett, hogy válaszolna, azt kérdi, hogy hányszor vitt nasit anyósnak... Pff. Na, te hányszor vittél? Nem vagyok rosszindulatú és totál meg tudom érteni, hogy miről beszél. Itt nem a nasiról van szó, hanem az unokáról, és arról, hogy mi lenne egy normális nagyszülői viselkedés...
2014. ápr. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok mindent nem tudsz csinálni. Ha apósod olyan típusú ember, aki nem ért a gyerek nyelvén, nem tud foglalkozni vele, sőt még arra sem veszi a fáradságot hogy vegyen neki valamit akkor nincs mit tenni.

Vagy beszélsz vele, vagy hagyod annyiban a dolgot.

A kutyákat mondjuk nem értem. Anyósoméknál is van kutya, de arra a pár percre amíg a kocsitól a házba +megyünk vagy ha kint vagyunk az udvaron mindig elzárják őket, ez nem lehet probléma.

2014. ápr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!