Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak a gyerkőce is így...

Másnak a gyerkőce is így viselkedik nagyszülő "probléma"?

Figyelt kérdés

Szóval a kisfiam anyukáméknál imád lenni akár több napot is. Apósoméknál már nagyon más a helyzet. Nem is apósommal van a gond, hanem az élettársával. Valahogy nem csípi a kisfiamnak. Na de mondjuk nem is úgy viszonyulnak a kisfiamhoz mint anyukámék. Úgy néz ki, mintha nem igazán szeretnék, illetve szeretik de valahogy máshogy. Ahogy én látom, nincs meg köztük az az igazi nagyszülő-unoka harmónia. Ha kisfiam anyukáméknál van nélkülünk, akkor hiába megy át érte a papája, nem megy át vele (egy faluban laknak apósom és anyumék). Pedig anyukám még küldi is, hogy miért nem megy át a papájához. Na és persze mi vagyunk a hibásak, bár még nem robbant a bomba, de szerintem hamarosan fog. A múltkor velem sem akart átmenni, én meg nem fogom erőltetni, hogy igenis átmegyünk a papához mert kell. Mert ezzel szerintem nem teszek jók. Nem tudom mi lenne a megoldás erre a problémára. DE az biztos, hogy apóséknál van a probléma, valamiért nem szeret ott lenni. Apóssal nincs baj, de az élettársának elég érdekes stílusa van.

Közben meg apósomat sajnálom, mert ő szeretne foglalkozni az unokájával, de valahogy nem megy neki.


2013. júl. 13. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
náluk is van és volt is ilyen,sajnos anyám nem az a tipikus nagymama fajta.türelmetlen,neki a gyerekvigyázás a tv elött kezdődik,most 4 éves,de még egy percet nem játszott vele pedig együtt lakunk,vigyázott is rá eleget.valahogy se türelme se érzéke nincs hozzá és a gyerek érzi ezt,anyám megsértődik ha a gyerek pl nem akar köszönni,duzzogva vonul be és egész nap nem is látni,ha meg kér tőle valamit a gyerek a szemére veti,most már jó vagyok mi??ne erőltesd,próbálj beszélni az apósoddal,hogy ti nem tiltjátok,de nem tudjátok megszabni neki kihez menjen szívesen.próbáljanak változtatni dolgokon hogy érezze a gyerek a változást.de sajnos a gyerekek ilyenek ha valaki nem szimpi nekik nem tudsz mit tenni.
2013. júl. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Mi is így gondoljuk, hogy nem a gyereknek kellene változni hanem nekik. ha megyünk hozzájuk beszélünk velük, de tuti mi leszünk a hü..ék.
2013. júl. 14. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!