Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adtok a nehezen kakilo...

Mit adtok a nehezen kakilo gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

Lanyom 15 honapos. Nem azt mondom, hogy mint a nyuszi bogyozik, de eleg kemeny a szeklete, es nehezen is nyomja ki. Neha van hogy sir is szegeny. Tud kiakilni meg igy is minden nap...sot naponta tobbszor is. Csak igen nehzen. Mit tudnek tenni, hogy lazabb legyen a szeklet?


Probaltam mar a laevolac-ot, de azert hozzaszoktatni sem akarom, igy probalom azert elkerulni. NA hat igen. A vizivas nem az erossege :( Olvastam, hogy min. 1 l folyadek...nalunk ez kb. 3 dl :( Es ez mar kicsi gyulocslevel feljavitott viz. A vizet meg ennyire sem issza. Ennek ellenere rostos levekkel nem itatnam, hogy meg ennyire se igyon utana :( Gyumolcsot kap. Altalaban banan-alma-narancs-kivi kombobol valamelyik harmat.



2014. ápr. 7. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:

A folyadékbevitel nagyon kevés. Csinálhatsz bármit, ha csak ennyit iszik, mindig is kemény lesz a széklete és nehezen is fog menni. És a rostos gyümölcslé sem méreg, csak nem állandóan azzal kell itatni a gyereket, de néha-néha sokkal szívesebben megissza a gyerek, így kellő folyadékmennyiség meglesz, illetve mivel rostos, így a székletére is jó hatással lenne. Én mindig ezt csináltam, tehát a fiam is alapvetően vizet iszik, de bizonyos időközönként hetente egyszer 1-2 napig szokott rostos gyümölcslevet is inni. És teljesen jó a széklete. Pedig kicsinek ő is elég nehézkesen kakilt.

De akár székletlazító gyümölcsökkel is tudod segíteni a dolgokat. És a banánt pedig ilyen szempontból ha néha kap, az nem baj, de ilyenkor ne kapja sűrűn, ugyanis az pont egy székletfogó gyümölcs. Szilvás, barackos dolgokat adj inkább neki, azokat lágyítják a székletet.

2014. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hat ez az, de szilva-barackos dolgok nem annyira teremnek meg :( Aszalva kapja...de akkor is hianyzik a folyadek. :(


Koszonom. Akkor majd kap rostost is inni.

2014. ápr. 7. 13:06
 3/7 anonim ***** válasza:
A banánt mellőzd mert fogja a hasát, heti max 2x elég ha adsz neki. Joghurtot etess vele, gyümölcslevet vagy teát itass, ha a vizet nem akarja meginni.
2014. ápr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Joghurtot napi szinten kap...bar van hogy banannal :) De akkor most a babanant kicsit felre tesszuk. Annak ellenere, hogy odaig vagn erte :(


Valahogy az ivas a kulcs itt. Majd probalkozom meg ezzel, azzal. En hulyesegem, de teat nem adok neki. Edesites nelkul nem issza, cukorral meg nem vagyok hajlando :( Mivel nem poharbol iszik, hanem itatobol. MArad a rostos udito...meg lehet tea szivoszallal.

2014. ápr. 7. 13:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Én megértem, hogy nem akarod elcukrozni az életét, de néha, mértékkel semmi gond nincs azzal, ha egy gyerek kap cukros dolgokat. Nagyon jó, ha egy gyerek alapvető innivalója a víz, meg persze a felnőtteknél is, de a víz mint tudjuk az egyik legjobb ital, ami oltja a szomjat. Tehát ne várd, hogy majd vízből megiszik annyit, ami elég. Mert valószínűleg nem fog. Viszont ha az az ital kicsit meg van cukrozva, de nem állandó jelleggel kapja, akkor gondot nem okoz, viszont egy kalap alatt a székrekedést is megoldja.

A fiam konkrétan másfél éves koráig nem volt hajlandó meginni a vizet! Max, ha fél dl-t megivott egy nap vízből! Ő granulátumos csecsemőteát ivott másfél éves koráig zömében. Ezt ajánlotta a védőnő. Mivel bár ezek is tartalmaznak cukrot, de nem annyit, tehát minimális mennyiségben és mivel eleve úgy van elkészítve, hogy édes, így nem kell pluszba cukrozni sem. Aztán mikor másfél éves lett, onnantól a vizet is megitta és onnantól az a fő itala. De szokott kapni teát, szokott kapni rostost és ha iszik kakaót, akkor mértékkel azt is meg szoktam neki cukrozni, mert úgy issza meg.

És rendesen ápolva vannak a fogai, így most 3 és fél éves és szó szerint gyönyörű fogai vannak. Bárhol járunk orvosnál, mindenhol mondják, hogy milyen szépek a fogai. És úgy, hogy szoktam néha ízesíteni. Csak nem viszem túlzásba.

És szerintem sokkal nagyobb baj az, hogy folyton székrekedéses a lányod, illetve kiteszed ezzel annak, hogy esetleg aranyere lesz, mert hogy ez gyerekkorban is ki tud alakulni, ami meg még fájdalmasabb lehet neki, illetve a minimális folyadékbevitel miatt igen komoly egészségügyi problémái lehetnek, gyakori húgyúti fertőzések, gyulladások, veseproblémák, vesekő, stb.

Szerintem ehhez képest egy kis, néhai, cukros ízesítésű ital elbújik az előző gondok mögött.

De te tudod. Én csak segíteni szerettem volna.

2014. ápr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha gáz van, nálunk a pépes gyümölcs vált be. A 4 hónapos Hipp sárgabarack pl. A nagyobbik szereti "tubusos" gyümölcspépeket (Hipp, Vitatigris asszem), azok mindig meghozzák az eredményt. Meg inni. Rostos gyümölcslevet is.
2014. ápr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Eddig nem volt gond a kakilassal. Par hete kezdodott. Lehet most kevesebbet iszik, mint elotte? :/ Nem emlekszem, hogy nagyon mericskelnem kellett volna, hogy mennyit is iszik meg. Csak most figyeltem fel, hogy ez nagyon keves!!!


En ott rontottam el, hogy mindig mindenhol azt olvasom, hogy "az en babam csak vizet iszik" bla-bla bla....en meg be is dolok mindig mindennek. Es foggal korommel ragaszkodok a sajat hulyesegemhez :) Koszonom mindenkinek, aki irt. Kapni fog gyumolcslevet is mostantol!

2014. ápr. 7. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!