Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvagyok keseredve, segítenél?...

Elvagyok keseredve, segítenél? Miért fél minden este ennyire? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2 éves,pár hete kezdődött,hogy este folyamatosan azt hajtogatja,hogy fél,fél és fél. ha kimegyek a szobájából 1 perc múlva már rohan utánam,hogy fél és látszik rajta,hogy remeg és tényleg fél. ha kérdezem mitől,akkor mondja,hogy néni meg néha papa(de szereti a papáját.)

3 hetes kora óta úgy alszik este,hogy jóéjt puszit adok és kijövök a szobából,nagyon szépen magától elaludt mindig.Tegnap már odáig jutottunk,hogy keservesen sírt,hogy fél és ne hagyjam magára,szorított,szinte remegett,2 óra múlva aludt el,úgy,hogy fognom kellett a kezét. Már nagyon elvagyok keseredve,hogy miért csinálja ezt. Egyébként nagyon okos,mindent megért,minden mond már.Jól szocializált család vagyunk.


2014. ápr. 8. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Beszélgess vele néniről meg papáról. Hogy néz ki, miért van ott, hogy ment be, miért fél tőle, stb. Ha megnevezi, hogy konkrétan mitől fél, az Neki is segíthet, meg Neked is ötleted adhat, hogy mi okozza ezt.
2014. ápr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

tuti tippet nem nagyon tudok mondani, de ami esetleg bejöhet (nekünk van ilyen)

- plafonra ragasztott foszforeszkálós csillagok, így nincs töksötét

- ha nem zavaró, akkor megteheted, hogy nem sötétítesz be a szobájában

- résnyire nyitva hagyod az ajtót, amíg elalszik

- valami kis sólámpa illetve párszáz Fz-ért vettem bababoltban konnektorba dugható kis világító valamit, van különböző mesehősökkel (Micimackó, bátor pókember, bárányka, akármi)- energiatakarékos egyébként és éghet reggelig

- menjetek el egy játékboltba egy nagy beszélgetés után és válasszatok egy "csodatévő" plüssállatot vagy kiskatonát vagy dnót vagy amit csak szeretne és tedd az ágyába

- meseválasztás: neki még inkább egyszerű kis mesék valók a mindennapjairól vagy Thomas, Kisvakond stb. Nem lehet, hogy a klasszikus Andersen vagy Grimm meséktől ijedt meg, ahol mindig van valami erkölcsi tartalom és a rossz meglakol? (farkas megeszi a nagymamát, Jancsit és Juliskát meg akarják sütni stb.)- akkor ezeket egyelőre szüntesd be

- van valamilyen alvós állatkája, rongyija? legyen.

- nem tudom, néz-e tévét- délután, este lehet, hogy már nem kellene- híradót, felnőtt adást vagy valami véres krokodilos természetfilmet sem biztos- ezeket inkább te tudod kitapasztalni


Nálunk is 2 éves kor körül volt ilyen időszak 1-2 hétig, aztán abbamaradt magától.

2014. ápr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Előszobába fel van kapcsolva a villany,így nincs tök sötét a szobájába. Van neki rongyija és kismacija is,azokkal alszik egész pici kora óta.Az ajtaja is résnyira nyitva van mindig. Tv-t nem szokott nézni.Eddig fürdés után,amíg megcsináltam neki a tejet,addig Bogyó és Babócát vagy Mickey egér játszóterét nézett DVD-ről,de már azt sem lehet,mert fél és jön utánam mindenhova. :(
2014. ápr. 8. 13:35
 4/16 anonim válasza:
Most lehet,hogy hülyének fogsz nézni,de valószínű,hogy ő olyat lát amit te nem. A gyerekek lelke tiszta,és őszinte,ezért elöbb észre veszik azt,ha pl. szellemet látnak. Nézőpont kérdèse,hogy ki hisz,és ki nem a szellemekben. Pedig igenis vannak. Ha tükör van a gyermeked szobájában,mielőbb távolitsd el. Mi is átestünk ezen, sajnos... A kislányom régebben 3 évesen " magába beszélt " és mondta hogy van egy csúnya bácsi,aki nem hagyja békén, ő látja... kérdeztük,hogy hogy néz ki a bácsi stb. és simán elmondta.. Amiket mondott hogy például hogy néz ki stb. azok a volt szomszédunkra utaltak. tegyük hozzá,hogy utálta a gyerekeket. Elvittük egy látóhoz, aki azt tanácsolta,hogy sokszor szellőztessünk, a. ház 4 sarkánál valami ima félért kellett mondani, szélcsengő az ajtóhoz, a gyerek szoba kifestése, át rendezése,majd ő is kijött a házunkhoz. Azóta,hogy ezeket csináljuk azóta nincs semmi, nem látja a "csúnya bácsit". Lehet,hogy a papája egyik hölgy ismerőse,aki már nem él, a gyermekedet kísèrti. előfordul. mindenesetben érdemes lenne felkeresned egy. olyan szakembert,aki ilyenekkel foglalkozik. Ajánlom addig: fokhagyma a baba szobájába (több) a házba, sok szellőztetés,szélcsengő a házatokra. Ja és lehet, egy pszichológus is tudna segíteni a picinek,vagy vegyétek magatokhoz. ja és ne gyújts gyertyát. kérdezzétek meg a papát is egy már elhunyt hölgy ismerősről!
2014. ápr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem nézlek hülyének,a parapszichológia témakörbe már tettem fel egy kérdést 2 hete,de akkor a bejárati ajtótól félt és ott mondogatta,hogy néni vacsora közbe,mióta óraátállítás volt és nincs sötét vacsinál,már nem mondja,most a szobájába csinálja ezt :( A férjem anyukája a legközelebbi női rokon,aki már nem él sajnos...
2014. ápr. 8. 13:42
 6/16 anonim válasza:

Akkor lehet, Hogy Ő az.. sose lehet tudni. Lehet,hogy a gyermekedet ő kísérti.. ezért mielöbb menjetek szakemberhez! az egyik ismerősömet( aki ugyancsak látja a szellemeket) az apukája már nem él, és az ismerősöm álmában állandóan hivja az apukája a túlvilágra . Egyszer majdnem megfulladt álmában.. és egyre erősebb lesz ez a késztetés,hogy magával vigye..

Mielöbb cselekedjetek!

2014. ápr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem kell rémeket látni és paranormális dolgokat sem feltételezni:)

2-3 éves kor után a kisgyermek TELJESEN TERMÉSZETES lélektani fejlődésébe tartozik AZ ÉJSZAKAI FÉLELEM! Ez az idegrendszeri érés következménye, lesz még rosszabb is. Számtalan szakirodalom jelent már meg a témában.

Jól verbalizáló gyerekkel könnyebb dolgod van. Egyet nem szabad, tagadni a félelem tárgyát. Mondja csak el a látni vélt nénit, bácsit, majd találjatok ki valami megküzdési stratégiát ellene. Pl varázspálcával elkergetni, varázsmaci stb. Egy pár napig legyél vele elalváskor, ülj le mellé a földre, várd meg, amíg elalszik. Éjjeli fény hasznos, és az elengedhetetlen féleleműző szimbolikus tárgy.

2014. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Jó könyv egyébként Ranscburg Jenőtől a Félelem, harag agresszió

[link]


Itt pedig pszichológus kollega ír a gyermekkori szimbolikus félelmekről

2014. ápr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha már parapszichológia, akkor elmesélem, hogy nálunk is volt mostanában ilyen, hogy ugyan nem tudta még megmondani mi a gond, de láttam rajta, hogy fél. Mi egy szobában alszunk, még nem volt 2 éves a lányom ekkor. Elaludt, kisvillany mindig fel van kapcsolva, míg mi is le nem fekszünk. Elalvás előtt is nyugtalan volt, és utána 1-2 órával pedig felsírt. Mire bemetem nézelődött a plafon felé körben a szobában, és még tőlem is megijedt hirtelen, amikor beléptem. Hozzáteszem, akkor már én is napok óta rosszul aludtam, rémálmok gyötörtek. És olyan hiszek is meg nem is fajta vagyok, de olvasgattam korábban ebben a témában és "kitisztítottam" a szobát és megkértem a szellemeket, hogy menjenek el. Másnaptól semmi gond nem volt. Most hogy ez véletlen vagy sem, nyilván senki nem tudja bebizonyítani. De ennyit megért a dolog, úgy, hogy ugye még akkor nem is lehetett megbeszélni a gyerkőccel, hogy mi a gond, mert nem beszélt.

Nálatok azért könnyebb is lehet a helyzet, ha beszélgetések alkalmával körül tudja írni, milyen a néni, hátha tényleg csak valahol látott valamit...

2014. ápr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Másodszor is leírom: a szimbólikus félelem teljesen ÉLETTANI jelenség, nem boszorkányság és szellemek műve. A korosztály sajátossága, az idegrendszeri érés következménye.
2014. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!