Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 14 hónaposom csak úgy hajlandó...

14 hónaposom csak úgy hajlandó menni, ha fogjuk az egyik kezét? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja egész ügyesen megy, először mindkét kezét fogni kellett, de egy ideje csak az egyiket. Néha alig-alig fogja. Ugye nem baj, h nem megy még egyedül? Azt olvastam, 18 hós koráig nem probléma, ha nem indul el egyedül.

HOgyan lehet arra késztetni, h egyedül menjen? Vagy ne aggódjak?


2014. ápr. 9. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezen kár agyalnod. Ha eljön az ideje, majd elindul.
2014. ápr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Csak akkor fog egyedül menni, ha nem fogod a kezét. Meg kell tanulnia egyensúlyozni és esni is. Ha vezetgeted, sokkal később tanulja meg.

14 hónaposan már kellene neki önállóan, legalább próbálkozni.

2014. ápr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az én lányom is így volt, habár már tudott volna egyedül is menni, de nem akart, és csak 16 hónaposan indult el, de aztán már teljesen stabilan járt, nem potyogott szinte végképp.
2014. ápr. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne vezessétek. Mi soha nem vezettük, mégis megtanult járni :) (11 hónaposan)
2014. ápr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, még nincs elkesve 14 hónaposan. A második hülyeséget irt.

Az en gyerekem ennyi idősen indult el egyik pillanatról a másikra, előtte mi is 2 hónapig vezettük, de amikor elindult olyan ügyes volt, hogy szinte nem is esett, mert addigra jobban kialakult az egyensúly keszsege. Nem kellően merész, azért kell még vezetni, de annál ügyesebb lesz meglátod.

2014. ápr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fiam is pont ilyen volt. Bent már 1,5 hónapja ment, amikor kint egyedül is mert menni.

Ne aggódj, fog szaladni nem sokára:)

Egyik gyerek ilyen a másik olyan:) Lányoat pl 1 métert nem vezetgettem és 10,5 hónaposan ment, a fiamnak pedig foni kellett a kezét, ő mindenben egy kicsit segíteni, noszogatni kell, ő ilyen:)

2014. ápr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem vezetgettétek volna az elejétől kezdve, akkor elindult volna egymaga, lehet hogy egy-két hónappal később, de magabiztosan.


Most már, hogy ehhez szokott hozzá, nyilván így kényelmesebb neki, és nincs is annyi önbizalma, mintha egyedül tapasztalta, tanulta volna meg. Így majd kicsit tovább tart neki amíg önállósodik.

Ugye ha fogják a kezét, sokkal nehezebb neki megtalálni az egyensúlyt, mert természetellenes tartásban van a karja, háta, és a lábait sem úgy rakosgatja mint egy egyedül járni tanuló gyerek (a vezetgetett gyerekek gyakran a lábujjhegyükre lépnek, nem a talpukra). Meg hát nincs is "szüksége" rá, hogy megtanulja, hiszen fogják, nem baj ha rosszul lép, nem esik el...


De ha már így csináltátok, akkor mindegy, szerintem ne aggódj, 14 hónaposan még bőőőven ráér önállóan menni.

2014. ápr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a legutálatosabb dolog a friss anyukák rémisztgetése.

Nem kell aggódnod, szépen fog ő is járni, futni, mint a többi gyerek.

Az első gyerekemet azért kezdtem vezetgetni, mert 13 hónaposan a gyerekorvos meg az ortopédus karöltve azt mondta, hogy ennyi idősen már járnia kellene... :(

Végül 15 hónaposan vezetgetve indult el, 17 hónaposan magától. Azóta 2 éves, rohangál, ugrál, ökörködik, már szinte félek tőle, olyan vadóc. :) Kutya baja.

Én is úgy tudom, hogy járni 1,5 éves korig, beszélni 2,5-3 éves korig "kell" elkezdeni.

2014. ápr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!