Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom sérülését hogyan...

Kislányom sérülését hogyan kezeljem tovább?

Figyelt kérdés
Elesett ès a gyürüsujjáròl egèszben letépödött a köröm. A teljesen fedetlen körmöt betadinnal lefertötlenítettem, majd bepanten plus krèmmel befedtem. Ezután sebtapasszal letakartam. Mi a következö teendö? Mikor cseréljem rajta a tapaszt? Új tapasz elött ismét fertötlenítsem, vagy elég ha betadinnel lekenem? Ti hogy csinàljátok? Köszi
2014. ápr. 15. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egész köröm lejött, akkor lássa a gyerekorvosotok.
2014. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én is elvinném dokihoz...
2014. ápr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyílt sebet nem nagyon jó kenőccsel kenegetni, jobb ha levegő éri. Vidd el orvoshoz. Ilyen seb könnyen elfertőződik. A betadin jó akut kezelésnek, de nem árt ha orvos is megnézi.
2014. ápr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Felvátva....fertőlenizsd...éjszakára ha lehet neközsd be!
2014. ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így járt egy kislány a mamájával, amikor a fiammal jártunk kötözésre. Mama nem vitte azonnal orvoshoz,de anyuka munka után késő este elvitte, már el volt fertőződve. Épp utánuk következtünk mi a sérülésünkkel (éppúgy munka után vittem, mama vigyázott rá) a doki mondta is (szerintem kicsit hitetlenül), hogy mindig ezek a mamák. Szóval , Te mint anyja,a kötelességed lenne elvinni az orvoshoz.
2014. ápr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ha leszakadt a körme akkor ne fedd be bepantennel, jézus, szegénykém nem ordított a fájdalomtól?

vidd orvoshoz, majd ők ellátják, te ne érj hozzá

2014. ápr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát én azonnal oroshoz vittem volna. Nem is hiszem el! Talán eü-s vagy hogy igy "kezelgeted" ? Vidd orvoshoz és semmiképp ne kenegesd a nyílt sebet!!
2014. ápr. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem betadinnal mosd le minden alkalommal. Ha vigyáztok hogy ne fertőződjön el, akkor az orvos sem tudna mást csinálni vele. Nincs olyan tabletta amitől majd hipp-hopp kinő a köröm.

Az jó lenne ha nem ragadna bele a ragtapasz, erre szerintem jó lesz a krém.

Mennyi idős egyébként?

2014. ápr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!