Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is nagyon keveset...

Szerintetek is nagyon keveset eszik a kislányom?

Figyelt kérdés

Kislányom 17 hónapos. A szomszédban van egy hasonló korú gyerek. Ma beszélgettem az anyukájával, aki teljesen el volt képedve, hogy mennyit eszik az én lányom, az övé ennek a többszörösét megeszi egy nap.

Tény, hogy elég rossz evő a kicsikém, nem is egy dundi gyerek (9,5 kg és 82 cm), de azért nem látom olyan katasztrofálisan a helyzetet.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Leírom a mai napunkat:

Reggel ivott 2 dl tejitalt, reggelizni általában nem hajlandó, max. pár falatot. Ma is így volt, evett néhány falat rántottát.

Tízóraira megevett egy nagyobb banánt.

Ebédre tarhonyás húst főztem, evett 3 evőkanálnyi tarhonyát + 2 kis kocka husit. Tudom, nem sok, de nem lehet többet beletukmálni.

Délután rágcsált pár db kölesgolyót, majd evett egy joghurtot.

Vacsora 5-6 falat májkrémes kenyér + 2 dl tejital.


Ez tényleg olyan kevés??


2014. ápr. 17. 19:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
*szedetni
2014. ápr. 18. 08:08
 12/18 anonim ***** válasza:

Kekszet, sütit sem eszik?

Almás pite, linzer?

2014. ápr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem sok valóban, de szerintem nem kell tukmálni, minden gyerek annyit eszik, amennyire a szervezetének szüksége van. Én úgy gondolom, anyukának nem kellett volna így "elképednie" és ezzel a frászt hoznia rád!
2014. ápr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
SZerintem egyáltalán nem vészes amennyit eszik, nem olyan nagyon kevés.
2014. ápr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem meg az a fura, ha egy 10 hónapos gyerek annyit eszik, mint egy felnőtt. Egy banán, egy körte keksszel tízóraira, ami egy köztes kis étkezés egy 70-80 kilós felnőttnek is bőven elég. Inkább az ő gyomra lehet kitágulva. Inkább egyen az átlagnál egy kicsit kevesebbet, ha így is egészséges és energikus, minthogy kövér és elpuhult legyen.
2014. ápr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
De igen, eszik kekszet, péksütit, túrórudit, pudingot, sütit, ropit stb. de azért nem minden nap, kb. heti 3-szor . Nem nagyon akarom ilyenekkel tömni, mert a nasi rendszerint a rendes étel rovására megy, és akkor még annyi normális kaját sem eszik, amit egyébként. Szóval kap ilyesmit, de csak módjával. A nasi nálunk kuki, kölesgolyó, aszalt gyümölcs, ezekből minden nap szokott uzsonna után csipegetni. Szereti is.
2014. ápr. 18. 13:15
 17/18 anonim ***** válasza:
Szia! Ha azt nezem hogy az en 19 honapos kislanyom mennyit eszik, akkor biza irigykednem kene :) Kislanyom jelenleg eleg rosszul eszik, es csak 9100 (igaz hogy 2 kiloval szuletett), de szep lassan gyarapszik. En adom neki a Nutricia Multifibretol az italt, amit imad (gyerekorvos ajanlotta). Irta valaki hogy a 10honaposa milyen sokat eszik, a lanyom is abban a koraban annyit evett, hogy ketszer kakalt napjaban...attol fuggetlenul hogy keveset eszik, nagyon aktiv gyerek: mindent felismer, szavakat mond, mar ket szot is osszekot, s formabedobos kockaba minden format beledob, tancol, mikor hintazunk enekli hogy :hinta-palita (n)nelkul :) bilit keri amikor kakilnia kell. En is sokszor kiakadok hogy Istenem milyen keveset eszik, szalaldok vele az orvoshoz, de csak megnyugtat hogy ilyen a termeszete, sosem lesz belole egy vasgyuro...el kell fogadni olyannak amilyen. Bocs hogy ilyen hosszura sikerul. Kellemes Unnepeket Kivanok Mindenkinek
2014. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem azt kell nézni, hogy mennyit eszik, hanem, hogy gyarapszik e rendesen, mert minden gyereknek más az "adagja", mint ahogy nekünk felnőtteknek is! Az én lányom eleinte így evett, mindig a minimumokat hízta, ezért végül is nem piszkáltak soha, aztán egyszer csak elkezdte a többszörösét falatozni, mondjuk növésben is megindult nagyon! Reggeli általában pép mert imádja + kakaó, uzsi ált.ivólé, mert nem ebédel ha több, ebéd húsos főzelék jó nagy tányér, elalváshoz kér tejitalt, felkelés után puding, uzsi házi joghurt gyümi+ kifli, vacsi megint egy nagy tányér főzelék, este tejital...Emellé van, hogy ropogtat is ezt azt játszin du...Most 22 hós, és kb 16 hósan kezdett ilyen adagokat enni, azelőtt ő is falatkázott, de sajnos ő alig hízott azért voltam ideges :(
2014. ápr. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!