Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennétek dolgozni 2 ovodás...

Mennétek dolgozni 2 ovodás kisgyerek mellett, ha megtehetnétek, hogy otthon maradjatok?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 21. 10:55
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
67%
Te idióta 11:36-os, az ovi kötelező, ennyit se tudsz? Nem lepasszolta, hanem ha nem megy a gyerek akkor megbüntetik a szülőt, te szerencsétlen!
2014. ápr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
4%
Igen. Nincs az a pénz, ami ne lenne elég, félre tenném, ha más nem a gyerekeknek. Úgyis oviban vannak, kell a környezetváltozás az anyukának is. Persze attól is függ, milyen munka, több műszakos gyári munkába éhbérért nem mennék semmiképp, de ha a gyerekeket vinni hozni (vagy legalább) hozni tudom az oviból mennék.
2014. ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
68%

Én biztos nem mennék dolgozni, ha megtehetném. Indokaim:


1. Imádok a gyerekemmel foglalkozni, utálom hogy későn tudunk menni érte a bölcsibe (még bölcsis), akkor viszont ő lehetne az első akit hazahoznak, és utána még lenne idő arra, hogy minőségi időt töltsünk együtt családilag, nem pedig csak a mindennapos rohanás lenne.

2. Utálom a munkámat, mindig is utáltam, pedig jó vagyok benne, viszont ahányszor akartam váltani sosem jött össze.

2014. ápr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
12%
Te idióta 12.06-os. Az ovi 5 éves kortól kötelező, tehát elég kevés a valószínűsége hogy mindkét gyereknek kötelező. Te idióta:-)
2014. ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
24%
pontozóbajnokok, én is visszapontozok ám!
2014. ápr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

én most épp egy mókuskerékben vagyok. segítségem nincs, férjem csak hétvégén van itthon.

dolgozom, majd sétálunk, játszóterezünk majd bevásárolunk vagy az ebédszünetemben vásárolok ha szoros a délután. aztán főzni, rendet rakni, gyerekkel játszani, fürdetni, olvasni, stb.

nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz, biztos más lenne ha a férjem nem este 10kor esne haza hanem 5kor, megosztanánk a feladatokat, de így minden rám marad.

megélni megélnénk akkor is, ha nem dolgoznék, de azért egy színvonalat szeretnénk, ezért lelkesen dolgozom. ha ez a színvonal meglenne csak a férjem fizetéséből is, akkor szívem szerint itthon maradnék és szülnék még 2 gyereket, mert 3at szeretnénk a szívünk mélyén, de ahhoz a 2 fizu is kevés számunkra. és majd dolgoznék akkor ha a 2 nagy iskolás, gondolom az már megint más szituáció lenne :)

szóval igen, én maradnék ha olyan lenne :)

2014. ápr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
84%

Igen, vissza is mentem, ahogy a kislányunk betöltötte a 3. évét. Szeretem a munkámat és megőrülnék, ha egyedül kéne itthon lennem.


Bármi történhet a férjed munkahelyével, akkor pedig gond lesz, ha Neked nincs munkád. 2 kisgyerekkel, több évnyi kihagyás után szinte lehetetlem gyorsan munkát találni. Ha úgy érzitek, hogy nektek ez így jó, akkor ne érdekeljen, hogy ki mit csinálna.

2014. ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Én maradnék ha tényleg megtehetnénk anyagilag és ez alatt azt értem,hogy ehhez ne Apukának kelljen napi 12 órát lehúzni mert akkor xart se ér a pénz ha nincs igazi kerek család!

Tehát ha pl lenne egy vállalkozás amibe Apukának is csak napi pár órát kellene dolgozni és mandjuk hazahozna kb 400 e ft-ot akkor nem mennék vissza dolgozni főleg hogy szívből gyülölöm a főnökasszonyom(akit mellesleg mindenki utál tehát nem az én gépezetemben van a hiba)

Én meg csinálnék itthon valami hasznosat a háztartás,főzés mellett.pl konyhakertet amiből a család szépen ehetne és akkor nem a bolti zöldséget gyümölcsöt kellene ennünk ami ki tudja milyen vegyszerekkel van kezelve,főzném a lekvárokat,befötteket raknék el,tartanánk állatokat:csirkét,kacsát,malacot és szintén nem a bolti xart kéne megvenni stb stb:Én eltudnám ütni itthon az időt és persze a gyerekeimmel délután minőségi időt tudnék tölteni és nem csak a rohanásból,taposó malomból állnék munka után abban a pár órában!

2014. ápr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
hu! jó sokan válaszoltatok! vállalkozása van a férjemnek, nem 12 órázik. viszont amit keres, elég négyönknek. ö azt szeretné, még maradjak itthon, majdmegyek ha nagyobbak lesznek.persze nem 3 müszakba kellene dolgozzak, csak max.6 vagy 8 órában.ugy vágynék is menni, de szeretném ha a ház is rendben lenne, és mire felkelnek az ovibol értük menni a gyerekekért . aztán délután velük lenni, nem még akkor csinálni a házimunkát.
2014. ápr. 21. 15:53
 20/32 A kérdező kommentje:
én ugy gondolom, hogy 3 évesnek má jobb menni oviba, gyerekek közé. foglalkozások, stbb.
2014. ápr. 21. 15:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!