Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvér féltékenység kérdése?!...

Testvér féltékenység kérdése?! 21 hónap lesz a korkülönbség . Hogyan kezelhető? 38 hkm

Figyelt kérdés
2014. jan. 19. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is 21 hónap van a lányok között és szuperül átvészeltük az elsö 1,5 évet eddig. A lányok imádják egymást, és a nagy soha nem volt gonosz a kicsivel.


Nekem nem volt segítségem, így a nagy minden pillanatunkban velünk volt. Vagy is együtt mentünk orvoshoz, tornázni, játszóra stb... a nagy is jött mindig pelenkázni, altatni.... Mindenben kivette a részét, törölt popsit, szoptatta a babáját.


Ott látok erös testvérféltékenységet ahol a nagyszülök sokszor elvitték a nagyot hogy az anyának könnyebb legyen. Ott a nagy eléggé fétékeny lett a kicsire.


Ja és sokszor ült a nagy is szoptatás közben az ölembe. De volt, hogy éjszaka felébredt az elején mert szoptattam (pedig külön szobák vannak), és átjött hozzánk, akkor hagytam egy kicsit ölembe ülni, és úgy szoptattam.

2014. jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves első, úgy látszik nem vagyok egyedül evvel a helyzettel ( párom szülés előtti héten megy ki külföldre dolgozni, így én is egyedül maradok a kicsikkel sajnos ) , szüleim felajánlották a segítséget, aminek örülök is, de nem szeretném nagyon rájuk hagyni a nagyobbat, mert nem szeretném hogy úgy érezze őt elhanyagolom. Viszont kicsit félek is hogy fogom kezelni, ha az amúgy elég anyás nagyobb lányom, "gonoszkodni " kezd majd a kicsivel.


Ahogy olvasom nagyon szerencsés vagy, és nagyon szuper anya is hogy így összehoztad,és ekkora szeretetben neveled a lányaidat! :)

2014. jan. 19. 13:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 23 hónap van a 2 gyerek között.

Nálunk a helyzet az, a mai napig, hogy a nagy lányom imád minket utánozni..mindenben.Így mikor a kicsi fiam megszületett, akkor szépen elmagyaráztuk neki ki ő, miért van velünk és hogy mindenki nagyon szereti az öcsit.

Annyira édesen simogatta, adta a puszit a kicsinek.Boldogan rohant a kukába a kakis pelussal.

Most már 1 és 3 évesek..szerintem most kezdődnek igazán a gondjaim.A lányom kicsit önző..na jó nem kicsit..persze a kicsi meg megy rá mindenre.Vannak ebből néha problémák..de egyébként nagyon jól elvannak.Kergetőznek, a lányom könyvet olvas neki..stb.

Szerintem is akkor lenne gond, ha a nagyot félre tolnád, mert hogy jajj a baba.De a kicsi még sokat alszik az elején..addig lehet beszélni, játszani, időt tölteni a naggyal.Amikor pedig a babával kell foglalkozni, akkor próbáld majd mindenbe bevonni.A lányom pl hozta a széket mikor pelenkáztam, és nevetgélt a kicsinek, szopizásnál könyvet nézegettünk, fürdetésnél ő is 2-3-at simogatott rajta a vízben.

Én is sokat paráztam..de a hétköznapokban könnyebb megoldani ezeket a dolgokat, mint azt az ember bármikor is gondolná.

2014. jan. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, remélem hogy majd nekem is így menni fog a kettő együtt.
2014. jan. 19. 19:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 20hó van a két fiu között és nem volt testvérféltékenység. Pedig mikor az újszülöttel hazajöttünk anyukám eljött, de a nagyobbik lebetegedett, így inkább elvitte magához, hogy a pici ne legyen beteg, nem tudtam jól döntök-e, de nem akartam, hogy mindenkit megfertőzzön. 10napig volt a mamánál, mire kigyógyult mindenből. Én elmentem ugyan hozzá, de nem hoztam addig haza, a picivel sem találkozott. Azt hittem, hogy ez majd jól bezavar nála, és majd utálni fogja a kicsit- de őszintén szólva egyátalán nem izgatta. A mamáék kinylták a fenekét- már bocsi... elhalmozták mindennel, hazajött, otthon mi is extra figyelmet szenteltünk rá... szóval nem jött ki rajta semmiféle féltékenység. A mai napig nagyon jó tesók - a kicsi 3hét mulva lesz 2éves.
2014. jan. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!