Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segitenetek? Kislanyom nem...

Segitenetek? Kislanyom nem hajlando enni semmit mar 4napja!

Figyelt kérdés

ugyanez volt masfel hete is, ha elkezdtunk enni, szaladt a WC-re, hogy kakilni kell es hanyingere van, meg fajt a feje. A vizeletebol kiderult bakterium van benne. Kapott antibiotikumot, ugy tunt elmultak a tunetek,vizelete is tiszta volt, de ra 2napra ujra kezdodott az egesz.

Ahanyszor leulunk enni hanyingere van es faj a hasa, pedig eddig egesz jol evett.Nagyon aggodom, hogy mi lehet. Voltunk orvosnal, ott persze jo kedvu is volt, az orvos azt mondta dietazzon, biztos virus. de en biztos vagyok benne, hogy nem az, mert ez volt masfel hete is.

Belferegre vagy vakbelre gyanakszom, de lehet gluten erzekenyseg is. ezt utolag terveznem kivizsgaltatni. De hiaba mondtam orvosnak az elozo kettot, azt mondta akkor most nem lenne olyan vidam, epp hozta a formajat a lanyom.Az orvos szerint ne szurjuk meg hiaba(verbol derulne ki vakbel es belfereg is). Persze itthon csak szomorkodik az eddig eletvidam gyermek.

Mar nagyon ideges vagyok mi lesz igy, hogy semmit nem eszik. segitsetek volt mar valaki igy?


2014. ápr. 22. 20:14
 1/8 A kérdező kommentje:
elfelejtettem irni 3,5eves a lanyom.Nagyon aggodom mi lehet vele. Szeklete normalisnak tunik. Nem hanyik amugy, csak ingere van.
2014. ápr. 22. 20:19
 2/8 anonim ***** válasza:
Én visszavinném az orvoshoz és megnézetném a vérét. Persze, hogy vidám a kislányod, ha nem evéssel noszogatják, de ezt az orvosnak is tudnia kéne. lehet, hogy a gyógyszer nem volt elég neki és visszaesett az állapota. 4 nap azért sok, hogy nem eszik. Próbáld neki azt adni, amit nagyon szeretne enni. ILYENKOR A CSOKI IS BELEFÉR!
2014. ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem ker semmit, meg azt sem. nagyon szereti a cukorkat, de azt sem izlik neki. Megjegyzem e, hogy tejfeherje allergias es csak etcsokit kaphat, de ritkan adok neki olyat is.
2014. ápr. 22. 20:25
 4/8 anonim ***** válasza:

nem igaz, hogy szúrással derül ki. székletvizsgálattal is kiderül, bár elég soká lesz meg az eredmény, nálunk majd 1 hét alatt jött meg.

glutén intoleranciát meg te magad is meg tudod nézni, a patikában lehet kapni gyorstesztet, picit drága, de ha van gyanú akkor megéri mert mire szakemberhez kerülsz és megjön az eredmény az hetek, sőt hónapok is lehetnek :(

vakbélgyulladáshoz nem igen tudok hozzászólni, tesómnak nagyon fájt a hasa, nem múlt el egy percre se, este bevitték a kórházba és 1 óra múlva már műtötték is.

gondolom nem múlik el akkor a hasfájás, de tényleg nem tudom. viszont ha erre gyanakodsz akkor nyugodtan vidd be a kórházba, nem kell beutaló ha a sürgősségire mentek, csak besétáltok és már vizsgálják is!

2014. ápr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, hogy irtatok. kedves utolso, megirnad, hogy tortent a szeklet vizsgalat? Minden nap vittetek be szekletet egy hetig?

Megirnad nekem a gyors teszt nevet, amibol kiderul, hogy glutenerzekenzy-e? ugye nem kell szurnom?

Mar nagyon ideges vagyok es szeretnem tudni mi baja, legalabb kizarni amit lehet.

Koszonom megegyszer, hogy segitettek!

2014. ápr. 22. 21:17
 6/8 A kérdező kommentje:

elfelejtettem megkerdezni, hogy milyen tunet volt nalatok, hogy szekletvizsgalatot csinaltatok? megirnad kerlek!

Koszonom !

2014. ápr. 22. 21:46
 7/8 anonim ***** válasza:

persze!

csak egyszer kellett vinni, reggeliből vettem mintát, a minta kanalat-dobozt az orvos adta, aztán elrohantunk vele reggel az sztkba, majd az orvosnak küldték az eredményt.


azért volt a vizsgálat, mert hetente 4x-5x fájt a hasa, általában reggel 2-3 órán keresztül, egész összegörnyedt, annyira fájt, sétálni se tudott, aztán elmúlt és csak másnap jött vissza.

persze utólag kiderült, hogy én voltam a barom mert reggelire olyat adtam neki amiben volt tej csak nem tudtam, figyelmetlen voltam :( kb. 1 hónapig etettem vele a gyerekemet és nem esett le, hogy azokon a napokon fájt a hasa, na mindegy.


ez a glutén teszt sajnos nem tudom hogy van pontosan. azért tudok róla mert a játszón beszélgették az anyukák, hogy az orvosuk ezt a tesztet ajánlotta, ki is mutatta és már ezzel mentek tovább a szakorvoshoz aki szintén megbízhatónak tartja a tesztet, szóval csak arról tudok, hogy megbízható, de nem tudom hogy működik.

esetleg googlebe nézd meg, hátha találsz valamit :)

2014. ápr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

koszonom hogy irtal, nagyon kedves vagy.

Ezek szerint a te kicsid sem birja a tejes dolgokat, ha jol ertem? Szinten allergias ra?

Azert kerdeztem ra, hogy csak egyszer kellett-e szekletet vinni, mert ugy tudom, hogy nem feltetlenul kiderul egybol a problema. Mostanaban sokat ult allatok kozeleben azert gyanitanam azt esetleg. Persze en is csak talalgatok, probalom ki talalni mitol fajhat neki ha elkezd enni es hanyingere van, meg neha fejet fajlalja. Aztan este 8-kor is kerte fektessuk le, ami tole nagyon szokatlan, borzasztoan eleven meg este 10orakkor is.

Koszonom meg egyszer, hogy irtal.:-)


Ha valaki tudna meg segiteni, vagy esetleg volt hasonlo tunetekkel megkoszonnem ha irna.

2014. ápr. 22. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!