Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit sír az 5 éves gyereketek?

Mennyit sír az 5 éves gyereketek?

Figyelt kérdés

Ok nélkülire gondolok. Például ha beveri valamijét és fáj, akkor rendben van, hogy sír.

Mondjuk azért sír, mert nem sikerül valami, nem úgy történik valami, ahogy ő szeretné.

Tehát milyen magas az 5 éves gyereketek tűrőképessége?

Úgy érzem, az én gyerekemé nulla, olyan sokat sír (szerintem) apróságok miatt.

Csak egy mai példa: egyedül mentem le a boltba, nem jöhetett velem (itthon maradt apjával) -teljesen kiakadt, sírt nagyon.

Hogyan kezeljem ezeket?


2014. ápr. 23. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak elkényeztetett hiszti, nem az van amit ő akar. Az ok nélküli sírást nem kell figyelembe venni, akkor idővel leszokik róla.
2014. ápr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is öt éves, lány. Ok nélkül nem szokott sírni... néha akkor mikor már este fáradt és nem aludt napközben, akkor nyafog egy kicsit, de ennek is elejét tudjuk venni.
2014. ápr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

teljesen gyerek függő


a nagylányom soha nem sírt ok nélkül néha még akkor sem mikor kicsit beütötte magát

a fiamra csak egy picit is csúnyán nézek és már könnybe is lábad a szeme

2014. ápr. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam már 7 éves, de még mindig rengeteget sír ok nélkül. Minden apróságon hisztizik, pedig sosem ért el vele semmit. :(
2014. ápr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Pont ez a boltos sírás tényleg hisztinek számít, igazatok van.

Olyan ok nélküli sírásokra gondolok inkább, pl nem sikerül egyből levenni vagy felvenni egy ruhát, vagy elront egy rajzot, vagy egy gyöngyfűzést elront (leejt, stb).

Nagyon hamar elsírja magát, ha nem sikerül valami.

Hiába mondom neki, hogy majd később sikerül, egyre jobban sír.

Vagy ilyenek, ,hogy kér egy szendvicset, behozom neki, rajta van a párizsi és akkor elkezd sírni, hogy de ő nem kér párizsit, pedig hát mondhatna annyit, hogy anya nem kérek párizsit. Bár ez megint inkább a hiszti-féle sírás.

2014. ápr. 24. 21:32
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyenek a fiaim, mint amit leírtál.

Fogalmam sincs, hogy mit ronthattam el a nevelésükben, hiszen minden alkalommal elmondom, hogy ezt hiszti/sírás nélkül is meg tudjuk oldani.

Ha olyan dolog miatt sír/hisztizik, akkor egyáltalán nem is veszem figyelembe, tehát abszolút nem értem, hogy miért csinálják!

Bocsi, hogy nem tudtam segíteni :)

2014. ápr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém csak indokolt esetben sír, pl. tegnap eltörtem az egyik játékát, este is volt már, fáradt volt, eléggé sírt. Viszont őrajta meg másképp jönnek ki az apróbb frusztrációk, bosszúságok, izgalmak. Nem baj az, ha ezek a rossz érzések nem maradnak benne. azt meg, hogy tudomásul vegye, hogy egyedül mész a boltba - idővel úgyis kénytelen lesz efogadni a felnőttek döntéseit, nem?
2014. ápr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!