Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel büntessem a 8 évesemet?

Mivel büntessem a 8 évesemet?

Figyelt kérdés
Rendszeresen elcsavarog iskolából hazajövet, tönkreteszi a dolgait (az iskolás táskájának kitörte a kerekeit, ma egy vadi új ernyőt tört ketté, eltöri a ceruzáit, ketté tépi a tolltartóját, elpocsékolja az uzsonnáját). Mese már nincs, sarokba szokott állni. Néha van szobafogság, de az egészségére menne ha nem vinném a levegőre. Az uzsonnáiért gondoltam, hogy nem teszek neki enni, de azt is sajnálnám, ha éhezne. De már nem látok kiutat egyszerűen, nem tudom, hogy vegyem rá, hogy gondolkozzon mielőtt hülyeséget csinál. Ti hhogy oldjátok meg?

2014. ápr. 24. 12:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
3%
azért megnézném én azt a pszichológust/pszichiátert aki ezt ajánlotta, eléggé inkompetens a szakmájában.
2014. ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Mert te mint laikus nagyon értesz hozza, utolsó. A pszichiáter harom gyereket nevelo osztályvezető főorvos , a pszichológus pedig a Nevelesi tanácsadó vezetője, tehat nyilván semmihez nem értenek, az se zavarjon, hogy a gyerekem, akit siman lekonyveltek az osztály rosszanak, nehány honap alatt gyökeresen megváltozott ettől a modszertől.
2014. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ha Magyarországon élsz, akkor VAN nevelési tanácsadó.

Lehetséges, hogy ha kis településen laksz, akkor nem ott helyben a faluban, hanem a legközelebbi városban (körzetben, járásszékhelyen stb.)- valószínűleg ott, ahol pl. a szakrendelők is vannak.


Pontosan meg tudja neked mondani a nevelési tanácsadó helyét, elérhetőségét, telefonszámát az iskolában az osztályfőnök, vagy az iskolai védőnő vagy a pedagógiai asszisztens. Ha elhajtanak, akkor még mindig megkérdezheted (akár telefonon is) a családsegítőben, gyermekjóléti szolgálatnál, nekik is kötelességük tudni.

Sőt ha az önkormányzat szociális irodájára/osztályára betelefonálsz, akkor ott is tudni fogják (hiszen a térségben élő gyermekek után normatíva jár, így tudják)

Ne hidd el, hogy nincs ilyen!


Az tény, hogy bejelentkezés után még sajnos várni kell valamennyit, mire időpontot tudnak adni (kb. mint egy szakrendelésen), de ingyenes és ott nem csak pszichológus, hanem pl. logopédus, fejlesztő pedagógus stb. is van- sokféle szakember tud segíteni, indokolt esetben küldenek is tovább.


Remélem, ezzel is tudtam segíteni, de ha megírod a lakhelyed (település), akkor én is szívesen megadom, hová kell fordulni.

2014. ápr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Valami hasonlót én is próbáltam.

Vettünk egy mágnes táblát és elneveztük viselkedés barométernek. Oda kerültek fel a színes pontjai. Fel volt írva, hogy mi az amiért pontot kap, és ha hétvégére kigyűlt 20 pont, akkor kapott valami nagyobb jutalmat (állatkertbe mentünk, moziba, vagy tortát vettünk neki). Nem mondhatom, hogy bevált volna... A viselkedésén nem változtatott. Főleg az iskolai viselkedésén..

Én nem állítom azt, hogy a suliban minden rendben lenne, ha itthon nincs vele ennyi baj, ott meg elképesztő dolgokat produkál (téglát márt vízbe és nyakig vörösen jön haza, cukorkát ragaszt a hajába és tőből levágott hajjal jön haza, az olvadó hó leve alá áll és a tanító néni elhiszi, hogy meg van izzadva)de azért nem törődhetek bele mindenbe...

2014. ápr. 24. 13:07
 15/21 anonim ***** válasza:
5%

12es


NEM vagyok laikus, ezért mertem véleményt mondani. Lehet, hogy nálatok bevált, de 10ből 9szer HOSSZÚTÁVON ez nem egy működőképes módszer.

Majd azért arról is számolj be, hogy sikerül abbahagyni ezt a frankó kis módszert

2014. ápr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
93%
Rendben. Itt a beszámoló: a módszert fel évig alkalmaztuk. A gyerek magatartása rohamosan javult, a tanév végére példás értékelést kapott. Tudod a modszer neve pozitív megerősítés es működik. Van, akinél hosszabb ideig kell alkalmazni, van, akinél eleg rövidebb ideig is. Nekünk bevált, en ajánlom mindenkinek.
2014. ápr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
7%
Jó. Ahogy olvashatod, a kérdezőnek meg NEM vált be. Ennyi.
2014. ápr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
14%
most miért lettem 0%??? ott van feketén fehéren, hogy a kérdező is próbálta és nem használt...
2014. ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem megfelelően alkalmazta. Plusz a suliban is kell, ha egyszer ott is gond van vele. Emellett nem kell csodát várni, van akinél lassabban működik es nyilván olyan is, akinél nem fog.....
2014. ápr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Ugy latom jó kis vita alakult itt ki...csak a kérdésemre nem találtam még választ. Azt már tudom hogyan dícsérjem és jutalmazzam, a válaszaitokból, de azt még nem tudom, hogy hogyan vagy mivel büntessem.

Egy másik dolog ami eszembe jutott...

A gyerekeimet úgy szeretném nevelni, hogy tanuljanak meg élni...és az élet nem igazán abból áll, hogy ha jó vagy vagy éppen nem vagy rossz (de jó sem) - jutalmat vagy dicséretet kapsz...Bizony vannak kemény és fájó "büntetések" is, amit mi, felnőttek el kell szenvedjünk...

És ha nem tanulunk más hibáiból, akkor igenis, mi is "büntetve" vagyunk a keserű következmények által.

A gyerekeimnek is ezt szeretném megtanítani, mert végül is ez az élet és sajnos nem mindig éri meg jónak lenni, de jónak kell lennünk.

Azt pedig anyaként nem hagyhatom, hogy a tetteik következményeit viseljék büntetésként. Legalábbis nem minden esetben. Ezért nem hagyhatom, hogy megbukjon egy tantárgyból, hogy majd meglássa milyen iskolázatlanul élni, vagy nem hagyhatom, hogy megázzon, mert eltörte az ernyőjét és egész nap vizes ruhába üljön a suliban. Mert ugye ez lenne a tette következménye. Ehelyett szabnék ki egy büntetést, ami a következmény alternatívája és nem tesz kárt a gyerek életében vagy egészségében.

2014. ápr. 25. 08:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!