Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6-éves a lányom. Ugyérzem...

6-éves a lányom. Ugyérzem elrontottam. Hogyan változtassam meg? Vádolom magamat, és tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
3-4 éves koráig "angyali" viselkedése volt.Csendesen rászóltam és szót fogadott. Most már az sem elég ha "csak" kiabálok.Ordibálnom kell ahoz hogy halgasson rám. pl.: maradjon csendben mig telefonálok,ne szedje ki az evöeszközöket játszani,ne ugráljon mert a szomszéd lakó már alszik stb. Beismerem igen kivagyok idegileg és lelkileg is családi okok miatt.( az apuka sokat dolgozik de nagyon jó a kapcsolatunk). Innen vissza csinálhatom valahogyan? Most is a sirás kerget,mert imádom a lányomat.

2014. ápr. 27. 14:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az én ötévesem is pár hónapja elkezdte ugyanezt, hogy hiába szólok rá, direkt nem fogad szót. Korábban semmi ilyen gond nem volt vele.

Próbáld meg azt, hogy nem csak megtiltasz neki valamit, hanem meg is magyarázod, hogy miért nem szabad azt csinálni.

Például: "ne szedd ki az evőeszközöket, mert anyának kell elpakolnia őket, az pedig sok ideig tart, és akkor addig anya nem tud veled játszani", vagy "ne egyél a kanapén, mert ha összekened véletlenül, akkor újat kell vennünk, és egy új kanapé annyi pénzbe kerül, hogy annyi pénzből két hónapig minden hétvégén el tudunk téged vinni moziba/cirkuszba/bábszínházba".


Ne aggódj, nem rontottál el semmit, a gyerekeknél 5-6 évesen van egy "kis kamaszkor", ez az engedetlenség normális. Az a lényeg, hogy határozott hangon magyarázd el neki, hogy mit miért nem szabad csinálni, hogy érezze, komolyan mondod. Ugyanakkor próbálj higgadt maradni közben.

Meglátod, kis gyakorlással sikerülni fog. :)

Sok sikert és kitartás!

2014. ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az nem lehet hogy kicsit maximalista vagy? Én ilyen kihágásokon egyáltalán nem rágódnek, nem tartom olyan vészesnek , de tényleg... Az én fiam 4,5 és pl. A szomszed miatt neki sem szabad rohanni a lakásban, de ha pl. 3 napja esik az eső, nem tudunk kímélni, és mozgashiany miatt futkoraszik kicsit itthon, hát na bumm, akkor mi van??? Nem rendszeres, egyszer kétszer de belefer szerintem. Ha a te konyhai eszközeiddel játszik, az miért akkora baj? Sok gyerekpszichologus meg buzdítja is arra a szülőket, hogy engedjék, hogy a gyermek felnőtt holmikkal játsszon szerepjatekot. A szofogadatlansag is korosztalyi sajátosság ez amolyan második dackorszak, és természetes. Nem mondom, hogy nem kell ellene tenni, de azért ilyen apróságok miatt nem is kell ennyire rosszul érezni az embernek magát. Két dolgot tudnék javasolni. Keress magadnak pszichológust, olyat,aki ért a gyerekekhez, csaladgondozokban szokott lenni ingyenes. Esetleg el tudsz menni a kislánnyal nevelési tanácsadóba de szerintem itt veled van a gond, nem vele. (ezért remélem, nem haragszol, azért mertem ezt így leírás, mert nekem is voltak gondjaim)


,

2014. ápr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12es vagyok, bocs az elutesekert, a tablet rendetlenkedik :-)
2014. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Azt hiszem sikerült megnyugodnom.És ezt màr fél sikernek veszem.Remélem elöbb-utobb ezt a lànyom is lemintàzza! :)
2014. ápr. 29. 21:33
 15/15 anonim ***** válasza:
lehet, hogy az a baj, hogy keveset látja az apját, és így tudja kifejezni a feszültséget, ami benne van. Egy ismerősünknél hasonló helyzet volt, csak ott apuka nem is akart részt venni a családi életben, így nem segített, de a kislánynak pszichológus nagyon sokat tudott segíteni. Ott mondjuk sokkal durvább helyzet volt, de ahogy olvastalak, ők jutottak eszembe.
2014. máj. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!