Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5-6 év körüli gyerekednél...

5-6 év körüli gyerekednél hogy zajlik a vacsi? Minden este mesélsz neki? Mikor fekszik le aludni?

Figyelt kérdés

Kint konyhaasztalnál vacsorázik, vagy bent ehet a tv előtt? Te is leülsz vele vacsorázni, vagy egyedül eszik?


Minden este olvasol neki mesét? Fejből mesélsz neki? Vagy tévébe néz esti mesét?


2014. ápr. 30. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
A legnagyobb gyerek 5 éves. Vacsorázni mindig együtt szoktunk, én, a három gyerek, meg apa ha nem dolgozik. A tv előtt soha nem ehetnek, igaz, nagyon ritkán néznek tv-t. Utána általában nézhetnek egy, maximum két mesét a tv-ben vagy számítógépen, ez kb. fél-háromnegyed óra. Minden este mesélek könyvből is, a két nagyobbik választ egy-egy mesét. Fél 9 és 9 között van a lefekvés.
2014. ápr. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

7kor ülünk le vacsizni. pont akkor megy a zabu maki (állatkert a hátizsákban azt hiszem), ez az egy mese amit néz, így most mese mellett vacsizunk, remélem lassan vége a sorozatnak :D

együtt vacsorázunk, ha férjem hazaér addig akkor hárman :)

nekünk egyben van a konyha-étkező-nappali, de az ő kisasztalához szoktunk lekuporodni és ott eszünk, ne kérdezd miért, mikor fél méterre van a nagy étkezőasztal :D


f8kor kikapcsoljuk a tv-t, játszunk még egy kicsit, utána fogmosás és olvasok neki. fejből nem nagyon tudok mesélni és szereti nézegetni a képeket így mindig könyvből olvasok. ha fáradt akkor csak 10 percet, ha élénk még akkor 30-40 percet olvasok.


persze van olyan, hogy későn kerül ágyba, akkor kihagyjuk, ez olyan havi 1 alkalom

2014. ápr. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A mi fiúnk most lesz 5 éves pár nap múlva.A konyhába vacsorázik mesenézés közbe.Van,hogy egyedül eszik, van ,hogy együtt eszünk.

Nem olvasunk mesét neki,sajnos nem köti le a meseolvasás.

Fejből mesélünk neki kitalát meséket.

Mostanába kezdtük el,hogy elkezdek egy kitalát mesét,egy mondatot én mondok és ő folytatja,majd megint én megint ő ,és a végére egy nagyon jó kis mesét hozunk össze együtt. Fantáziája az van.:)

2014. ápr. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Három gyerek, legnagyobb 5,5 éves.

7 fele fürdenek, előtte vagy utána vacsi.

Mi nem ülünk le együtt enni, mindenki eszik amikor éhes.

A nagyszobában van az étkező asztal és a gyerekek kisasztalkája kisszékek is.

Általában a két nagyobb fürdés után szokott vacsizni, a legkisebb pedig még fürdés előtt.

Legkisebb elmegy aludni fél 8-kor.

Utána a két nagynak mesélek minden este. Amíg altatom a picit, addig tévét néznek (minimax).

Én is szoktam velük enni, mármint a két naggyal.

Néha fejből is mesélek, de mostanában inkább könyvből.

Kb fél órát olvasok nekik, kb fél 9-kor mennek aludni.

2014. ápr. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Együtt vacsizunk általában 2-en, mert a férjem ha későn ér haza, ő már nem eszik.Általában bent eszünk a nappaliba, ha hideg vacsi van. Melegszendvicset is bent esszük meg. Ez kb. 7 óra fele. Fél 8-kor fürdés, pancsol kb. 20 percet. Utána irány az ágy. Én olvasok neki könyvből, és minden este pici kora óta. Ez már az esti rutinhoz tartozik.
2014. máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4 éves fiú

együtt vacsizunk kb fél 7 fele asztalnál

7 fele fürdés majd 1-2 mese a tv-ben 8-fél 9 fele bekísérem a szobájába majd olvasok neki 1-2mesét villany lekapcsol és még kéri hogy fejből is meséljek neki egy mesét,közben be is alszik kb fél9-9 között!

2014. máj. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!