Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves gyereknek milyen kis...

3-4 éves gyereknek milyen kis játékos foglalkozásokat tudok tartani, amivel tanul?

Figyelt kérdés
számokat, színeket (ezeket már üzembiztosan tudja), hét napjait, hónapokat, ilyen hasonlókat...esetleg ebben a korban lehet nekik már betűket is mutogatni, vagy az még korai?
2014. ápr. 30. 22:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baja nem lesz a betűktől és a számoktól. Ha érdekli miért ne mutogass ilyesmit. A 2 éves lányom 10-ig tudja a számokat, felismeri, elmondja most már meg is számolgat dolgokat. A betűk is már jó ideje érdeklik, egy csomót megjegyzett és felismeri. Ez egy játék a sok közül.

Az órát korai még 3-4 évesen? Szerinted?

Növények, állatok? Ki milyen rokonságban van a családban.

2014. ápr. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen lexikális tudásnál fontosabb még ebben a korban a legózás, gyöngyfűzés, társasjáték, festés-rajzolás-gyurmázás, olvasás. Ezek a problémamegoldást, kreativitást, ügyességet fejlesztik, így közvetetten segítik a tanulást.
2014. ápr. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges betűket tanítani egy ennyi idős gyereknek. Mit tanul majd az iskolában?

A kisfiam 3,5 éves, és imádja a korának megfelelő munkafüzeteket. Össze kell kötni a párokat, számolni kell, színezni kell, stb. Képes egy ültő helyében kitölteni egy füzetet. Ezen kívül rajzolunk nagyon sokat. Én rajzolok egyszerűbb dolgokat (pl. halacska, süni, autó, napocska, ház), Ő pedig leutánozza.

De azt gondolom, hogy minden közös játék fejleszt. Vagy éppen a meseolvasás. Vagy amikor a kisfiam mesél nekem, olyan mesét amit Ő talál ki.

Nem hiszem, hogy betűket és számokat kellene tanítani írni egy 3-4 éves gyereknek.

Mostanában sokan hajlamosak túlfejleszteni a gyereket, azt hiszik attól lesz zseni, hogy 4 évesen olvas. Aztán amikor a suliban a többiek felzárkóznak a zseninek gondolt gyerkőc mellé (megtanulnak olvasni, számolni, stb.), akkor majd lehet ápolni a kis lelkét, hogy mégis pont olyan mint a többi gyerek.

2014. ápr. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

na én pont ezeket a "foglalkozásokat" tartom károsnak! nem véletlenül 6 éves kortól van iskola, mert ezzel hátráltathatod.


az teljesen jó ha kérdez, érdeklődik és te kielégíted a tudás szomját. pl. ha kérdezi melyik betű mi, akkor válaszolj neki :)

enyém 4,5 éves, több szót le tud írni, pedig nem tanítottuk, csak kérdez.

de az, hogy számokat, hónapokat, napokat, stb. betanítod neki mint egy vers teljesen felesleges, mert tudás nincs mögötte, csak elszavalja.

várd meg míg ő szeretné tudni! biztos van olyan amit nagyon szeret, abba menjetek bele mélyebben, beszélgessetek rengeteget, azzal tanul, nem ezzel :)


illetve egy dolog van amit szerintem tudnia kell egy ekkora gyereknek, az a neve, szülei neve, címe. picit később telefonszám.

2014. ápr. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
EZ most mire jó? Üzembiztosan tudja? Szegény gyerek,neki játszania kéne, abból tanul a legtöbbet,csak ártasz ha ráerőszakolod ezekre még ha nem is úgy tűnik akkor is ráerőszakolod.
2014. máj. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Tudod Vekerdy(gyerekpszihológus)szokta mondani:

"Iskolába nem óvodás gyerekek mennek???"


Ez a baj a mai világba,minden szülő zsenit akar faragni a gyerekéből,3-4 évesen már írjon,olvasson,angolul tanuljon stb!

Tudom mert nekem is van egy barátnőm aki hasonló felfogással neveli gyereket,minden napra van valami külön foglalkozás a szerencsétlen 4 éves gyereknek ovi után Pl:angol,néptánc,kézművesség stb csak egy dolgot felejtenek el:A KÖZÖS FELHŐTLEN JÁTÉK!

ja és elárulom neked hogy egy szemmel nincs előrébb tudásban az én gyerekemtől akivel órákat bogarászunk a kertben,ősszel gesztenyét falevelet gyüjtünk,itthon kertészkedünk,játszunk,homokozunk míg a kisbarátja az angolórán magolja az angol szavakat.

Az ilyen gyerekekből lesznek kamasz korukra depressziósak vagy lázadó,alkoholizáló,füvező ember mert végre azt csinálhatnak amit akarnak és nem anya apa dirigál!

2014. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Jó nagy parasztok egyesek, kösz a válaszokat.
2014. máj. 1. 15:48
 8/20 anonim ***** válasza:
Parasztok? Szerintem senki nem írt bunkó stílusban,csak érthetetlen miért csinálod ezt a gyerekkel.
2014. máj. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Foglalkozast? Azt tart az óvónő meg a tanító. Az egy dolog hogy játék közben megtanul számolni stb. de direktbe felesleges. A piciknek futkosni kell meg hemperegni meg bukfencezni - ezt hangsúlyizzák a pszichológusok hisz a mozgás által fejlődik az agy.
2014. máj. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Tudod mit tud még a 3,5 éves kisfiam? "Aki mondja másra, az mondja magára!" :))

3-as voltam.

2014. máj. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!