Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért hiszi azt az emberek...

Miért hiszi azt az emberek egy része, hogy azért mert nincs a gyerek megütve, vagy bűntetve, akkor rá van hagyva minden, és nem neveljük jól őt?

Figyelt kérdés

egyik nagyszülő mondta nekünk, hogy túl sokat hisztizik a 4 éves lányunk, és minden rá van hagyva, nem jól kezeljük a hisztiket.

Mi sokat magyarázunk inkább a gyereknek, néha kell kiabálni, ha nagyon felmegy a pumpa, de csak ritkán. Klasszikus büntetés nincs, előre megbeszélt következmények vannak.

Szerinte meg oda kell csapni néhányszor, hogy meg legyen fogva a hiszti.

Ti mit tudtok kezdeni az ilyen "okosakkal"? Van aki meg tudta értetni, hogy attól még, mert nincs megütve a gyerek, attól még van fegyelmezve?


2014. máj. 3. 18:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Régen máshogy nevelték a gyerekeket, és ezt az idősebb korosztály nem tudja elfogadni sokszor. Mi is megkapjuk, hogy hagyjuk sírni, majd abbahagyja, legyen egész nap a kiságyban, ne vegyük fel és hasonlók. Én erre csak azt szoktam mondani, hogy mindenki úgy csinálja, ahogy tudja, nekünk így jó, szerintünk így helyes, mi sétálgatunk vele hasírós.
2014. máj. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 xStefix ***** válasza:
100%

Párszor megpróbálhatod elmondani, aztán vagy ér valamit, vagy nem. De ha nagyon azt látod, hogy semmi hatása, akkor hagyd annyiban. Azt azért érdemes tisztázni (persze finoman), hogy a ti gyereketek a ti felelősségetek - az ötleteket, javaslatokat szívesen veszitek, de ti döntitek el, nektek hogy jó.

Teljes megértést ne nagyon várj szerintem se, az idősebb generáció idejében még eléggé mások voltak az elvárások, célok, szokások. De elfogadást, toleranciát mindenképp; remélhetőleg idővel menni fog nekik is. :)

2014. máj. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%
Nekem anyám múltkor megütötte a fiamat és nagyon kemény dolgokat is mondott neki. Én átmentem és közöltem vele, hha még egyszer kezet mer emelni a gyerekemre, akkor visszaadom neki. A határokat te húzod meg.
2014. máj. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Tudom, h le leszek pontozva, de nem érdekel, ez az én véleményem. Én igenis rá ütök a fiam a kezére, de csakis úgy, h kétszer szólok neki, h fejezze be, ha nem fejezi be akkor harmadjára felszólítom a következményekre, h ha még mindig nem fejezi be, akkor rá ütök a kezére. És ha nem fejezi be akkor igenis oda lépek és rá ütök a kezére. Például nem rég volt egy ilyen eset, h a szomszéd kislány arcába dobálta a homokot lapáttal.

Én akkor nem tartom helyesnek azt, h nem ütnek rá a gyerek kezére, mikor már durva esetről van szó, itt felhozok egy példát. Kb. 1,5 hónapja mentem a ligába, az ajtóban apuka fogja a 4 éves körüli kislányát, a kislány szembe köpte az apját, mondván, h ő nem akar oda bemenni! Nekem tátva maradt a szám! Erre az apuka mit tett? "Semmi baj kislányom, várj egy kicsit amíg megtörlöm az arcom" És ennyi! Na itt mondom azt, h nincs nevelve a gyerek és igenis annak a kislánynak kellene a büntetés, hisz nem tiszteli a szüleit....

2014. máj. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%

Azért mert így van, ahogy mondják! Elkényesztetett hisztigépet neveltek, aki azt hiszi hogy mindent megtehet és elér a hisztijével!

Tudom lepontoztok, de néha egy jól irányzott popsira csapás kell. A könyörgéssel nem mindig éred el amit kell(ene). Mi is kaptunk anno és itt vagyunk. Nyugodtan pontozzatok le!

2014. máj. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

én nem pontozok le senkit, de a 4-esnek köszönöm a válaszát, mert véleményt írt, az 5-ös meg menjen máshova, mert kritizál, úgy hogy 5 mondatot ismer az életemből. 5-ös, most komolyan, ha egy pár mondat alapján ilyen határozott véleményed van másokról, nem lehet könnyű a környezetedben élőknek...


4-es, a dolog nálunk is hasonló, rászólok, figyelmeztetem, és utána abba kell hagynia, csak én nem rácsapok, hanem esetleg csak lefogom a kezét, és elviszem onnan. Az olyanoktól, mint az az apuka, nekem még így olvasva is tátva maradt a szám! Nekünk a szeptemberi ovikezdés óta összesen 2x próbált köpni, de nem is tudott rendesen köpni, csak próbálta, de sikerült vele úgy beszélni, hogy nagyon szégyellte utána, és azóta nem csinálta.


Ez egyébként persze egy nagyon komplex dolog, ezer dolog benne van, hogy milyen helyzetben hogy viselkedünk, a példamutatás, a beszélgetések, a reális következetesség. Nem csak beszélni kell a gyerekhez, hanem olyan helyzeteket előidézni, amiben aktívan részt vesz, és megtanulja mit lehet, és mit nem. Hiszti alatt hidegfejjel gondolkozni, hogy mit mondj neki, ne borulj ki, mi legyen a következő mondat, amivel kizökkentheted a hisztiből, és megértse, miért nem jó amit csinál, hogy figyeljen rád önszántából, nem kényszerítve, stb. Hosszan tudnék róla írni, milyen folyamatokat kell végiggondolni, hogy a gyerekhez a megfelelő időben szólj, ahhoz, hogy hasson az, amit mondasz. És ez sokkal hatásosabb, mint ráütni a gyerekre, mert akkor csak félelemből fog szót fogadni,és nem azért, mert magától tudja, mi jó, mi nem jó.

Kedves 5-ös, gondolkoztál már ilyeneken? Ha nem, gond, valóban könnyebb ütni, mint gondolkozni.


És ezért nem hisztigép se most, se később, mert úgy neveljük, hogy magától el tudja dönteni, milyen helyzetben hogy kell viselkedni, és nem félelemből. Attól még nem hisztigép, mert próbálkozik. Azért próbálkozik, hogy megtanulja a határokat.

2014. máj. 3. 22:19
 7/17 A kérdező kommentje:
ja és nincsen ráhagyva, nem éri el a hisztijével, amit akar, csak nincs ráütve. EZ miért olyan elképzelhetetlen???
2014. máj. 3. 22:21
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan elvárod,hogy egy 4 éves magától el tudja dönteni,hogyan kell viselkedni? Ez most komoly?? Senki nem mondta,hogy agyon kell verni a gyereket,de ha néha egyet rálegyintesz (ami szintén gyerekfüggő,mert azért nem mindnek van rá szüksége) Attól félni nem fog,mert a legyintés nem az,hogy erőből ráversz,meg megvered.

Úgy gondolom ha már a nagyszülő azt mondja,hogy el van kényeztetve és hisztigép,akkor abban van valami,pláne egy 4 évesnél aki már kinőtt a dackorszakból. Ha nem tudja hogy kell viselkedni mert anyuka,apuka max azt mondja ejnye-bejnye akkor nem fog tudni viselkedni,de ha előre megbeszéled hogy ez lesz ha nem azt csinálja és következetesen betartod előbb-utóbb megtanulja,és mondom nem kell mindig,vagy minden gyereknél a legyintés,de a büntetés a következetesség és a nevelés elengedhetetlen,és száj jártatással ejnye-bejnyével nem lehet célt elérni. Nem szabad a gyereknek könyörögni, tehát értelek én teljesen kell a példa mutatás is,de az is,hogy a gyerek anyja legyél.

2014. máj. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Soha nem mondjuk, hogy ejnye bejnye, meg van szidva, és van következmény, pl nem csinálhat valamit, amit szeretne, és ez előre meg van vele beszélve.

Nem most várom el tőle, hogy döntsön, hanem később, ez alapján a nevelés alapján.

Nemrég kezdődött az ovival a dackorszak, eddig nem volt, de most sem vészes, nem hisztizik sokat.

A mamája este 8 után látja minden nap egy negyed órára, szerintem ilyenkor a legtöbb gyerek nyűgös, és könnyen hisztizik.

2014. máj. 4. 08:45
 10/17 A kérdező kommentje:

Tényleg nem arról van szó, hogy rá lennének hagyva a dolgok. Van következménye mindennek, előre megbeszélve, csak nem elverés, vagy hasonló büntetés, hanem még van beszélve, hogy ha úgy viselkedik, nem csinálhat utána valamit, és ez be van tartva mindig a

Soha nem könyörgök neki. Raszólok 2x-3x, utána mondom, hogy mi lesz, ha nem hagyja abba. Ilyenkor vagy az van, hogy felnéz és mondja, hogy ja, jó, vagy betartjuk azt a tiltás. Egyébként nem nehéz vele. Nagy hiszti nagyon ritkán van, de akkor bejátszik a fáradtság is. De akkor sem csak ralegyintve van.


A mama egyébként egy olyan hiszti után mondta ezt, amikor előtte wc-n volt a lányom, és fájt neki ahogy pisilt, mert fel van fázva. Nagyon sírt, és utána is sírt egy darabig, ekkor ért haza a mama, és a lányom még sírva beszélt egy darabig. Próbáltam nyugtatni, de nem voltam vele ingerült, mert tudtam, hogy nem hiszti, hanem a fájdalom miatt sír. A mama viszont azt hitte csak hisztizik valami miatt, és már majdnem veszekedett vele, amikor mondtam, hogy miről van szó. Ezután mondta hogy mi mindent ráhagyunk.


Te mit csinálsz, ha fáj a gyereknek valamilye, és mondjuk 5 percig sír? Az is hiszti, és le kell állítani rögtön?

2014. máj. 4. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!