Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 2 éves gyereknek tényleg...

Egy 2 éves gyereknek tényleg kötelezően végig kell aludni az éjszakát?

Figyelt kérdés

júniusban lesz 2 éves a kislányom.

Nagyon kevés éjszakát aludt át eddig.

Szegénykém fogzik, eléggé megviseli.

Itt írták nekem egy másik témában hogy milyen dolog az, hogy egy 2 éves gyerek még felkel éjszaka???

Biztosan a hibás nevelésem következménye...

Mi a véleményetek erről anyukák akiknek ilyen korú gyermeke van?


2014. máj. 4. 23:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Nekem is júniusban lesz 2 éves a kislányom. Kb egy hónapja alszik éjszaka szépen. Előtte 1,2 felkelés mindig volt. Még szoptatom, de nem cicifüggő, elfogadja éjszaka a cumit. Ez hülyeség, hogy hibás nevelés! Ha fáj a fogzás szegénykémnek, akkor fáj neki! Ha felkel, akkor megeteted, megitatod? Mit csinálsz?
2014. máj. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%
Első vagyok: csak még annyit, hogy a baráti körben több másfél éves vagy még idősebb gyerek kel fel éjszaka: cicilni, tápszert inni, csak úgy, hintázni (komolyan, éjszaka közepén) És van, aki ordít a kaja után, mert éhes a kiadós vacsora ellenére.
2014. máj. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ha felébred általában sír, vagy szól hogy anya tejcsi...

Olyankor iszik tejet és alszik is tovább.

És hiába adok neki bármit vacsira, mert arra is gondoltam már hogy éhes és azért kel fel, de akkor is felkelt és ugyan úgy kérte a tejet.

2014. máj. 4. 23:22
 4/17 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy a megszokás is szerepet játszik nála. Az én kislányom egy időben mindig hajnali 3 és 4 között kel. Megszoptattam és fél 8-ig aludt tovább. Most már 6-kor kel először, átállt a szervezete. Ha nem adsz neki tejet, akkor egyáltalán nem alszik vissza vagy csak nagyon sokára (fél órát mondjuk forgolódik)?
2014. máj. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Elég akaratos a drágám úgyhogy adok neki, mert akkor elkezd sírni, és a nagy tesóval van egy szobában aki ovis, és őt nem akarom hogy felébressze...
2014. máj. 4. 23:28
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Az én kétéves lányom nem tudja, hogy kötelező végigaludni az éjszakát. Holnap elmondom neki, hátha...

Mikor értik már meg az emberek, hogy ahogy külsőleg különböznek a gyerekek, úgy különbözik a személyiségük is. Vannak jóalvó es rosszul alvó gyerekek.

2014. máj. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%
Megértem :) Akkor adjál neki nyugodtan tejet, így a legjobb mindenkinek! Engem is "piszkáltak" hogy miért szoptatom még a másfél éves gyerekemet! Nem kell velük foglalkozni, a gyereknek így a jó. - főleg ha neked nem fárasztó az egyszeri kelés.
2014. máj. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Szó szerint azt írták hogy ez rossz nevelés miatt van...

A kisfiam 2 évesen már javában aludt reggelig hát a kislányom nem.

Nem mondom hogy nem fárasztó hogy nem alszik reggelig, de szerencsére csak addig van fent amíg megissza a tejet, kb 10 percig.

2014. máj. 4. 23:35
 9/17 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem itt főleg megszokás kérdése, ha 1 éves lenne akkor még oké,hogy néha felkel, bár azért ha nincs rászoktatva arra,hogy még éjjel eszik egy 1 éves sem kel fel. Lehet túl sötét van,vagy szomjas, én odakészítenék vizet, de a legtöbb esetben a megszokás a ludas. Szerintem ez nem nevelési kategória.
2014. máj. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát ismerek olyat, aki még kisiskolásan is óramű-jelleggel átjárt a szüleihez éjszaka - pedig már rég nem szopott :)

Az enyémnek két évesen cumis, majd olyan fél év múlva már kubus üveg volt az ágya mellé odakészítve és ha mégis úgy alakult, kiszolgálta magát és visszaaludt. Az egész nem volt 2 perc, valószínűleg sokszor fel sem ébredtem rá, pedig egy szobában alszunk és én eléggé ugrom minden kérésére.

Ő egyébként teljesen maga alakította a napirendjét, de 3 hósan már általában végigaludta az éjszakákat, pedig volt anyatejes, aztán csak tápos, aztán hibrid, majd újra csak anyatejes... végül másfél évesen magát választotta el. Olyan 7-8 hósan ébredt újra a foga miatt, akkor tértünk át a vízre, mert féltem felborítani az alvókáját újra etetéssel - tehát ez volt részemről a nevelés. Fogzásos időszakokban, ha sehogysem sikerült megnyugtatni, 1-3 nap gyógyszert kapott (fogínygél vagy durvábbnál Nurophen), de ez szerencsére ritkán kellett.

2014. máj. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!