Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg nekem kell rosszul...

Tényleg nekem kell rosszul éreznem magam?

Figyelt kérdés

Az egyik hétvégén kimentünk a telkünkre az 5éves kisfiammal. Amit tudni kell róla, hogy imádja a természetet és a bogarakat. Kinn voltak a szomszéd gyerekek aki kb 2évvel idősebbek és fociztak. Ott voltak a szülők is. Kisfiam odament beállni játszani. Egyszer csak megkérdezte az apuka: a kisfiad nem tud focizni? Szörnyen éreztem magamat, szinte megszólalni sem tudtam. (Egyébként szoktunk rugdosni labdát, de csak a puhább fajtát, nem ezt a kemény bőrt)

Kicsikém szívesen lenne együtt a gyerekekkel, de valószínű, hogy másképp játszik, mint ők.

Mi a véleményetek?


2014. máj. 8. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Azért nem kell mindent a szívedre venni, lehet hogy ez csak egy ártatlan kérdés volt, amolyan érdeklődés szintű. Nem minden gyereket érdekli kifejezetten a foci, van aki még 10 évesen is csak lökdösi a labdát. Ez nem az a kategória ami miatt bárkinek is kellemetlenül kellene éreznie magát.
2014. máj. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy nem focizott elég ügyesen? Vagy nem ismerte a szabályokat? Vagy hogy érted azt, hogy másképp játszik?


Nem is értem, ilyen butaság miatt hogy érezheted magad olyan "szörnyen", hogy meg se tudtál szólalni. Mi ennek a jelentősége? Miért olyan megrázó, ha az ötves fiad nem focizik olyan ügyesen, mint a teleszomszédok hétéves gyerekei? Majd megtanulja a szabályokat aszt jólvan, mindig vannak ilyen emberek, akik másokat igyekeznek kellemetlen helyzetbe hozni, mert ők ettől jobbnak érzik magukat. Hát öt éves, mit kéne tudnia még a labdarúgdosáson kívül?

2014. máj. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok egyedül, aki nem érti mi a gond?

Nem hinném, hogy probléma lenne, ha egy gyerek 5 évesen nem tud focizni, ugyanakkor azt sem igazán értem, ezért miért érezted annyira szörnyen magad. Én válaszoltam volna neki, hogy nem igazán a foci a mindene, ezért mi nem focizunk annyira sűrűn. Őt más érdekli, nem a foci. Attól mert fiú még nem muszáj neki fociznia. Ennyi. De ettől nem éreztem volna magam szörnyen. :)

2014. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van két lányunk, ők már nagyobbak. Soha nem érdekelte őket a foci. Aztán született egy fiúnk is, aki elmúlt 5 éves. A férjem nem tud focizni, nem is szereti, soha nem focizott, a szabályokat sem ismeri, a tv-ben sem nézi stb. stb:)) Szóval ha a fiúnkat nézem, ő sem tud focizni, mert mi nem értünk a focihoz;)


A fiad is ráér megtanulni majd az iskolában a többi gyerektől, feltéve, ha érdekelni fogja. Ez nem olyan nagy tragédia. Sok férfit ismerek, akiket abszolút nem érdekel.

2014. máj. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ebben semmi sértő nincs.

gondolom azért kérdezte, mert ha nem tud focizni akkor csak rugdossák neki a labdát és nem "meccset" játszanak.

enyém se tud focizni, mert hidegen hagyja az, hogy a kapuba menjen a labda, egyedül az érdekli, hogy megszerezze és jól belerúgjon.

ha ilyet kérdeznének tőlem, akkor mondanám, hogy nem, nem tud vagyis nem akar, csak rugdosni :)

2014. máj. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sem értem a problémádat! Kifejtenéd bővebben?
2014. máj. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!