Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy 7,5 éves lányt az ujjszopásról?

Figyelt kérdés
Párom kislánya a mai napig szopja az ujját, többnyire, ha hisztis, dacból, ha fáradt, és persze este. Annyi érvet mondtunk már neki, hogy miért ne, és persze fel is fogja ennyi idősen, de annyira reflexszerűen csinálja. :( Nagyon csúnyán előre áll neki. Mit lehet tenni?
2011. nov. 9. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

na ezért jobb gyereknek cumit adni, azt el lehet venni, az ujját nem


vigyétek el gyerekfogorvoshoz

2011. nov. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy el fogjuk vinni, de most még nőnek a maradandó fogai. Azt is tudja, hogy fogszabályzója lesz. Már azt is példáztam neki, hogy az én 4 éves lányom már mióta leszokott a cumiról (játszó), és azóta gyönyörűen szépen lassan húzódik össze a foga. Hogy mennyi bacit vesz a szájába alkalmakkor, hogy ki fogják nevetni az osztálytársai, ha megtudják/látják. Hogy már nagyon nagy hozzá, olyan szép kislány, annyira elcsúnyítja a fogát, hogy az egész látvány nem szép. Miegymás.. Annyit értem el, hogy ha rászólunk kiveszi a kezét, de amint elfordulunk újra szopja. Most azt mondtam neki, hogy csökkentsük egyenlőre úgy, hogy akkor nem szophatja, amikor ott vagyunk. Aztán majd már csak este lehet. És végül az lesz a neheze. Sokszor, mikor este bemegyek már jó ideje alszik, és még mindig a szájában van. Remélem ezzel a fokozatossággal el fogja hagyni. Más tanács?
2011. nov. 9. 13:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Vigyétek el egy fogorvoshoz, aki mellékesen megkérdezi őt, hogy cumizik e, vagy szopizik e. (te beszélj először a dokival és úgy adjátok elő a gyerek előtt, mintha tényleg a doki szájából jönnének a dolgok.)

Hátha nagyobb hatással lenne rá, ha mástól hallja az igazat.

Csak azért mondom egyébként ezt, mert ha előreáll a foga, az tényleg neki lehet baja később. Mert egyébként sokan vannak felnőttek is akik szopiznak, de nem áll elő a foguk, nem is fognak leszokni sose. Szóval nem feltétlen kell leszokni. Ez esetben nálatok jobb mégis.

Használ e valamit a szopizáshoz ? Plédet, vagy bármit ? Ha igen, azt el lehet rakni, és este visszaadni. Ha nem akkor nehezebb ügy.

Egyébként ne fenyegetve adjátok elő a leszoktatást, hanem, próbáljátok úgy előadni, hogy megértitek miért cisnálja, biztos jó érzés, fontos neki, de nem akarjátok, hogy később mikor arra fog adni, hogy szép legyen, mert növöget, akkor odaadja nektek, hogy miért nem szoktattátok le. De a megértés legyen benne. Hátha akkor már legalább dacból nem fogja csinálni.

2011. nov. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, én még hatodikban is szoptam az ujjam, ha olyan volt. Aztán egy évig éjszakai foxi. :)
2011. nov. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ártana elvinni egy gyermekpszichológushoz, mert valószínűleg szorong. Én 14 éves koromig a körmömet rágtam, volt, hogy véresre. Hiába próbáltak bármit a szüleim, nagyszüleim, nem használt. Végül önszántamból szoktam le úgy, hogy elkezdtem lakkozni a körmeimet. Stressz hatására viszont még a mai napig is piszkálom a körmeimet, arcomat. Gyerekként elég félős voltam, otthon is időnként elég nagy volt a feszültség a szüleim között.

Még egy gondolat: valószínűleg csak úgy fog tudni leszokni róla, ha ő is akarja, és helyette rá tud szokni valami más, elfogadhatóbb tevékenységre, amivel megnyugtatja magát. (Esetleg rágózás? Fogpiszkáló rágcsálása?)

2011. nov. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sok esetben semmi szorongásról nincs szó. Egyszerűen szereti nagyon, és szokássá válik. Nehéz leszoktatni, sokakat nem is lehet.

Próbáld arról megközelíteni a dolgot, hogy ha majd nagyob lesz, nem fog örülni, hogy ha nem szépen állnak a fogai, és te nem akarod, hogy akkor pedig azért essen neked, hogy nem szóltál rá, hogy ne szopizzon. Ne piszkáld vele gyakran, és ne idesesen beszéld ezt meg vele, és ne várj rögtön hatást, hátha bejön.

Trükkjeim nincsenek, neki kell a nagy elhatározása, akarata eljönnie, és kibirnia a nehéz részt. Nekem sose sikerült, de szerencsére semmi nem látszik a fogaimon.

2011. nov. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem az ujjszopás okát kellene megszüntetni. Például, gondolom, elváltak a gyerek szülei, ezt hogy dolgozta fel? Mikor kezdte az ujját szopni, köthető ez valamilyen negatív eseményhez? Ilyeneken kellene elgondolkodni, mert ha az okot nem szüntetjük meg, akkor ha el is hagyja az ujjszopást, belül megmarad a feszültség, ami jobb esetben kijön más módon (hajtekerés, vagy ilyesmi), rossz esetben belül gyilkolja őt.
2011. nov. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy egy gyereknek az anyja mellett a helye. Az ő anyukája hetente elviszi hétvégére, szépen ápolja, gondoskodik róla, de vele nem élhet, mert régen csinált egy butaságot. A kislányon látszik, hogy gyakrabban igényelné az anyját. Őt nyilván nem tudom és nem is akarom pótolni. Az apukája szerint 2,5 éves koráig szopizott, és cumizott. Aztán elvették tőle a cumit, és hogy ki mondta neki azt nem tudom, hogy szopja az ujját, de nagy hülyeség volt. Lelkileg nincs baja, mert életvidám, szívesen társalog, barátkozik, jó tanuló, szereti a kihívásokat. Szóval szerintem csak megszokás inkább, mint lelki-eredetű a dolog.
2011. nov. 13. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!