Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél, ha a nagymama a...

Mit tennél, ha a nagymama a kérésed ellenére levágná a kislányod haját?

Figyelt kérdés

Most először aludtak nála a gyerekek. Amikor átvittük őket, megkérdezte, mit szólnék, ha kicsit kiigazítaná a kislányom haját, kértem, hogy ne, mert növesztjük (és egyébként se szeretném, hogy olyan nyúljon a hajához, aki nem ért hozzá, de ezt nem mondtam.) Erre mikor másnap értük mentünk, a kislányom hullámos szőke fürtjei tövig le voltak vágva. Kérdésemre, hogy miért tette, azt felelte, hogy:

1. Nem gondolta, hogy komolyan gondolom, hogy ne.

2. A kislány maga kérte, hogy vágja le a haját (2 éves gyerekről beszélünk, akinek még soha nem volt vágva a hajából).

3. Ezen egyébként sem kéne pörögni, mert nem nagy dolog.

Mit tennétek a helyemben? Ennek már több napja, de én még mindig csak hüledezem. És főleg: szerintetek mi járhatott a fejében, amikor a határozott kérésem ellenére megnyírta a gyereket?

Az már csak a hab a tortán, ahogy most kinéz a kislány...


2014. máj. 15. 15:33
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
én nagyon egyértelműen a tudtára adnám, hogy ez volt az első és utolsó ilyen eset
2014. máj. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Egy darabig nem vinnem a gyereket ugy, hogy nála hagyom.
2014. máj. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Nagy levegő, megszámolod a végtelen+2-t és várod, hogy a kicsi haja igazítható legyen. Ezen túl mást nem tudsz tenni.


Javaslatom sincs. Nálunk is érdekesek a nagyik, én is sokat számoltam már a végtelent.

2014. máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
94%
Semmit nem szólnék, csak odalépnék és mikor nem figyel levágnék egy jó nagy tincset a hajából, lehetőleg tőből. Utána mosolyogva közölném hogy csak igazítottam rajta.
2014. máj. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
ha nem nagy ügy, miért kellett beleavatkoznia. a nagyi erőszakos, én a többiekkel ellentétben az erőszakos emberekkel szemben felveszem a kesztyűt. egy ideig nem hagynám nála és elbeszélgetnék vele. ne értsetek félre, nem kiabálnék, veszekednék, tárgyilagosan, személyeskedés nélkül elmondanám, h ezt ezért és ezért nem tartom jónak, legközelebb ne vegye semmibe a szavam ha a gyermekemről van szó. főleg, ha ő kérdezi, mert így még nagyobb kobakomra piszkítás (és akkor most pc voltam)
2014. máj. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagggyon durván ki lennék akadva!!! De azt nem értem, hogy a nagymamának ez a másokat semmibe vevő jellemvonása neked eddig nem tűnt fel? Mármint ez most egy kivételes eset vagy általában is ilyen? Mert ha az utóbbi, akkor vannak és lesznek itt még nagyobb gondok is a hajvágásnál.
2014. máj. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt 1 évben nem tettem be hozzá a lábamat, és a lányomat, csak akkor láthatja, ha felhív, egyeztet velem időpontot, és eljön hozzánk. Korábban is a saját feje után ment, amit nehezen toleráltam, de a béke érdekében nem szóltam. Hát most uszíthatja ellenem a férjemet, hogy tiltom tőle az unokáját, de nem engedem oda a gyerekemet.

Nálunk az volt a válasz, hogy a szemébe lógott a haja, amit elcsatoltam, és azért növesztettem, hogy össze lehessen kötni.

2014. máj. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
8%
Nem vagyok szuperanyu de egy bölcsi korú gyereknek otthon a helye éjszaka.
2014. máj. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem újkeletű dolog, hogy az unokák ottmaradnak a nagyszülőknél. Én 30 éves vagyok és másfél évesen már a nagyszüleimnél aludtam.

Kérdező, én szólnék a nagyinak, hogy nemm viccből mondtam, hogy nem szeretném a gyerek haját levágatni. És biztos nem hagynám nála jó ideig a gyereket.

2014. máj. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
0%

"Az elmúlt 1 évben nem tettem be hozzá a lábamat, és a lányomat, csak akkor láthatja, ha felhív, egyeztet velem időpontot, és eljön hozzánk. Korábban is a saját feje után ment, amit nehezen toleráltam, de a béke érdekében nem szóltam. Hát most uszíthatja ellenem a férjemet, hogy tiltom tőle az unokáját, de nem engedem oda a gyerekemet.

Nálunk az volt a válasz, hogy a szemébe lógott a haja, amit elcsatoltam, és azért növesztettem, hogy össze lehessen kötni."



Azt uigye tudod, hogy nagszülő gyámügyön kérhet láthatást, amit meg is itélnek neki.

2014. máj. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!