Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ítélik el azt a nőt...

Miért ítélik el azt a nőt amelyiknek a gyerekét az apja neveli új feleségével?

Figyelt kérdés
Ha csak az miatt neveli az apa mert a gyerek anyja és az apa külön mentek és az apánál jobb körülmények jobb anyagi helyzet volt.

2014. máj. 16. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem ítélek el senkit, de nem tudnék lemondani a gyerekről. Egy nevelőanya vagy mostohaanya nem valószínű, hogy kötődik úgy érzelmileg a gyerekhez mint egy édesanya. Az apák meg egész más szerepet töltenek be a gyerek életében, mint az anyák. Szóval a jobb anyagi körülmények alogha nyomhatnak annyit a latban, mint egy édesanya jelenléte. Persze vannak kivételek, pl ha az édesanya lakhatása nem elfogadható, tehát olyan mélyszegénységben él, aminek egy gyereket sem lenne szabad kitenni.
2014. máj. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Azért, mert a gyereknek legfőképpen anyára van szüksége.

Az se mindegy, hogy hány éves gyerekről van szó, mert ha még kicsi....

2014. máj. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
5 évesről.
2014. máj. 16. 09:32
 4/12 Andizsuzsi ***** válasza:
76%
Én nem ítélem el. Becsülöm azt az anyát, aki a gyerekre való tekintettel meg tudja hozni ezt a nehéz döntést. Gondolom attól még a kapcsolatot tartja a gyerekkel, amikor csak teheti.
2014. máj. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem ítélem el. Én nem lennék képes hagyni, hogy más nevelje őket, biztosan nagyon nehéz döntés.
2014. máj. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanban nem lehet ítéletet mondani. Lehet, hogy éppen fizikailag nincs abban a helyzetben, hogy nevelje, lehet, hogy pénze nincs elegendő, vagy éppen beteg, stb.

Nem hiszem, hogy látatlanban elítélik, csak a legtöbben, pláne anyaként a saját életüket tekintve, magukról ilyet nehezen tudnak elképzelni.

Hozzáteszem, a régi világban is volt olyan, hogy a sokgyerekes, szegény családok egy gyereküket gyermektelen, de tehetősebb házaspár gondjaira bízták, mert nem tudták volna felnevelni. Ilyen esetekben ez a legjobb, amit szülőként tehet valaki.

2014. máj. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Kérdezd meg az örökbefogadott gyerekeket, mit éreznek a biológiai anyjuk iránt, aki lemondott róluk. Biztos, hogy ésszerű döntés, de de mindig az észnek kell diktálnia. Bár az örökbefogadás szerintem nagyszerű intézmény, és én támogatom, de biztos, hogy rengeteg lelki tényezővel számolni kell.
2014. máj. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Utolsó! Itt szó nincs arról, hogy az édesanya lemondott volna a gyerekéről. Ilyen okkal az összes elvált szülő gyereke utálhatná a másik szülőjét.Attól még lehet nagyon jó kapcsolata az édesanyával, hogy nem vele lakik. Ez viszont a kérdésből nem derül ki.
2014. máj. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tudom, és tényleg nem derült ki a kommentemből, de erre reagáltam:


Hozzáteszem, a régi világban is volt olyan, hogy a sokgyerekes, szegény családok egy gyereküket gyermektelen, de tehetősebb házaspár gondjaira bízták, mert nem tudták volna felnevelni. Ilyen esetekben ez a legjobb, amit szülőként tehet valaki.

2014. máj. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező ez nagyon sok mindentől függ így válaszolni se lehet nagyon a kérdésre, kicsit ha konkrétabban írnál a helyzetről?

Amúgy szerintem csak azt ítélik el akit valamennyire ismernek, látatlanban normális ember nem ítélkezik. Én nem ítélem el, ha egy anya esetleg jobbnak látja hogy anyagilag a gyerek jobb helyen van az apánál, viszont az anyagiak egy dolog. Ettől függetlenül tegyen meg az anya is mindent a gyerekéért amit csak tud, ha anyagilag nem is támogatja attól még nevelje tisztességesen, foglalkozzon vele, vigye el magához, játszótérre, érdeklődjön a gyerek felől, szülinap névnapján azért köszöntse fel annyira csóró nem lehet hogy egy csokit ne vegyen neki. Ebben az esetben nem ítélem el. Amit viszont sajnos én látok legtöbb ilyen esetben, hogy azok az anyák nagy többsége aki apánál hagyja a gyereket inkább csak kényelemből teszik, és csak takaróznak ezzel a szöveggel hogy anyagiak...de egyéb téren se foglalkoznak a gyerekkel, sokszor hónapokig rá se nyitják a gyerekre az ajtót de tudják verni a mellüket, hogy nekik van egy gyerekük, na az ilyet elítélem, az ilyen nem anya.

2014. máj. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!