Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 5 éves és a súlya 14...

Lassan 5 éves és a súlya 14 és fél kiló környékén mozog?

Figyelt kérdés
1 éves kora óta szenvedünk, nincs étvágya, nem érdekli az evés. A gyermekorvos többféle étvágy fokozóval próbálkozott de nem volt hatása. 3 hónap múlva betölti az 5-öt és látom ahogy lehagyták a csoporttársai, a szél is átfúj rajta, zörögnek a csontjai, egy gramm zsír sincs rajta, mindenhol kiállnak a csontok... Totál elkeseredek mikor szóvá teszik, pl az óvónő kérdezi adok-e neki egyáltalán vitamint? Úgy csinálnak mintha nem etetném pedig én lennék a legboldogabb ha hízna... Az öccse lassan 3 éves lesz és csak fél kilóval könnyebb... A gyermekorvos azt mondja rendben van így hiszen egészséges, ami igaz, nagyon ritkán beteg és egy energiabomba, de én félek, hogy kicsi marad és suliba is ilyen kicsin kell majd mennie, nem akarom, hogy bántsák, mert már most is sokszor céltábla a nagyobb gyerekek között... Mit tennétek van okom aggódni vagy tényleg vannak ilyen fiúkák és rendbe jöhet még az evészete?
2014. máj. 20. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Fiú vagy lány?

Hány centi?

Ha egészséges, és növöget a súlya, nem stagnál, nem fogy, akkor ne stresszeld őt se meg magad se. Fogadd el, hogy ő ilyen. Úgysem tehetsz mást. Így megspórolod azt, hogy neuralgikus pont legyen az evés egész életében.

2014. máj. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fiú és 108 cm!
2014. máj. 20. 13:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Sztem tökéletes a súlya!

Lányom 4,5 éves,100 cm és 16 kg.

Fiam gizdább lesz sokkal,de nem aggódom. Ő 2,5 éves 12 kg és 87 cm kb. Rám fog ütni,de ez van.Nem kell mindenkinek égimeszelőnek és 100 kg-nak lennie.

2014. máj. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sportoljon esetleg. Csak ne görcsölj rá. Ismerek olyat, akit kergettek egész gyerekkorában a falattal, ma is csont sovány, utálja ha az evés szóba kerül, úgy eszik tudatosan, mert tudja, hogy muszáj enni, de utál enni. Nők esetében emiatt teherbe esési vagy vetélési gondok sem ritkák. Fiúknál ki tudja milyen gondokat okoz. Ő ilyen. Más meg nem beszél, vagy buta, vagy alulszocializált, vagy félénk, vagy bénán mozog, vagy diszlexiás. Ő meg ilyen.
2014. máj. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim átlagos súlyúak, de a lányom egyik barátnője is ilyen alkat. 8 éves, és az anyukája szokta mondogatni, hogy az ő gyerek soha nem lesz 20 kg. Amint elérné ezt a bűvös határt, tuti összeszed valami betegséget, és egyből fogy 1-2 kilót. A kislány amúgy egy energiabomba, örökké mozgásban van, eszik rendesen (vitaminokat is), ő ilyen alkat. Az osztályban egyáltalán nem csúfolják a súlya, alkata miatt (van még pár hasonló amúgy az osztályban és őket sem), egy mindig vidám, középpontban levő csajszi, akit a súlya legkevésbé sem zavar. :) Próbáld meg elfogadni, hogy ő ilyen, legalább felnőtt korában sem lesz gondja az elhízással. :) max annyit tehetsz, hogy írasd be valami sportra, hátha az jobban meghozza az étvágyát, de azáltal meg még többet fog mozogni, így lehet, hogy lemozogja majd a plusz evést. És ne görcsölj a témán, mert ha érzi emiatt a feszültségedet, még kevésbé lesz kedve enni.
2014. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy aggódsz.


Kislányom júliusban lesz 4 éves, 13,7 kg és 97 cm. Mivel Ő picit alacsonyabb, mint az átlag, teljesen arányosan néz ki, de zavar, hogy a vele egy idősek 1-2 kg-val súlyosabbak. Ő sokat eszik, folyamatosan hízik és állandóan mozgásban van, egészséges, boldog kislány és csak ez számít :-).


Ilyen alkat, próbáld megállni, hogy ne piszkáld az evéssel, hátha kedvet kap.

2014. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ekkora. :)

Pont ma mértem, 107 cm és 14,7 kg. De ő csak nyár végén lesz 4 éves.

A nagyfiam is ilyen vékonyka, ő 5,5 éves, 118 cm és 17,2 kg.

2014. máj. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!