Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehetne tenni a párom...

Mit lehetne tenni a párom gyerekeivel, hogy ne viselje őket meg ennyire, hogy az édesanyjuk beszámíthatatlan?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a párommal, de a gyerekei még elég kicsik, 3 és 6 évesek. Ugyanannyi időt vannak nálunk mint az anyukájukkal. Én itthonról dolgozom, tehát gyakran úgy adódik, hogy velem van itthon valamelyik gyerek ha beteg. Legutóbbi eset: Páromnak el kellett menni dolgozni, a kicsi beteg volt, itthon maradt velem. Keservesen sírt, órákon keresztül miután elment az apja. Egy idő után már nem hagytam tovább, megnyugtattam, és kértem mesélje el, hogy mi a baj. (Sokat voltunk előtte is kettesben, és mindig szeretett velem lenni.) Elmesélte, hogy az anyja azt mondta neki, hogy ha itthon marad velem, akkor soha többé nem fogja őt szeretni. Sőt, azt is mondta neki, hogy a nagyobbat mindig megverem amikor ketten vagyunk itthon. Elmagyaráztam neki, hogy ez az egész butaság, megnyugodott egy időre. (Itt azt hozzá kell tennem, hogy hiába mondja a párom az anyukának, hogy vigye el a beteg gyereket, nem viszi el, holott ő nem dolgozik, nekem pedig kellene, tehát a gyereknek gyakorlatilag nincs más választása mint velem maradni itthon.) Amikor a nagyobb hazajött az oviból, leültem vele beszélgetni. Elmeséltem neki, hogy mi történt, és miket mondott az anyja. Ő mondta magától, hogy anya sokszor beszél butaságokat, és hazudozik, ne foglalkozzak vele. Kiderült, neki is mondta, hogy soha ne üljön az ölembe, és, hogy ne egyenek abból amit főzök mert mérget teszek az ételbe. Ő nevetve megkérdezte a kicsitől, hogy "te tényleg elhiszed amit anya mond?". Annyira szomorú ez az egész. A nagyobb gyerekre már nem tud hatni, mert ő már ezt felfogja, és mindig, mindent megkérdez, hogy valóban igaz e. De a kicsit nagyon sajnálom, teljesen kikészül ettől lelkileg. Mit lehetne tenni ez ellen? Szeret engem, de természetesen az anyukáját jobban szereti, és mivel még nagyon pici is, ezért bármit el tud vele hitetni. Nagyon megnehezíti ez a mi életünket, mert ha velem nem akar itthon maradni, az apja dolgozik, az anyja meg nem akarja elvinni, akkor csak egész nap sírni fog.

Anyukával nem lehet beszélni, ő egyszerűen letagadja, nem érdekli ez. Nem is fogja fel, hogy ha a párom nem megy dolgozni mert itthon kell maradnia a gyerekkel, akkor nem lesz pénze sem, és nem fog tudni miből adni neki.

Egyébként nem én "vettem el tőle a férjét", amikor én megismertem a páromat, akkor már rég külön éltek, több barátnője is volt előttem, tehát igazából semmi oka nincs utálni engem. A nagyobb folyton kérdezgeti az anyjától, hogy miért utál engem, a válasz az, hogy azért mert én nyávogok, és arra tanítom őt is, hogy nyávogjon.

Én soha nem mondok rosszat az anyukára, amikor kérdezik, hogy miért hazudik, akkor is azt mondom, hogy biztos csak rosszul tudja, de kezd már egy kicsit idegesítő lenni, hogy ennyire rosszindulatú, és buta. Nem érti meg, hogy ezzel nem nekem tesz rosszat, hanem csak a gyerekeinek.

Vajon lehetne tenni valamit, hogy ezt megértse?


2014. máj. 30. 00:54
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
már bocs de te azért nyavajogsz mert ha ott a gyerek és esetleg beteg nektek kel megoldani a felügyeletet
2014. máj. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy nem sikerült értelmezni amit leírtam. Egyáltalán nem ez a baj, hogy nekem kell vigyázni rá, nem is értem minek válaszol olyan aki végig sem olvassa...
2014. máj. 30. 01:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
hat szerintem mindenkeppen le kellene ulni az anyukaval es elbeszelgetni vele hogy ezzel nem neked art hanem a sajat gyerekeinek, es igenis ne traktalja baromsagokkal a gyerekeket mert a lelkukkel szorakozik!
2014. máj. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem ezt az embertípust és sajnos azt kell mondjam hogy a nővel semmit nem tudsz kezdeni. Így kell elfogadni és ennyi. Ha csak lehet kerülni kell és minimalizálni a találkozásokat is amennyire lehet és nem idegesíteni magadat rajta. Az ilyen rosszindulatú embert csak boldoggá teszed ha látja rajtad, hogy rágódsz a hülyeségein. Sz@rd le, legyél vele távolságtartó, tárgyilagos, de kedves. A gyerekekkel meg foglalkozz úgy ahogy te jónak látod, nem hü(l)yék a gyerekek úgyis látják hogy mi van ott nálatok nem fogják elhinni a hazugságot.
2014. máj. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Rinike válasza:
100%
Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval. Nem tudsz mit tenni! Tapasztalatból tudom, hogy a gyerekek idővel rájönnek, hogy ki kicsoda a történetben. Ki mond igazat és ki nem..... A gyerekeket nem lehet becsapni! Kitartás!
2014. máj. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%
Nem azert, de egy 6 eves gyerek nem fog ilyeneket mondani. Valami mást kamuzz.
2014. máj. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, csak nem ennyire durva, mint nálatok. De anyuka itt is próbálkozik vele, hogy az ötéves gyereke fejét hülyeségekkel tömje. Szerencsére a kiscsaj nem veszi fel, nevetve meséli, hogy miket mond az anyja, meg szokta mondogatni, hogy "anyának nem szabad mindent elhinni", és ezt nem tőlünk hallja.

Én azzal vigasztalom magam, hogy már most is látja, hogy ki milyen példát mutat, ki milyen ember, és abban bízom, hogy ha kicsit nagyobb lesz, akkor ő maga fogja kérni, hogy hozzánk költözhessen. Erőszakkal nem akarjuk elszakítani az anyjától, félünk hogy az nagyon megviselné a kiscsajt.

2014. máj. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a helyzet. Regényt tudnék írni az elmúlt 3 évünkről...

Sok helyről azt kapom meg, hogy húzódjak háttérbe, mert nem az én gyerekem, nem az én problémám, de ezt nem tudom megtenni. Sem a párom miatt, sem szegény gyerkőc miatt. Annyit tudok tenni, hogy szeretetet adok a picinek.

De szegényen nagyon látszik, hogy nem tudja mi van. Az anyja uszítja ellenem, közben ő meg szeret engem..

Azt jól teszed, hogy nem szidod elöttük az anyjukat.

Én is nagyon remélem, hogy megérzik a gyerekek a jót.

Most állunk lakás vásárlás elött. Fő szempontom volt, hogy neki is legyen saját szobája, mert ki tudja hogy alakul a jövő. Nem bánnám, ha hozzánk költözne, de persze nem fogjuk eröltetni.

Arra leszek még kíváncsi, hogy ha nekünk lesz közös gyerekünk, merre változik majd ez az egész. Kicsit félek ettől.. :/

2014. máj. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A gyerekek tényleg nem hülyék, de még a 17 éves gyerekek között is elég sokan eléggé naívak. Szóval nem lehet egyszerű a helyzeted, kedves kérdező, és ezeknek a gyermekeknek se könnyű, főleg a kisebbnek.


Sajnos vannak emberek, akik olyan módon kavarják a sz*rt, hogy képesek a hazugságaikat elhinni, még pedig akár a felnőttek 99%-a! Persze ilyen bravúros átveréshez kellően szemellenzős és agressziven ambiciózus jellem kell, és pszichopatának lenni. De sajnos mi, felnőttek is naívak avgyunk olykor. Tudni kell, h a pszichopátiát még egy képzett pszichológus is csak sokára, hosszas vizsgálat után veszi észre adott személyben.


De aki nem annyira súlyos elmekórtani eset, mint egy pszichopata, még az is viszonylag sokakat, (felnőtteket is) meg tud téveszteni.


Egy pszichopata teljesen érzéketlen, miközben kíváló benyomáskeltő, és még a bőnbánatot is remekül eljátssza, ha adott esetben az az érdeke! Bár egy pszichopata a saját életét igen komoly mérnöki munkával, precízen hazugságokra építi fel, korrumpálva bárkit, akit érdeke, a játszmáihoz.


Szóval nem tudsz mit tenni a nővel. Diplomatikus lehetsz és kerülöd, amennyire csak tudod, és továbbra is megnyugtatod a gyermekeket. Az a nő ha talán nem is pszichopata, de még a gyermeki lelkivilág mibenlétét se fogja fel, semmibe veszi. Ez egy életlecke neked, és ezeknek a gyerekeknek is. Kitartást kívánok neked és a párodnak!

2014. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Sajnos a nővel lehetetlen beszélni, értelmes kommunikációra képtelen, ő annyival rendezi ezt a kérdést, hogy letagad mindent. Remélem valóban így lesz, hogy előbb-utóbb a kicsi is rájön, hogy nem kell mindent elhinni, de ez még sok év. Az ő jelleme teljesen más mint a nagyobb gyereké, a kicsivel még 10 évesen is bármit el lehet majd hitetni, mert annyira jó szándékú, fel se merül benne, hogy nem minden igaz amit hall. Annak meg aki azt írta, hogy ez "kamu": Valószínűleg sok gyereket nem láttál még közelről. Egy 6 éves, már nagyon sok mindent megért, felfog, észrevesz. Ennél sokkal bonyolultabb dolgokat is összerak már, az neki nem kérdés, hogy ha az anyja (vagy bárki más) mond valamit, és tapasztalja, hogy az nem igaz, akkor megállapítja, hogy hazudik.
2014. máj. 30. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!