Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 10 éves gyereknél orrszívás?

10 éves gyereknél orrszívás?

Figyelt kérdés
A nővérem a 10 éves gyerekének mikor meg van fázva még porszívózza az orrát . De esténként is kiszívja neki ha ugyhalja tele van.Szerintetek árt valamit ez a gyereknek ?

2014. jún. 2. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ártani nem árt, se kicsinek, se nagynak. Az már más kérdés, hogy ennyi idősen meg kellene tanulni kifújni az orrát. Bőven. 20 évesen csak nem akarja majd porszívózni?
2014. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Mit ártana? Csak nevetséges, egy ekkora gyereknek mar régen tudnia kellene helyesen orrot fújni....
2014. jún. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem árt,és egyébként nem biztos hogy azért szívja neki,mert nem tudja magától kiszívni.Szégyen nem szégyen én tavaly decemberben olyan beteg voltam,hogy porszívós orrszívóval szívtam az orrom,mert már ott jártam,hogy felvágják az arcom,hogy a gennyet lecsapolják róla.Ez segített,kipucolt úgy ahogy én magamtól kifújni nem tudtam volna.Igaz úgy fájt,mintha az agyamat szívtam volna le,de használt.
2014. jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De a gyerek kitudja fujni at orrát és ő nem is szeretne hogy az anyja szívja neki de hát ha hisztizik jön a szülői csapatmunaka :/
2014. jún. 2. 11:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ártani nem árt, de ha erre "kényszerítik" a gyereket, az már igen. Már az én 6 éves lányom is iszonyú nagy erővel tudja kifújni az orrát, de ez így volt már 1-2 éve is.
2014. jún. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt létemre volt amikor annyira taknyos voltam,hogy oké fújtam fújtam és már véres volt,de továbbra is csak folyt belőle...így hát benyomtam az porszívós orrszívót és azzal szívtam ki.
2014. jún. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én nem ítélem el, hadd szívja, a gyerek valószínűleg nem azért tiltakozik, mert ciki neki, hanem mert kellemetlennek tartja.

Én szoktam a 9 évesemnek szívni ha őrülten folyik az orra, mert sajnos volt már durva fülfájásunk, és nem szeretném, ha megint rámenne neki. A másik oka azért van, hogy leszívtam neki, mert már nagyon-nagyon vörös volt az orra körül és szinte fájt a bőre orrfújásnál, akármilyen puha is a papírzsepi. Az én 9 évesem sose tiltakozik, magának is le tudja szívni, ha már kellemetlen a fújás ...

2014. jún. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2014. jún. 2. 14:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Konkétan mit ártana vele? Nem értem, mi baja lehet ettől a gyereknek. Suliban tuti fújja, mert ott nincs orrszívó, sőt, oviban se volt már. Van, akinek olyan az orrszerkezete, hogy nehezebben örül, annak csak hasznára lehet az orrszívás. De másnak se árthat.
2014. jún. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de szegény gyerek egy életre megutálhatja az anyukáját .

De a nővérem szerint inkább ez mint ,hogy felszúrják a fülét stb :(

2014. jún. 3. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!