Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek "csak" egy gyereke...

Akinek "csak" egy gyereke van, és valamilyen oknál fogva nem valószínű, hogy lesz több: mit mondtok az állandó kérdésre, hogy mikor jön a "többi"?

Figyelt kérdés
Többnyire ennek olyan oka van, amit nem akar az ember mindenkivel részletesen ismertetni. Mit válaszolsz? Hogyan érzékelteted, hogy nem kellene az ember magánéletébe ilyen otromba módon belerontani? Olyanokról beszélek, aki csak futó ismerős, távoli kolléga, szóval akivel tényleg nem tárgyalja ki az ember a magánélete bonyolultabb részleteit.

2014. máj. 7. 12:41
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%
"majd ha mi úgy gondoljuk"
2014. máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%

"Semmikor". Csak mert. A tényleges indok is ez.

Soha nem éreztem kényszert arra, hogy idegeneknek magyarázkodjak olyan dolog miatt, amit ők kérdeznek tapintatlanul. A sima "nem" nagyszerűen bevált minden ilyen kérdésre.


Te miért magyarázkodsz?

2014. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%
nem szeretnénk többet
2014. máj. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%
Én egy ismerősömtől kérdeztem, nevetve, határozottan közölte: "Ez most így pont jó". Nekem is egy gyerekem van, én azt szoktam mondani, élvezem, hogy ő van a középpontban, és nem vonja el a figyelmemet a kistesó. Nem azt jelenti, hogy nem szeretnénk másodikat, de ráérünk gondolkozni ezen. Tényleg magánügyként kéne ezt kezelni és én se szeretem ezeket a kérdéseket.
2014. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
85%
"Nem tervezünk több gyereket."
2014. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell azért ezt a kérdést támadásnak venni, mert legtöbbször tényleg csak őszinte érdeklődés van mögötte minden hátsó ítélet nélkül.

Én annyit válaszolnék, hogy, "majd meglátjuk".

2014. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Pont azért érzem úgy, hogy magyarázatot várnak, mert tényleg nem rosszindulatúan kérdezik. Csak szerintem bizonyos intelligencia kell ahhoz, hogy az ember belássa, hogy ennek például egészségügyi, párkapcsolati vagy lakhatási oka is lehet, netán a meglévő gyerekkel nincs minden rendben, tehát lehet egy sor olyan oka, amihez

1. semmi köze a kérdezőnek

2. fájdalmat okoz az anyának.

És sajnos, bár ez intelligencia kérdése is, és tényleg nem rossz emberek kérdezik, de azért igenis ott van benne a szurka-piszka. Mert ugye ezt MINDIG azok kérdezik, akiknél vagy van legalább két gyerek, vagypedig a koránál fogva nem piszkálják már az illetőt ezzel...

2014. máj. 7. 12:54
 8/31 anonim ***** válasza:
34%

Mi azt szoktuk mondani, ami igaz is ,hogy nem akarnánk elhanyagolni kistesó miatt, mindent szeretnenk megadni Neki ami egy gyerekkel megy anyagilag. És nekünk igy jó hármasban. Ennyi

A figyelmünk csak az ővé, és amugy is ő a mi kis hercegnőnk. De azért nincs elkényeztetve, fegyelmezve, nevelve van nem kell ahhoz kistesó.

2014. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Na ez a válasz biztos kiveri a biztosítékot, merthogy milyen rossz szegénynek egyedül satöbbi satöbbi
2014. máj. 7. 13:00
 10/31 anonim ***** válasza:
74%
Én csak annyit mondok, hogy nem tervezünk több gyereket és kész.
2014. máj. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!