Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 év körüli gyereked hány...

6 év körüli gyereked hány órakor fekteted le aludni este? Mit lehet ilyen esetben csinálni?

Figyelt kérdés
Lányom 6 éves, eddig mindig 8kor volt fekvés, mese, kb fél 9-kor kapcsoltam le nála a lámpát, de az istenért nem akart elaludni. Most ki lett tolva fél órával, fél 9-kor fekvés, mese és nem alszik így se. Van amikor még 10-kor jön ki wc-re és addig 1 percet nem aludt, reggel meg már 6 körül fent van. Mit csináljak? Férjemmel csak ilyenkor este vagyunk együtt, ezért jó is volt, hogy 8 kor alvás, de most csináljam azt hogy este 10-ig legyen ébren a lány? Nagyon nem jó ez így, hogy 8kor lefekszik és még van hogy 10-kor se alszik.
2014. jún. 6. 21:17
 1/10 Jégtánc ***** válasza:
Nő a gyermek,alvás igénye is vãltozik,ne meg itt a jó idő.Miért nem fekteted le 21h-kor?
2014. jún. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom ez egy ilyen berögződés nálam. Mivel engem is úgy neveltek, hogy általános alsóban 8-kor fekvés, felsőben már fent lehettem 9-ig, gimiben 10-ig és valahogy ez működött nálunk mindenkinél a családban. Szóval nekem fura, hogy egy óvódás gyerek még este 10-kor fent van oviidőben, nyilván a szünet az más. Amúgy, ha 9-kor fektetném akkor meg szerintem 10-11-ig lenne fent...nem tudom. Meg férjem miatt is tényleg eddig jó volt, hogy az egész napos zsivaj után kicsit tudtunk este együtt lenni, de ha 10-kor kezd el elaludni akkor ott van éjfél mire mi is ágyba kerülünk.
2014. jún. 6. 21:29
 3/10 Jégtánc ***** válasza:
Megértem,mert nálunk is ez volt.Īgy viszont lehet hogy egyre frusztráltabb leszel.Lánykám még csak két éves,nagyon sokáig működött a 20h-s alvás de most már hiába fektetem le akkor,nem alszik el csak 21h-kor.Reggel 6h-kor vagy előtte meg már kukorékol.Így mi kitoltuk az alvásidőd és most már rég alszik.Alapból ilyenkor tovább vagyunk lent a játszon hisz még világos van és meleg is.Tudod ami nálatok a családban bevált az még nem biztos hogy a saját gyermeknél is működik.Próbálj meg kicsit rugalmasabb lenni.
2014. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Én bunkó vagyok. :)

8-kor fekvés, ha nem alszik az az ő baja, nem lehet vele mit csinálni. Enyém is kijár később pisilni, nem szólok érte semmit.

Reggel 7-kor keltettem eddig, ha fáradt volt, akkor úgy járt, aznap este simán elaludt.

Most 30-án lesz 6 éves.

2014. jún. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért eddig, mert ma volt utoljára oviban.
2014. jún. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az en ket evesem szuletesetol fel tizkor fekszik, mindig ataludta az ejjeleket. Nekumk ez jo is, tobbnyire egy es ketto kozott fekszunk le a ferjemmel, kiscsaj is siman ebred, ha bolcsi van. De ha csendben van a szobajaban, csak epp nem alszik, az miert olyan nagy baj? Vagy nappal farat nagyon?
2014. jún. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mert szerintem nem normális, ha lefekvés után még 1-2 órát fekszik az ágyában ébren. El kellene aludnia normál esetben 15-20 perc alatt, nem? De nekem ez olyan sok időnek tűnik lefekvés után. Pl. ha 8-kor fektetem le akkor 9-fél 10 mire elalszik, de ha 9-kor fektetem le akkor 10-fél 11, ha 10-kor akkor 11-fél 12. Csak példa, de a probléma az, hogy ha később fektetem akkor is sok idő mire elalszik.
2014. jún. 6. 22:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggodj ezen. En kb. Szuletesemtol olyan 1-1.5 ora alatt tudok elaludni, meg most felnottkent is igy van ez. Van ilyen.
2014. jún. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%
Én is bunkó vagyok, de nálam is spuri a szobába 8-kor és csend. Bár ők ketten vannak, szórakoztatják egymást, így nehezebb, de ha halkan csinálják nem érdekel. Ágyban feküdjenek, legyenek csendben. Ez is pihenés ám!!!!!
2014. jún. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Iskola időben este 8-kor van alvás,most,hogy később sötétedik nem is tudnám 9 előtt ágyba dugni.Ugyanúgy elkészülünk a fürdéssel 8-ig,csak utána még társasunk,hogy lassuljon le,utána mese,és 9 körül alvás van.
2014. jún. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!