Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le 5 éves...

Hogyan szoktassam le 5 éves kislányomat, hogy ne szórjon homokot más kisgyerek szemébe?

Figyelt kérdés
5-éves kislányom rendszeresen a játszótérren homokot szor más gyerekek szemébe, ha rászolók, kőzli: Ne szólj bele az én dolgom! Otthon meg meg nem hajlandó rendet csinálni, és parancsolgat, ha ellent merünk mondani előfordult, hogy belénkrúgott. Segitsetek, mit tegyek???
2008. júl. 31. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Én a butaság ládát javaslom. Ha valami rosszat csinál vedd el tőle a kedvenc játékát és addig ne add vissza amíg nem tette jóvá. Ha ez nem segít állítsd sarokba.
2008. júl. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok verés párti, de ha nem csapsz a fenekére most, később még érdekesebb dolgokat is fog csinálni és mondani. Ezt valahol az elején rontottátok el, persze nyilván nem direkt, hanem szeretetből. Már most is nehéz lesz ezen az állapoton fordítani, de azt gondolom egy-egy fenékre csapás még nem gyerekbántalmazás. Nem agyonverni kell a gyereket, hanam éreztetni vele, hogy amit tesz az másoknak rossz.
2008. júl. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos akkor én alapból ott kezdeném a dolgot hogy ha ő más kisgyerek szemébe rendszerint homokot szór, én is szórnék az övébe, másrészt sose tudja meg hogy mit érezhet a másik kisgyermek és az esetleg mennyire kellemetlen és fájdalmas neki. A visszafeleselés, belerúgás a szülőbe...na ez az a viselkedés mely idővel csak csúnyább formákat fog ölteni. Én sem vagyok veréspárti de egy ilyen pillanatban egy jóirányzott anyai füles igen hatásos tud lenni, főképp ha utána még hidegvérrel beszélsz a gyerek fejével. Vagy jöhet a rideg elutasítás. A gyerekek ettől szenvednek igazán ha rájönnek hogy anya haragszik és nem vesz róluk tudomást. Amikor ő nem fogad szót, vagy netán raplis akkor hátat lehet neki fordítani egy mondat kíséretében hogy anya most haragszik a viselkedésedért és onnantól tényleg nem venni tudomást a gyerekről. A szükségleteit fapofával hűvösen kielégíteni és slussz. Meg fog törni hidd el, és amikor ez bekövetkezik akkor lehet beszélgetni vele, hogy amit csinál az helytelen.

Alapból nálunk kezet emelni, visszafeleselni nem lehet. És nálunk a feleselésért büntiszék van. Egy kissámli ahová le lell ülni x időre. A kisszéken se játék se szövegelés nincsen, és bocsánatkérés nélkül fel sem lehet állni. Az én fiam is öt éves izgőmozgó, és borzasztó ha 30 percet kell neki ülni a büntibe mert esetleg nem fogadott szót, vagy feleselt.

A szétdobált játékok nem összepakolásakor én gyönyörűen bevittem a kukát ( persze üres zacsival ) meg a lapátot és belapátoltam.- Volt ám sírás, azóta csak megemlítem a kukát, a nyomatékosság kedvéért meg is fogom, mindjárt rendcsinálás következik.

A lényeg hogy te vagy az aki dirigál és punktum, a gyereknek tudomásul kell vennie hogy te vagy az anya és neki kutya kötelessége szót fogadni!!! Mer te vagy a felelős a tetteiért 18 éves koráig! És ha hagyod elharapózni a helyzetet sokat fogsz szenvedni és szégyenkezni!

Kitartás, fegyelem és következetesség - szurkolok hogy sikerüljön.

2008. júl. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
tökéletesen egyetértek az előttem szólóval. szerintem ha végképp nem megy akkor nem szégyen a nevelési tanácsadótól kérni a segítséget.
2008. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
Hát nem tudom mennyire leszek most dúrva,de ha az én gyerekem szemébe szórná a homokot akkora pofont lenyomnék neki hogy le esne a feje,szerintem már elkéstél a neveléssel.A férjem unokaöccse is rugdossa a szüleit csak hogy ő 16 éves,ő is 5 éves korába kezte és még mindíg csinálja,bocsánat ha megbántottalak ezzel.
2008. aug. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyet csinál menj oda és verj a kezére.A lányom 2.5 éves de ha olyat csinál én igenis odacsapok.Nem agyonütni kell, de egy jó időben adott pofon, csodákra képes.
2008. aug. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amit leirtal mondd el a nevelesi tanacsadoban vagy az ovo nenik is tudnak jo tanacsot adni. Ne foglalkozz senkivel, es egyaltalan ne is mondd senkinek hogy nevelesi meg beszeltel az ovo nenivel. CSak azzal foglalkozz hogy a kicsidbol elobb utobb jo kislany legyen! Dehogyis keso. Szerintem nem keso csak mar nehezebb mivel ismer benneteket, tudja meddig mehet el nalatok. De most valts!!! Kerj segitseget szakembertol, megeri!!!

Jo lanyt nektek!

2008. okt. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!