Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még valakinek akinek a 4...

Van még valakinek akinek a 4 évese éjjel még bepisil?

Figyelt kérdés
Nappalra 20 hónapos kora óta szobatiszta. A délutáni alvásná is előfordul baleset, de ritkán. Azonban minden éjjel bepisil, ez normális? Pisiltetem alvás előtt, igyekszek estére kevés folyadékot adni, ennek ellenére, csak ritkán marad száraz a pelus.
2014. jún. 20. 13:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
4 évesnél még teljesen normális, hogy éjszaka bepisil. 5 éves koránál hamarabb fölösleges bárhova vinni kivizsgálásra, mert nem is igazán fognak foglalkozni vele. Lelki oka akkor lehet, ha egy ideig (minimum egy hónapig) tökéletesen ágytiszta volt, de valamiért visszaesett. Ha még soha nem volt ágytiszta, hanem mindig bepisilt éjjel, akkor ennek szervi, vagy alkati oka van. Nem volt esetleg a családban hasonló? Nálunk a férjemtől örökölte a lányom ezt. Ő már idősebb, mint a te gyerkőcöd, ki van vizsgálva tetőtől talpig, és nincs semmi baja, csak hogy baromi mélyen alszik (kb 1 éve leégett a szomszéd ház teljes tetőszerkezete, amiből a lányom semmit nem vett észre). Csak annyit tudunk tenni, hogy várunk, ha megérik rá az idegrendszere, majd nem fog bepisilni.
2014. jún. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Akár tőlem is örökölhette, mert nekem konkrétan emlékeim vannak a bepisilésről.

Mindenesetre rákérdezek a 4 éves státuszon a dr.nőnél, majd megmondja van-e teendő. Amúgy lehet nem számít az a 2 hónap, de még annyi idő van hátra, hogy 4 éves legyen a fiam. Soha nem volt szobatiszta előtte, de olyan időszaka volt már, hogy 4 napot nem pisilt be aztán 2 igen, megint 4-nem stb. Mostanában viszont hetente minimum 4 napot bepisil.

Gondolkodtam, hogy leveszem a pelust, hátha akkor felbred, de azt értem el vele, hogy minden nap moshatok, és még át is vándorol hozzám. Ráadásul még a testvére sokszor nem alussza át az éjszakát, nem annyira jó 2 gyerekhez felkelni, ha úgy adódik, de persze megtenném, ha ezzel előrébb jutnánk.

2014. jún. 20. 23:47
 13/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 éves. Nappalra teljesen szobatiszta. Éjszaka, amíg pelenkát kapott sokszor száraz maradt, így elhagytuk a pelenkát éjszakára is. Viszont olyan mélyen alszik, hogy majdnem minden éjjel úszott az ágy. Most úgy csinálom, hogy éjjel egyszer biliztetem, így nincs baleset.
2014. jún. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!