Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy olyan...

Kései Sirató kérdése:

Mit gondoltok egy olyan nagymamáról, aki pénzt kér azért, ha néha vigyáz az unokájára. Ez máshol is előfordul, vagy csak nálunk?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul esik nekem, hogy anyám csak pénzért hajlandó vigyázni a kisfiamra, a saját vér szerinti unokájára. Néha vigyáz rá, ha mennem kell orvoshoz, vagy fodrászhoz, vagy valahova.

Ha vesz neki egy kiflit, vagy csokit, azt is kifizetteti. Ti mit tennétek? Fizetnétek?


2011. márc. 30. 11:14
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
80%
Hát ez szép! Én nem fizetnék, de ha nem muszáj, nem is kérném meg, hogy segítsen. Van másik unokája is? És ha van, tőlük is kér pénzt?
2011. márc. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
90%

Ha a vigyázásért kér pénzt, akkor tuti nem vinném. Ez elég fura..

Ha azért kér, mert kevés van neki is, akkor természetesen vinnék a picinek ennivalót, meg mindent, ami pénzbe kerül, hogy neki ne kelljen semmit vennie.

Én anyukámékkal mindig úgy csinálom, ha ők jönnek hozzám mindig hoznak valamit, amit főzött, hogy a kicsinek is jusson, ha én csinálok, én is direkt többet csinálok, hogy meg tudjam őket kínálni. Ilyen kiflire meg csokira soha nem kérne pénzt el tőlem, ha ő vesz valamit.

2011. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
86%
Azt gondolnám, hogy talán nagyon kevés a nyugdíja, vagy nagyon fukarnak nevelte az élet. Megbeszélném ezeket vele, elvi akadálya nincs annak, hogy pénzt adjak neki, ha tényleg szükséges van rá. Ha ez a helyzet, akkor nem is kell, hogy cserében vigyázzon a gyerekre. Az ördög mindig a részletekben lakozik, amit ide nem írhattál le terjedelmi okokból.
2011. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom...

Nekem még nincs gyerekem, de ahogy ismerem anyuékat és a mamámat, tutti egy fillért nem kérnének és még el is kényeztetnék minden jóval...

Nem értem anyudat.

2011. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
81%

Én más megoldást keresnék, az biztos, és nem is eröltetném, hogy lássa a gyereket. Majd jön, ha akarja. Ha meg nem, így járt. Csak azért tudja ezt megcsinálni, mert nem küldted el melegebb éghajlatra már az első alkalommal.


De ha üzleti szempontból nézed: úgyis örökölsz utána.

2011. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
90%

Hát ezt most nagyon meglepő volt olvasni. Értem én, hogy kevés a nyugdíj, de nem hiszem, hogy pénzt kellene azért kérnie, mert vigyáz az unokájára. Nálunk a mamám gyakran vigyáz az unokatestvéreimre, akik még kicsik, és soha nem jutott volna eszébe, hogy pénzt kérjen érte. Én már 21 vagyok, tesóm 28 és még mindig hoz nekünk valami apróságot ha jön hozzánk, pedig már 100X elmondtuk neki, hogy ne költse erre a pénzét, nagyok vagyunk már. Nyaranta is mindig ott vannak nála a gyerekek, ott esznek, fürdenek, stb. Soha egy fillért nem kért ezért.

Próbálj meg erről beszélni édesanyáddal, hogy ez nekem rosszul esik, esetleg kérdezd meg, hogy anyagilag erre rá szorul-e. Vagy nem tudom, de ezen most nagyon meglepődtem.

2011. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 Raffi ***** válasza:
58%
Annyira rá lenne szorulva a pénzre? Én inkább egy bébiszitterhez fordulnák, mert ez a helyzet kissé ciki. Várhatod hogy a férjed mikor vágja a fejedhez.
2011. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
55%
hát én elküldeném a halál f.szára, ez nagyon gáz... más nagymama örül, hogy az unokájával lehet
2011. márc. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
45%
ne vidd el hozzá, aztán majd ha nagyon hiányzik neki, vigyáz rá ingyen is
2011. márc. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
45%
Semmiképp ne bízd rá, semmikor sem! Ha valóban anyagi gondjai lennének, arra nem ez a megoldás!
2011. márc. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!