Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1-3 éves gyerekkel naponta...

1-3 éves gyerekkel naponta mennyi időt vagy/voltál a játszótéren, ha városban laktok?

Figyelt kérdés
1-3 éves gyerekkel naponta mennyi időt "jó" a játszón lenni?Én voltam délelőtt 2 órát, délután-este apával együtt szintén 2 órát. Azt mondják, hogy ez kevés. Mennyi időt lenne jó kint lenni?
2014. jún. 25. 06:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Kevés?

Dehogy kevés...Én kb ugyan ennyit vagyok lent vele,de hát sajnos a házimunka is itt van, szóval aki azt mondja kevés, az akkor jöjjön el hozzám, végezzen el helyettem mindent én meg nagyon szívesen játszizok a kislányommal. :)

Egyébként meg az ovival sem lesznek kint többet... ;)

2014. jún. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolom azt, hogy városban laktok kifejezést arra akartad használni, hogy nem kertes házban. Szerintem a napi 4 óra teljesen jó. Mi kertesben élünk, a kislányom egész nap kint van az udvaron, még este is alig lehet behozni. De azt gondolom amennyit ti kint töltötök, biztos nem kevés.
2014. jún. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
Kb 0 órát. Havont egyszer ha kimegyünk félórára sokat mondok. Utálom.
2014. jún. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

2 éves és 2 havonta max. 1 órát, ha épp találkozok barátnőmmel és a fiával.

Utálom a játszótereket, amíg a lányom nem igényli, nem is megyek oda.

Amúgy 2-3 órát vagyunk kint a levegőn.

2014. jún. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Vekerdy szerint legalább 4-5 óra kellene a szabad levegőn...nekik még rengeteg oxigén kell a fejlődésükhöz.

A valóságban ,amíg lakásban laktunk,örültem,hogy délelőtt és délután 1-1 órát max 2-2 órát játszón voltunk.

Mióta kertes házban lakunk, délután 3-tól fürdésig (vacsizni a teraszon vacsizunk) kint van .kb. 8-ig.

Délelőtt meg az oviban 1 órát vannak kint. Persze télen azért örülünk,ha 1 órát kint van ;)

2014. jún. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Játszón nem voltunk sokat, mert elég messze volt tőlünk.

Viszont tavasszal-nyáron nagyon sokat vagyunk kint (társasházi közös udvaron vagy sétálgattunk erre-arra). Amennyit csak lehet.

Ősszel-télen természetesen kevesebbet.

Szerintem amúgy a 4 óra nem kevés.

2014. jún. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem kevés ennyit csak a játszón lenni. Mert ugye az embernek más dolga is van közben,boltba menni,vásárolni,postára menni stb. , és szerintem a gyereknek is már sokszor unalmas ugyan azon a játszón lenni állandóan. Nem birom azokat a szülőket,akik reggeltől estig a játszón a padon ülve trécselnek egész nap,a gyereket meg le se sz.rják és ők mondják,de jó a gyereknek. Szerintem ez nem jó,a szülőnek is venni kell a fáradtságot és játszani a gyerekkel!
2014. jún. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a játszó= levegőzéssel, akkor naponta én is kb. 4-5 órát vagyok kint velük. De ez úgy néz ki, hogy reggel pl. boltba /zöldségeshez/biciklizni stb megyünk. Vagyis reggel van célunk is. Ez a két gyerekkel legalább 2 órába telik.


Ez ovi időszakban úgy zajlik, hogy csak a kicsi van velem, akkor fél nyolcra visszük a nagyot és mi olyan 9-re érünk haza. Most nyáron, mindkettő itthon van, attól függ mikorra vagyok készen az ebéddel, de 10-fél 11 -tól délig, nagy melegben korábban vagyunk lent. HAzajövünk, alvásidőben befejezem a dolgom, majd ledölők melléjük. 3-kor kelünk , kb. 4-re megvagyunk a készülődéssel/uzsizással és indulunk csavarogni.

Én sem szeretem azt, ha valaki ugyanazon a játszón van nap-mint nap, úgyogy mi minden nap máshova megyünk. Csak a környékünkön van vagy 5 játszó, van egy tó ahol lehet kacsákat etetni, van bicili út, van erdő, van egy strand van két nagyszülő, ahol van kertesház, és sokszor van a városban gyerekprogram, szoktunk vendégségbe menni, vagy vendégeket hívni. Ezeket váltogatjuk jó idő esetén. Egyébként télen is ennyit vagyunk távol, akkor is napi legalább 3 órát levegőn vagyunk.

Van egy hétvégi házunk is, ha ott vagyunk akkor reggeltől-estig kint vannak a levegőn. Szerintem sem lehet ettől több időt kint tölteni ,akik tömbházban laknak, hiszen van házimunka, egyéb teendő. Nekem még az is problémát okot, ha maratoni játszózunk, hogy hol pisiljek. Kertesházban mi sem egyszerűbb, de két gyerekkel felcuccolni, "csak" mert nekem pisilnem kell, sajnos nem egyszerű. Kizártnak tartom, hogy a tömbös gyerekek ennél többet legyenek lent, hacsak nincsen nagytesó és egy olyan anyuka, aki le meri engedni őket így a ház elé....

2014. jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!