Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Így jól csinálom? Kellene egy...

Így jól csinálom? Kellene egy kis segítség nagyon tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a fiam iszonyatosan akaratos és hisztis.. 2,5 éves, kicsit talán el is rontottuk de próbálok következetes maradni.

Pl. szeretne valamit amit nem szabad(mondjuk egy porcelánt a szekrényből), elmagyarázom, hogy nem szabad, mert eltörik ez csak dísz nem játék

(Anya azt megkapom? -jön a magyarázat, hogy miért nem- De kérem!!- és hisztizik, követel és van, hogy meg is üt.)

Ilyenkor beteszem a kiságyba, nálunk az a "bünti-sarok" és ott hagyom néhány percig, aztán amikor visszamegyek(akkor megyek be ha már megnyugodott) megbeszéljük.

Sokszor játszunk és nagyon bedurvul, pl csikizzük egymást vagy pacizik a hátunkon és előbb utóbb hajtépés, harapdálás.

Ilyenkor szintén beteszem a kiságyba.

Jól csinálom?

Mit rontottam el?

Segítsetek, annyira tanácstalan vagyok...

Köszönöm előre a válaszokat.


2014. jún. 25. 09:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A kiségy nagyon nagy rossz megoldás büntetésként. Egyszer az lenne az a hely ahol nyugodtan biztoságban alhat, egyszer meg az a büntetés?
2014. jún. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is ezt érzem problémának. Hogy aludjon nyugodtan este, ha a bünti helyen kell aludnia? Minden este büntetés? Szerintem szeparáld el a két dolgot. Vegyetek egy járókát, vagy kerítsetek el egy sarkot, és ne a szobájában legyen büntetésben, hanem máshol.
2014. jún. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem pont jól csinálod, csak ne a kiságy legyen a büntihely, nehogy altatási gondok legyenek belőle idővel. Kitartás!! :)
2014. jún. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Rendben van, meg fogom próbálni.

Viszont akkor had kérdezzem meg, hogy a "bünti-sarokba" hogyan szoktassam úgy oda, hogy ott is maradjon?

Mert a kiságyból is minden módszerrel megpróbál kiszállni, nem gondolnám hogy percekig, főleg hiszti alatt, a sarokban maradna..

2014. jún. 25. 10:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahányszor eljön annyiszor kell visszarakni. Türelem játék.
2014. jún. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2014. jún. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ezt én is így gondoltam, de legyen meg, hogy mondjuk 2 perc? Vagy akinél ez így van hogy csinálja? És minden egyes eljövetellel újraindul a 2 perc?

Mondjuk ha a nappali egyik sarka a bünti akkor hagyjam is ott, menjek ki a nappaliból?

2014. jún. 25. 10:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Addig ott kell állni fölötte (de nem beszélgetni), amíg le nem telik a büntiidő. Ha fölkel, újra kezdődik.


Nálunk amúgy nincs fix büntihely, akárhova leültetem büntibe, ahol épp vagyunk.

2014. jún. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma még "nyugi volt", ki fogom próbálni és majd jelentkezem hogy hogy sikerült.. :)
2014. jún. 25. 10:16
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

én is egyetértek a többiekkel. ezzel csak azt éred el, hogy este nem fog aludni, mert büntetésnek éli meg az alvást. az ágy mindig legyen pozitív hely, hidd el, mikor 5 évesen kitotyog, hogy veled akar aludni, akkor nagyon fogsz ennek örülni, hogy nem ott büntetted és simán visszafordítod :)


na meg a büntetés lényege az, hogy ő töltse azt le, ne bele legyen kényszerítve, nem börtön kell, hanem megtanítani, hogy ha rosszat tesz annak következménye van :)

és igen, mindaddig visszaviszed míg eljön onnan. ez az első nap 2-3 óra is lehet, szóval készülj :)


egyébként a bünti sarkot csak akkor használd ha nem tudsz kitalálni olyan büntit ami a rossztetthez köthető.

kicsi még, most azt kell megtanítani mit miért nem lehet. tehát ha mondjuk szétszór valamit akkor válaszd azt büntinek, hogy ő szedi össze :)

2014. jún. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!