Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelitek, ha gyerkőcötök...

Hogy kezelitek, ha gyerkőcötök nem akarja felvenni a ruhát, amit rá szeretnétek adni, de mégcsak többől sem választ? Trükkök, praktikák érdekelnek, hogy felvegye amit Te rá akarsz adni.

Figyelt kérdés
2 éves múlt, vettem neki egy halom szép ruhát pl. Hello Kittys pólók, cicásak, szoknyák, korábban örült nekik puszilgatta őket, ha újat kapott, mostanában meg nem akarja felvenni, üvölt hogy nem kell Kittys, de már volt, hogy más se kellett neki pl. poló, csak bodyban jött, mert nem bírtam semmit sem ráadni. Nem korai ez még 2 évesnél? Hogy lehet kezelni?
2014. jún. 25. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Én vele együtt vennék neki ruhát ,hogy ő választhasson. Akkor biztos felveszi.:) Szerintem nem korai. Gondolom kislány. :)))
2014. jún. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs alku, határozottan elkezdem ráadni, ha irsít is, hamar abbahagyja, csak megbírsz vele. Azt mondom, most ezt vesszük fel, kegközelebb a másikat. Van, hogy 40 fokban egy vastag pulcsit akar vagy fordítva. Egyik mesekönyvben kinevetik a többiek a rókát, mert felemás zokniban van, mert este nem készítette elő és reggel nem talál mást, erre szoktam emlékeztetni, úgy ne járjon, eddig bejött.
2014. jún. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor is rá adom ha hisztizik ruhát.
2014. jún. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
pont mint a 2 válaszolo írta,ennyi.
2014. jún. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Két pólót szoktam kiválasztani, és ő dönthet, a kettőből melyiket vesz fel.

Ha ennek ellenére cirkusz van, akkor én döntök, és ráadom amit gondolok. Persze vannak kivételek. Nem szereti a kantáros nadrágokat, és a kezes-lábas pizsamákat. Ezt tiszteletben tartom. A szélsőségeket viszont én sem engedem, például 40 fokban a téli kabátot.

2014. jún. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nálunk ezt csak egyszer játszotta el. reggel épp siettünk volna oviba és közölte hogy ő azt nem.. én meg mondtam ok megyünk pizsamában. a gyerek azt hitte viccelek, majd az előszobában közölte hogy akkor inkább felveszi a pizsi helyett amit kiraktam, igaz nálunk tudta hogy én nem viccelek, és ha kell elviszem pizsamában. az lett volna akkora ciki a lelkének hogy utána nem lett volna ilyen gond. de így sem lett...rájött hogy jobban teszi, ha ilyeneken nem vitázunk. amúgy én is kettőt raktam ki és abból választott régen, most már hogy sulis ő rak ki egyet én csak csekkolom ok e.
2014. jún. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor úgy látom határozottabbnak kell lennem, ráadnom, ha nem is akarja, bár nem tudom meddig tart a hiszti, sírás, még nem próbáltam. Ha mennünk kell valahova, üvöltve mondjuk nem szívesen viszem ki az utcára, ha nem hagyja abba. Ma pl. az volt a mániája, hogy bár 25 fok volt, ő még a póló fölé kardigánt akart felvenni, azért hisztizett, fetrengett a földön, hogy adjam rá. Hát ráadtam, kérdeztem nincs-e melege, nem volt hajlandó levetni. Nem könnyű eset! Ja és nálam még 5ből sem választ, ha nem akar, nemhogy kettőből...
2014. jún. 26. 21:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem az öcsém 3 éves, kb 1 éve ugyanezt csinálja, bár most már talán kicsit jobb a helyzet. Nálunk 3 "megoldás" van:

1. A kezébe nyomunk valami játékot vagy lefoglaljuk valamivel, akármivel ami épp érdekli, addig ameddig ráadjuk. vagy mondjuk nézi a mesét..

2. Fenyegetés/megvesztegetés. Pl. ha megyünk valami olyan helyre, ahová ő is jönni akar (játszótér, nagyi..) akkor mondjuk, hogy nem jöhet ha ezt nem veszi fel. Vagy ha bármi más helyre, akkor ha nem veszi fel, azon a helyen nem lesz az, amit épp akar. Ez mindig más.. nem fog fagyit kapni, nem játszhat ezzel-azzal.. Ez a fenyegetés. néha egyszerűen csak megvesztegetjük, pl. ha felhúzza, kap egy szem gumicukrot, csokit, nyalókát vagy h nem akarunk adni, akkor maaaaajd kap nyalókát ha felveszi..

3. Egyszerűen ráadjuk és nem foglalkozunk a hisztivel.

2014. jún. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

Én is ki szoktam akadni, ha éppen sietnék és akkor jön rá a válogatósdi. Ő is két éves múlt, lány. A bátyja 4 éves, neki kb tök mindegy, mit készítek ki.


Ha nincs komoly tétje a dolognak, akkor hagyom, hadd vegye fel nyáron a kabátot/téli csizmát/vastag kesztyűt. Átlag egy perc múlva jön és közli hogy levette mert melege volt. Fordított eset is előfordult nem egyszer, amikor tíz fokba akart kimenni egy szál pólóban, bugyiban. Olyankor kiengedem, és rájön maga, hogy ez nem buli. Még nem fázott meg ilyen miatt.


Amiből nem engedek: "civil", azaz emberek közé hordható, szép cipőben/ruhában nem mehet ki az udvarra, azt csak akkor veheti fel, ha olyan alkalom van. Azt akár hiszti árán is betartom. És fordítva: ha megyünk valahová, ahova normálisan fel kell öltözni, akkor nem engedem a koszosban - bár az nekünk esemény mert ritkán megyünk bárhová is (oviba, bölcsibe nem járnak, tanyán lakunk, itthon vagyunk nagyrészt), úgyhogy örülnek, ha olyankor szépen felöltözhetnek.

2014. jún. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!