Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, hogy ne kapjon...

Mit tehetnék, hogy ne kapjon napszúrást?

Figyelt kérdés

Hétfőn indulunk nyaralni. Tengerpart, forróság, 40-45 fok.

A 18 hónapos lányunk viszont nem tűri meg a fején a sapkát.

Semmilyet se. Sem a kalapot, sem a baseball sapkát, sem a megkötöset, sem a kendőt semmit. Félek, hogy napszúrás kap majd. Mit tehetnék?

Van másnak is ilyen gyermeke? Minden ötletet szivesen fogadok!


2014. jún. 27. 13:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék ki 40-45 fokban egy sapka nélküli másfél évessel. Ez az első.

Délután 4-5 után is csak árnyékba.

Biztosan le fogsz pontozni, de őszintén így gondolom. Másfél évesen ne menjen tűző napra 40-45 fokban semmilyen fényvédővel, mert igen, napszúrást fog kapni. Tuti.

2014. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kéne ekkora gyerekkel ilyen hőségbe, tűző napra menni, pláne ha védeni se lehet a fejét.
2014. jún. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem viszem direkt napra a másfél éves gyerekemet, így nem is nagyon kell sapka. Délelőtt korán megyünk ki, csak akkor maradunk kinnt fél 10-10-nél tovább, ha árnyékos helyen vagyunk. Délután is csak 5 körül megyünk ki.
2014. jún. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző válaszadókkal. Én sem viszem ki a gyerekeimet telibe napra. Délelőtt, és délután 4-5 után vagyunk kint, akkor is bekenem őket, és adok rájuk sapit. Húzódjatok árnyékba, vagy tényleg ne vidd ki, mert tényleg napszúrást kap. Én sem bírnám
2014. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

De nem zárhatom be a hotelbe egész nap, amikor imádja a vizet, és alig várja, hogy homokvárat építsen az apjával. Az alap, hogy majd csak 4 után viszem le a partra és igyekszem árnyékba tartani, de ez nem megoldhato mindig. És délután is hőség van.

Más ötlet?

2014. jún. 27. 13:53
 6/25 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos egyet kell, hogy értsek az első válaszolóval. Tudom, hogy nem ilyen választ vársz, de sajnos nincs megoldás. Ilyen hőségben ekkora kisgyerekkel ülhettek a szobában, mert ha kiviszitek baj lesz. Ilyen klímájú országban (gondolom Afrika) maximum sötétedés után viheted ki. Még akkor is nagyon meleg lesz, de legalább már napszúrást nem kap. Tapasztalatból beszélek, én is voltam már ilyen országban, de kalap nélkül a felnőttek sem mentek ki, nemhogy egy ilyen pici.
2014. jún. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Szoktatni kellett volna a kalaphoz. Mondjuk másfél évessel nem megyek olyan helyre nyaralni, ahol ilyen meleg van, mert tényleg nincs értelme, ha ő ezt, meg ezt nem akarja. Te nem akarsz a hotelban üldögélni, de a gyerek nem hajlandó azt csinálni amit te akarsz. Szerintem nem arról van szó, hogy várja a tengert, meg a homokozást, mert szerintem egy másfél évesnek annyira mindegy, hogy a helyi strandon vagy az udvaron fürdik vagy homokozik, hanem te szeretnél kikapcsolódni, ami érthető is. Ebben az esetben pedig én valamelyik nagyszülőre bíztam volna a gyereket. Ha pedig nem szeretted volna itthon hagyni, akkor egy kicsit barátságosabb klímájú országba kellett volna menni, pl. Horvátország.
2014. jún. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

"De nem zárhatom be a hotelbe egész nap, amikor imádja a vizet, és alig várja, hogy homokvárat építsen az apjával."


Persze, hogy nem. Első nap kimentek, a többit meg majd önszántából tölti a hotelben, mert hányni fog, és lázas lesz. Valamit-valamiért. Te vagy a felnőtt. Ha nem bírod bent tartani 40 fokban, akkor ne vidd oda! Ha meg odaviszed, kiviszed sapka nélkül, akkor meg nem kell csodálkozni, ha nem csak a gyerek, de az egész család a hotelben tölti a nyaralást, mert olyan beteg lesz, hogy csak lestek!

2014. jún. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Hát Köszönöm azért! :D

Akkor igyekszünk jól érezni magunkat, ezt már vissza mondani nem lehet, de nem is akarnánk. Megoldjuk majd valahogy.

További szép napot nektek!

2014. jún. 27. 14:19
 10/25 anonim ***** válasza:

Nekem is másfél éves és mi se megyünk vele tengerpartra. De könyörgöm legalább egy napernyőt vigyél és rakd felé amikor homokozik! 45 fokba akkor se vinném ha sapka rajta maradna! Ilyen kicsiként nem csak a napszúrás veszélyes. A bőre is érzékenyebb, nagyon csúnyán leéghet, nyomot is hagyhat.

Legalább annyira gondolhattatok volna, hogy olyan szállodát választotok, ahol van fedett medence, ha már mindenképp muszáj a tengerparton vagizni.

2014. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!