Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyszülő-látogatás. Hogy...

Nagyszülő-látogatás. Hogy oldanád meg?

Figyelt kérdés

Férjem apja egy kis faluban lakik, közel 90 éves. Ő nem tud jönni. Nekünk nincs kocsik, vonattal az út 3,5 óra, egy óra várakozás, negyven perc busz. Van egy 3,5 éves kislányunk, aki bár nincs összenőve velem, még nem aludt máshol és nem szeretne nélkülem menni. Én pedig veszélyeztetett terhes vagyok, tavaly félidőn túli babát vesztettünk el, most októbere vagyok kiírva.

Máskor egy évben egyszer-kétszer megyünk (férjem egyedül kb havonta), de idén így nem tudunk. És eléggé nyomasztja a férjemet, hogy az apja ki tudja, mikor fogja látni az unokáját.


2014. jún. 28. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Amikor apa megy, vigye a lányotokat, Te meg maradj otthon pihenni.

Más ötletem nincs.

2014. jún. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretné úgy elvinni, hogy a gyerek tiltakozik, becsapni meg nem akarjuk. Nem is érjük, miért nem akar menni nélkülem, sokat van az apjával, pláne most hogy én főleg fekszem.
2014. jún. 28. 22:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudtok kölcsön kérni egy kocsit?
2014. jún. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem. Meg a férjemnek jogsija sincs, én meg 14 éve nem vezettem...
2014. jún. 28. 23:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor sana nincs jobb ötletem. Esetleg ha fizettek valakinek aki levisz titeket kocsival.
2014. jún. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

te családodból se tud valaki levinni titeket kocsival?


kislánynak sokat mondjátok, hátha egyszer rábólint. mesélj neki mennyi mindent csinálhatnának ott apával, talán egyszer kedvet kap

2014. jún. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nincsen sajnos olyan ismerős, aki levinne bennünket. A kislányomat győzködjük, hosszú még a nyár.

Köszi a válaszokat, megnyugodtam, hogy nem mi csináljuk rosszul, hanem ez másnak is egy nehezen megoldható problémát jelentene ilyen helyzetben.

2014. jún. 29. 08:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Megértelek, én is nagyon nehezen engedném el a majdnem 3 éves kislányom. Pláne, hogy szerintem Ő se nagyon akarna menni nélkülem...de a férjedet is megértem. Azt gondolom, hogy ebben a korban már nagyon értenek mindent. Mindennap kell beszélni a nagypapáról, fényképet mutatni neki, elmondani, hogy mennyire szereti az Ő kicsi unokáját és hogy hiányzik neki, hogy nem láthatja. Egy idő múlva elkezd majd magától beszélni a kislányod a messzi nagypapáról, meglátod. Az altatást úgy oldanám meg, hogy az apjával egy ágyban aludjon a Kicsi. Úgy az idegen hely sem annyira idegen neki, oda tud bújni hozzá, nem hiszem, hogy így gond lenne. Sok lesz neki az új élmény, az utazás, el lesz fáradva, úgy fog aludni, mint a bunda :-)

Sok örömöt kívánok a születendő babához is!

2014. jún. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy írtál! Igen, akkor nem unszoljuk, csak mesélünk neki sokat, hátha kedvet kapna. Önálló kislány amúgy, csak még nem aludt máshol.
2014. jún. 29. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!