Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az mitől függ hogy kb 2 éves...

Az mitől függ hogy kb 2 éves gyerekek barátkozósak, nyíltak-e a hasonló korúakkal, vagy zárkózottak pl. játszótéren?

Figyelt kérdés
A miénk annyira barátkozna, de sajnos azt tapasztalom hogy sok kisfiú magában játszik inkább, meg se látja a többieket. Ha megszólítom akkor sem reagálnak. Pedig úgy szeretném látni hogy hogyan játszik a többiekkel.
2014. jún. 30. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 2 éves,nagyon barátkozós,de nem a korosztályával.
2014. jún. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
általában 3-4 évesen jön az, hogy szívesen játszanak egymással, addig inkább csak egymás mellett. Ha a tiétek már jobban érdeklődnek, akkor fejlettebbek ilyen téren. :)
2014. jún. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűen a temperamentumától, ennek 2 évesen még semmi köze a neveléshez vagy a fejlettséghez. Az én fiam is nagyon barátkozós volt, már másfél évesen is volt pár barátja, akikkel együtt rohangált meg motorozott, közben pedig minden egyéb területen kimondottan későn érő volt. De ez nagyon nem általános, még a bölcsisek nagybb része is szívesebben játszik egyedül ebben a korban.

A lányom épp az ellenkezője, ő sok szempontból fejlettebb, mint a korosztálya, de az egyetlen gyerek, aki érdekli, az a bátyja. Ha bárki más megy oda hozzá, észre sem veszi.

Ha tehetitek járjatok kitartóan játszótérre, hátha találkoztok hasonlóan barátkozós kisgyerekekkel, akikkel akár meg is mehet beszélni, hogy rendszeresen összefussatok.

2014. júl. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Veleszületett temperamentum és kor függvénye főleg, de számít az is, hogy a szülők mennyire erőltetik ezt (az sokat tud lefelé lökni a gyereken).

2 évesen nem szoktak a fiúk egymással játszani, a többség csak 3-4 éves korban kezdi ezt, persze nem mindenki egyforma, a te kisfiad átlagtól eltérő, de ez is teljesen normális.

2014. júl. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2es vagyok.

3-as te is ugyanúgy használtad a fejlettebb szót, mint én... :)

2014. júl. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!