Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért baj, ha a szülő nem a...

Miért baj, ha a szülő nem a saját gyerekét tartja mindenben a "leg"-nek?

Figyelt kérdés

Legokosabb, legszebb, legügyesebb stb. Úgy látom, mostanában inkább ettől torzul a gyerek személyisége, nem attól, ha kicsit reálisabban láttatják önmagát.


Természetesen nem arra gondolok, hogy tiporjuk le a gyerek önbizalmát.


2014. júl. 2. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Én még senkitől nem hallottam, hogy ez baj lenne, és nem ismerek senkit, aki ilyen elfogultan állna a gyerekéhez. Kitől hallottad, hogy ez baj?
2014. júl. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Pedig nemrég volt itt is olyan kérdés ahol az anyuka őszintén leírta hogy ő bizony csúnyácskának látja a lányát, bár imádja. Le is hurrogták rendesen az ősanyák, hogy minek szül az ilyen. Pedig attól hogy gyerekünk lett, azért nem kell megvakulni. Én is szeretem a gyerekeimet, de attól látom a hibáikat, is, mind külsőleg, mind belsőleg. Attól hogy ki meri mondani valaki hogy az ő gyereke nem tud rajzolni, nem ment 7 hónaposan, és nem beszélt 1 évesen körmondatokban, neadjisten nem túl szép, vagy kövér, vagy nem túl okos, az nem jelenti hogy rossz anya, mert emellett látja és tudja azt is hogy a gyerek kitartó, türelmes, gyönyörű a haja, vagy szépen énekel.
2014. júl. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Az ovi révén, elég sok anyukával tartom a kapcsolatom. Egyetlen egy anyuka van borzalmasan elvakulva a gyerekétől, a hibáit nem látja, a legtökéletesebbnek tartja a gyerekét , viszont mégis normálisan próbálja a nevelni.


Egyébként egyáltalán nem tapasztaltam ilyet. Imádom a gyerekeimet, de egész pontosan meg tudom mondani hogy melyik miben jó vagy rossz, a társaihoz képest! Ennyi!


Ez az ősanyázás meg... ÉN ezt pozitiv jelzőnek használom, miért lett itt divat le ősanyázni mindenkit, sértő hangnemben. Az "ősanya" számomra az aki kellő türelemmel, KÖVETKEZETESEN (tehát nem elvakultan), jól, a tudásához képest maximálisan , odaadóan neveli a gyerekét. Számomra ez egyáltalán nem egyenlő azzal, hogy majomszeretettel szereti, és elájul a saját gyerekétől.

2014. júl. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbáljuk úgy nevelni a gyereket, hogy elhiggye, hogy ő mindenre képes, mindent meg tud csinálni, ha akarja és elég energiát fektet bele. Nekünk ő a legszebb, legokosabb. Attól nem torzul a gyerek személyisége, ha a szülei feltétel nélkül, mindennél jobban szeretik. Attól viszont igen, hogy ha a szeretet mellett nem megfelelő nevelési elveket alkalmaznak.
2014. júl. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezzel nem értek egyet. Ha a gyerekbe folyamatosan azt a hitet plántáljuk hogy ő a legszebb, legjobb, legyügyesebb, legokosabb, és ezt magunk is elhisszük, akkor baromi nagy pofáraesés lehet a vége.
2014. júl. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rengeteg kérdésnél olvasom válaszban itt is a túlontúl elfogult szülők csodagyerekeiről a hozzászólásokat - ez az egyik.


A másik az, amit az egyik válaszoló is írt: ha egy szülő kevésbé szépnek, okosnak nevezi a gyerekét, vagy azt meri mondani, hogy lassabb az átlagnál, nem olyan ügyes valamiben, teljes lehurrogás, hogy hogy lehet ilyet mondani a saját gyerekéről. Szerintem úgy, hogy ez van.


A harmadik pedig a mindennapos tapasztalat oviban, játszón: "de XYka már ezt 2 évesen is tudta, ő ebben annyira ügyes" - és egyértelmű, hogy még most sem tudja.


És igen, aztán vagy nagy arcra esés szülőnek és még nagyobb a gyereknek, vagy homokba dugják a fejüket.


Én azt nem értem, hogy sokan miért gondolják, hogy jót tesz ez a gyereknek? Egészségtelen versenyeztetésnek tűnik.

2014. júl. 2. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!