Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olyan anyukák válaszára...

+bloodred+ kérdése:

Olyan anyukák válaszára lennék kíváncsi, akik jártak már kisgyerekükkel gasztroenterológusnál?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kisfiam 21 hónapos és eléggé úgy néz ki, hogy valamilyen étel-intoleranciával küzd, puffadással, szélgörcsökkel és nagyon kemény széklettel gyakran.

Nagyon sok vizsgálaton át kell esni, mire kiderítik, mire érzékeny? Hosszú folyamat?

Köszönöm előre is!



2014. júl. 9. 11:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én 18 hónaposan vittem a lányom.

Ilyenkor még csak vérvétel van, túl fiatal más vizsgálatokhoz.

Ennek már 4 hete, azóta sincs kész az eredmény.

2014. júl. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ja és persze a vérvétel nem garancia arra, hogy kiderüljön mire allergiás (ha egyáltalán az).

Van, akinek egész életében nem jönnek rá.

2014. júl. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Sejtettem, hogy nem lesz meg gyorsan. És ha ilyen idősen csak vérvételt alkalmaznak, abból meg fogják tudni mondani egész pontosan, hogy mire érzékeny??
2014. júl. 9. 11:32
 4/14 A kérdező kommentje:
Már látom, hogy közben írtál.. Köszi! Reménykedem azért, hogy kiderül.. Kész katasztrófák az éjszakáink, még nem is az a baj, hogy nekem kelnem kell, mert amúgy se aludt jól a fiam sose, csak az bánt legjobban, hogy látom, kínlódik és fáj a pocija.
2014. júl. 9. 11:34
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi kisfiam 6-7 hónapos korában voltunk. Kb. 1 hónapos korától küzdött az általad említett tünetektől nagyon durván. Már a háziorvos mondta, hogy tejcukor érzékenység, kaptunk rá laktáz cseppeket és utána gyorsan jobb lett. A gasztroenterológián semmilyen vizsgálat nem volt, rábólintott a háziorvos diagnózisára és kész.
2014. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2,5éves. 2hete voltunk a heim pálban. Vérvétel volt egyenlőre. Még nem kaptuk meg az eredményt.
2014. júl. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi voltunk mindkettővel, a kicsi 9 hónapos volt a nagy 4 éves. Elvileg befektették őket a klinikára (Tűzoltó utca), gyakorlatilag nem kellett ottmaradni éjszakára. Első nap vérvétel volt amivel étellallergiát néztek, valamint laktóz intolerancia teszt, amit levegő kifújással ellenőriztek. Ez gyakorlatilag kora délutánig tartott (30 percenként kellett fújni). Második nap a kicsinek ugyan ilyen teszt volt csak fruktózzal, a nagynak pedig terheléses vércukor. Innen nem is mentünk tovább, mert itt találtak mindkettőnek problémát. A véreredmények viszont nagyon soká lettek meg, több, mint 4 hét volt.
2014. júl. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is voltam, a nagyobbikkal, 4 hónapos volt. Nálunk a puffadás mellett folyamatos hasmenés volt a probléma, de minden kórokozó teszt negatív lett. A gasztroenterológián nem vizsgálták meg, hanem laktóz intoleranciára tippeltek, és adtak rá laktáz enzimet. Mivel ezután a probléma elmúlt, nem vizsgálták tovább.
2014. júl. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is.

És a laktáz-pótló enzimet ezentúl mindig szednie kell? Ha az segít, akkor ehet laktóz tartalmú ételeket, igaz? Ha nem, akkor gondolom teljes diéta kell.

Szerintem a fiam is laktózérzékeny.:(

2014. júl. 9. 12:38
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia én is voltam iker lányaimmal 1 évesek voltak akkor.Neked kéne megfigyelni,hogy milyen ételek elfogyasztása után van rosszabbul.Valószínűleg vért fognak venni tőle.Nekünk is vérvétel volt.Én mondtam a gasztrós orvosnak,hogy szerintem tejfehérje allergiájuk van,,mert én úgy tapasztaltam ki,pedi egyáltalán nem voltak arra utaló tünetek,nekünk csak csúnya kiütések voltak.Azt mondta az orvos,hogy az nem valószínű,mert annak lenne más tünete is meg a kiütés sem olyan lenne.Erre a vérvételből kiderült,hogy tényleg tejfehérje allergiájuk volt,amit hálistennek kinőttek fél év diétával.A laktózérzékenységet én úgy tudom nem lehet kinőni,de van rá gyógyszer.Azt viszont ilyen befújásos módszerrel nézik.Nem szed amúgy a kisfiad béres cseppet?
2014. júl. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!